Koptelefooningang onkyo tx-sr303

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Geertz
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 05-06-2022
Mijn vraag
...Ik heb een Onkyo tx-sr303 versterker waar van de koptelefoon ingang defect is geraakt.
Na het inpluggen van een koptelefoon had ik wel geluid op de koptelefoon maar na uitpluggen niet meer op de speakers van het setje. Hoe kan ik dit oplossen? Kan ik bijvoorbeeld het printplaatje los solderen of is dat niet voldoende. Het printplaatje is d.m.v. een gesoldeerde flatcable verbonden met een andere print en er zitten in totaal 5 aansluitingen op.

Relevante software en hardware die ik gebruik
...n.v.t.

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
...Aansluiting los gemaakt een gekeken of er een mechanische schakelaar in zit, maar dat kan ik niet ontdekken helaas.
Graag hulp van de experts.

Bij voorbaat dank,

Gert.

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TBTL
  • Registratie: Mei 2010
  • Niet online
Service manual
https://elektrotanya.com/...eceiver.pdf/download.html

Er zit inderdaad een schakelaar in de hoofdtelefoonaansluiting.
Pagina 30

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/2RySPux9DRFwE3Enf3-QeiHDaIQ=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/OqmianbUN8SnLLwj8qmT9lNT.png?f=user_large

En de vijfaderige kabel komt hier uit, waar blijkt dat er een pin 'headphone detect' heet.
Pagina 23

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/tFvIlSH2L2U_ms-8LV92ptrN5Ek=/800x/filters:strip_exif()/f/image/4qsIsEZQMuiFMLOwIJmaPlow.png?f=fotoalbum_large

Loop eerst na of er geen beschadigde soldeerverbindingen zijn op dit printplaatje. Het zijn niet zoveel soldeerpunten, dus ik zou alles ontdoen van tin en opnieuw solderen. Mocht dat niet helpen, dan kan je de schakelaars proberen te reinigen (let op, sommige contactsprays zijn te agressief). Als dat niet helpt, kan je de schakelaar overbruggen. Hiervoor kan je op het hoofdtelefoonprintplaatje pin 1 met pin 2 van de flatcable verbinden. De versterker schakelt dan niet meer de luidsprekers uit als er een hooftelefoon wordt aangesloten.

[ Voor 94% gewijzigd door TBTL op 13-02-2022 09:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Geertz
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 05-06-2022
Geweldig bedankt voor je hulp, ik ga kijken of dit lukt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Geertz
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 05-06-2022
Gelukt, nogmaals bedankt.