Tsurany schreef op maandag 14 februari 2022 @ 14:59:
Je bent absoluut niet verplicht een reden te noemen, als zij 'persoonlijke overwegingen' niet accepteren dan is dat hun probleem. Ik zou het gewoon lekker laten liggen.
Als iemand tegen mij zegt dat ze een goede reden willen horen dat ik toch op een ander aanbod in ga dan is 'fuck off' mijn standaard reactie. Ik werk niet voor je dus ik ben je helemaal niks verplicht.
Met zulk een aggressieve 'fuck off' instellling maak je geen vrienden als je zo solliciteert.
Een sollicitatie-procedure is iets waarbij beide partijen vrijwillig ingaan en niemand heeft je vermoedelijk daar gedwongen te solliciteren of op een aanbod tot gesprek in te gaan en kennelijk ook een indruk te wekken waardoor zij nu jou een aanbod gedaan zouden hebben.
Afwijzen is verder geen enkel probleem, maar doe dat wel gewoon netjes en vriendelijk en zonder 'fuck offs'..
Dat is standaard netjes en sociaal gedrag, etiquette...
Je weet nooit of je misschien niet later alsnog met deze mensen professioneel of anderszijds te maken zult krijgen.
Bv persoonlijke gronden hoef je verder ook helemaal niet -dieper- uit te gaan leggen, daarvoor zal die wekgever ook geen enkele interesse hebben, omdat zoiets dan ook buiten hun invloed ligt.
Maar een werkgever zal zelf ook wel willen weten of er zaken zijn aan hun aanbod die ze zouden kunnen verbeteren;
Stel je het bv andersom voor... bij een afwijzing van een sollicitaieals werknemer, is het ook heel onprettig als de grond dat ze je niet nemen extreem vaag blijft.
Het is ook dan des te prettiger als een werkgever ook bij een afwijzing na een procedure die meerdere stappen/gesprekken kende, ook een zekere feedback geeft;
Wat je sterke en juist minder zwakke punten waren, en waarom je het uiteindelijk niet geworden bent, waarbij dat verder geen 'diepgaande' uitleg hoeft te zijn gericht op hun overwegingen, maar wel op wat jij misschien nog kan verbeteren als sollicitant.
wat betreft een recruiter... daar zou ik idd me wat minder druk om maken, dat zijn vaak gewoon dozenschuivers die vooral voor hun bonus werken.
maar zelfs die kun je gewoon zo'n 'uitrede' goed aanbieden, een aantal complimenten voor dat andere bedrijf maar dan gewoon duidelijk zeggen dat je toch een ander beter aanbod ergens anders gekregen hebt..
als je je zelf ook een beetje schaamt omdat je voorheen wel aangegeven had werkelijk hun aanbod aan te nemen en ze misschien ook wel terecht verwacht hadden op je te kunnen boouwen, is het hopelijk ook een leer-moment dat je dat ook zelf beter kunt anpakken, geen beloftes te snel doen die je misschien breekt;
[
Voor 13% gewijzigd door
RM-rf op 14-02-2022 16:04
]
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen