Een aanbod van 3200/3500 vind ik dan wel weer behoorlijk karig.
Montaner schreef op dinsdag 8 februari 2022 @ 21:07:
Aangeven dat het takenpakket niet is wat je ervan verwacht had en het gesprek starten? Klinkt alsof je weinig directe collega's hebt en daarmee aangewezen op enkele personen. Je hebt geen enkele verplichting, behalve je contract, naar je huidige werkgever ondanks dat ze je een beter voorstel hebben gedaan.. erg netjes is het alleen niet als je het gesprek bij je huidige werkgever niet start.
delpit schreef op dinsdag 8 februari 2022 @ 21:08:
Geef het een kans. Over een jaar kun je ook nog verkassen. Wellicht kunnen “die ene collega” en jij het juist wel goed met elkaar vinden.
Een aanbod van 3200/3500 vind ik dan wel weer behoorlijk karig.
Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop
Al zitten die andere bedrijven wel blijkbaar buiten Nederland en krijg je te maken met reistijd, geen idee hoeveel dat je waard is natuurlijk.
Andere invalshoek: Ben jij het soort persoon die het in zich ziet om de proberen die lastige collega een beetje bij te sturen? Ik weet niet hoe jullie machtsverhouding is (sta jij onder of boven die persoon?) en hoe jij psychologisch in je schoenen staat, maar 'the high road' nemen en laten zien dat jij mentaal en professioneel boven hem/haar/het staat zou je misschien in korte tijd een nieuwe promotie kunnen opleveren. Als die collega echt zo'n ramp is zal management dat vast ook wel weten.
Het is maar werk, en je kunt (zoals je hebt bewezen) altijd ergens anders terecht. Laat je persoonlijke waarde of zelfbeeld niet beinvloeden door iemand die zich niet kan gedragen.
[ Voor 14% gewijzigd door HTT-Thalan op 09-02-2022 07:35 ]
Dat je al buiten de deur bent gaan kijken, is een teken dat je niet voor 100% op je plek zit. Dat gaf je zelf ook al aan. Maar omdat je nu 250 euro (bruto) er bij hebt gekregen, blijf je toch...
Tuurlijk is een salaris / geld belangrijk. Zonder kan je niet de dingen doen die je graag zou willen. Dus degene die roepen dat geld niet gelukkig maakt, daar ben ik het niet helemaal mee eens. Geld maakt sommige zaken namelijk wel een stuk gemakkelijker (en daarmee wordt je indirect soms dus ook gelukkiger). Wel denk ik dat je op een bepaald moment van meer geld niet per definitie gelukkiger wordt (of zaken makkelijk kan doen). Maar met een verhoging van 3.650 naar 3.900 euro zit je imho nog niet aan het salaris.
Belangrijk is volgens mij dat je voor jezelf een aantal zaken op een rijtje gaat zetten. Denk bijv. aan werkplezier versus salaris. Wat "compenseert" de 250 euro verhoging ten opzichte van het gevoel dat je niet op je plek zit? Is salaris echt het belangrijkste, of neem je genoegen met minder salaris maar meer vrije tijd?
Overigens had je ook bij de twee bedrijven waar je een aanbod van had gekregen, een tegenbod kunnen doen. Dat de verschillen redelijk groot zijn tussen wat jij had verwacht en wat zij hebben geboden. Een bedrijf laat (bijna) nooit direct het achterste van hun tong zien. Doen ze dat wel, dan doen ze volgens mij direct een goed bod (take it or leave it).
ZIPper: Zelfstandig Interim Professional
Ik zit in de Civiele hoek (wegenbouw). Als je in ieder geval een andere baan zou zoeken heb je ze voor het uitzoeken.
Maar de eerder genoemde 'getekend is getekend' gaat mogelijk niet op, met "3 jaar werkervaring bij deze baas" heb je wellicht al een vast contract. Tekenen voor andere voorwaarden maakt het niet weer ineens een tijdelijk contract. En als je al 3 jaarcontracten hebt gehad wordt de 4e ook automatisch een vaste aanstelling. Wat dus zoveel inhoud dat je na 3 jaar(contracten) vrij bent om te vertrekken, rekening houdend met opzegtermijnen (veelal 1 maand, maar een CAO of AO kan anders bepalen).
BLACKfm schreef op woensdag 9 februari 2022 @ 09:12:
Je geeft aan 'Engineer/Tekenaar' te zijn. Ik ben ook 'tekenaar', maar de ene 'tekenaar' is de andere niet.
Ik zit in de Civiele hoek (wegenbouw). Als je in ieder geval een andere baan zou zoeken heb je ze voor het uitzoeken.
Maar de eerder genoemde 'getekend is getekend' gaat mogelijk niet op, met "3 jaar werkervaring bij deze baas" heb je wellicht al een vast contract. Tekenen voor andere voorwaarden maakt het niet weer ineens een tijdelijk contract. En als je al 3 jaarcontracten hebt gehad wordt de 4e ook automatisch een vaste aanstelling. Wat dus zoveel inhoud dat je na 3 jaar(contracten) vrij bent om te vertrekken, rekening houdend met opzegtermijnen (veelal 1 maand, maar een CAO of AO kan anders bepalen).
[ Voor 100% gewijzigd door MeesterThomas op 09-02-2022 10:37 ]
Dan lijkt mij dat in ieder geval geen belemmering om alsnog op te stappen.
En het je werkgever mededelen dat je er nog eens 'goed over hebt nagedacht', maar dat het najagen van financiële vooruitgang niet het doel was van de zoektocht/aanbiedingen.
Je geeft aan niet sterk in je schoenen te staan tegenover die ene collega, maar wellicht kun je met je werkgever beter overweg. Een goed werkgever hoort wat te doen met deze signalen, een 'klootzak' kan dan nog zo belangrijk zijn, als daarmee je personeel wegloopt die de 'extra mile' ook wel zouden willen lopen dan schiet je daar niet veel mee op.
Is de werkgever bekend met de onderlinge relaties op de werkvloer en de problemen die jij en/of je collega('s) met die persoon ervaren?
Het natuurlijk ook gewoon iets zijn waar die ene collega zichzelf niet bewust van is, als die niet gewezen wordt op hoe die overkomt op andere dan zal er ook geen verbetering plaatsvinden.
Wellicht gewoon aankaarten met de werkgever en desnoods als 'team' het gesprek aan gaan, de kaarten op tafel leggen over de onderlinge frustraties en daar dan je conclusies uit trekken?
Bij geen verandering gewoon lekker vertrekken, en als je het gesprek niet ziet zitten dat gewoon preventief doen. Desnoods geef je in een ontslaggesprek/brief aan de werkgever nog even aan waar je pijnpunt lag en waarom je vertrekt.
In een markt waar je mogelijk overal aan de slag kunt moet je jezelf niet blijven pijnigen in een dergelijke situatie. Sectoren waar er '10 andere voor jou' in de rij staan zal het wat minder makkelijk gaan uiteraard. Dan maar een 'paar euro' minder verdienen.
En laat je ook niet blind leiden door de mooie plaatjes van andere bedrijven. Al ken ik de details niet, maar een 'laptop en telefoon' van de zaak heeft voor mij bijvoorbeeld geen waarde. Een computer en telefoon heb ik zelf wel. Als de werkgever thuiswerken mogelijk maakt dan is de laptop sowieso een must.
Winstuitkering moet ik ook nog maar van zien wat het voor moet stellen, bij een vorige werkgever was dit '5% van de totale bedrijfswinst, en dan evenredig verdeelt over alle medewerkers', die paar honderd euro bruto als 'fooi' konden ze wat mij betreft beter in hun eigen zak steken (#gegevenpaard).
geen Geld ook nietMagniArtistique schreef op woensdag 9 februari 2022 @ 07:22:
Geld maakt niet gelukkig.
Duidelijke zaak toch? Als de werkgever aangeeft niet iets te willen doen om de situatie rondom die ene collega op te lossen, dan weet jij waar je dus staat bij je werkgever. Het enige dat dan rest is je conclusies daaraan te verbinden.Barfi schreef op woensdag 9 februari 2022 @ 09:03:
***members only***
Catch a smile out there!
In mijn vakgebied ligt het kantelpunt ligt op 5 jaar. Op basis van de hardop redenatie die ik vaak hoor '2 jaar junior', 'werknemers van 3 tot 5 jaar ervaring'. Daarna word volgens mij 'welke' ervaring je hebt belangrijker en je verkooppraatje.
Ik ben van mening dat wanneer je ergens anders wil kijken om je carrière een nieuwe boost te geven en weer in een fijn team terecht wil komen. Salaris ondergeschikt is, ondanks dat dat ook niet erg moet achterblijven. Na meerdere gesprekken weet je ongeveer wat jij waard bent (3500 obv de 3 bedragen die ik zie) gebruik dat dan als referentie punt, maar hou prioriteit bij die andere 2 punten.
Voor wat hoort wat, althans zo klinkt het bij je huidige werkgever. Een goed draaiende werknemer binnenboord houden met een goed salaris is goed van ze, maar de kans ook aangrijpen om een slaatje te slaan maakt het bitterzoet voor jou. De werkgever snap ik wel, maar ze vergeten vaak dat bitterzoet nog steeds niet het zoete is waarom je vroeg
[ Voor 3% gewijzigd door Furion2000 op 09-02-2022 11:08 ]
Een goed inkomen is erg belangrijk, maar een vast inkomen is belangrijker.
Volgend jaar opnieuw evalueren, je bent nog "jong".
Je zult het overal hebben, maar de jaren ervaring maakt je niet gelijk goed in je vak. Ik als (CAD) tekenaar ga al wat jaartjes mee, maar de software kent zoveel mogelijkheden dat ik vandaag de dag nog steeds dingetjes hoor waar ik nog niet aan gedacht heb. Maar aan de andere kant zijn er ook zaken waarvan ik nu vind dat het basiskennis zou moeten zijn (die je toch wel in een jaartje tekenwerk zou moeten weten) die 'ervaren rotten' in het vak nog niets eens kennen.Furion2000 schreef op woensdag 9 februari 2022 @ 11:06:
In mijn vakgebied ligt het kantelpunt ligt op 5 jaar. Op basis van de hardop redenatie die ik vaak hoor '2 jaar junior', 'werknemers van 3 tot 5 jaar ervaring'. Daarna word volgens mij 'welke' ervaring je hebt belangrijker en je verkooppraatje.
Die hebben dan mogelijk wel weer veel kennis in de achterliggende gebieden (zoals eisen of vakkennis die toepasbaar is op het uit te voeren werk).
Op ICT gebied is het een beetje een gevalletje van iemand die ook al jaren meedraait, maar als je ze vraagt even naar een bepaalde map te gaan of een bepaalde website te openen én je staat er naast dat je je afvraagt 'hoe ben jij zover gekomen in deze wereld?'.
(CAD) tekenen is easy to learn, hard to master. Vraag de gemiddelde tekenaar of ze wel eens een dynamisch block of een lisproutine hebben gemaakt, en de meeste staan waarschijnlijk met de oren te klapperen, en dat zijn toch echt zaken die je leven als tekenaar heel aangenaam maken.
Maargoed, iemand die net 2 jaar bezig is en wat nieuwsgierig is naar de programmatuur kan beter zijn dan iemand die al 10 jaar hetzelfde kunstje heeft gedaan.
Managerstermen als 'junior, medior, senior' ben ik doof voor. De worst van toekomstperspectief die de werkgever je voorhoud. En het staat verder leuk op je e-mail handtekening als je er 'senior' onder kan zetten. Om dan aan de andere kant van de lijn uitgelachen te worden door een 'junior' die afvraagt hoe zo iemand die titel krijgt als je het resultaat ziet...
Barfi schreef op woensdag 9 februari 2022 @ 09:03:
***members only***
Ask yourself if you are happy and then you cease to be.
Ik zal de eerste zijn om te zeggen dat je niet alleen voor het geld moet gaan, dat werkgeluk veel belangrijker is. Maar dat betekent natuurlijk niet dat je je hoeft te laten onderbetalen.
Ik zou nog even blijven zitten waar je zit, en om je heen blijven kijken totdat je iets tegenkomt wat je leuker lijkt èn meer betaalt.
Verder ook eens met @Lethalis, dat "iedereen" moeite heeft met die collega, wil niet zeggen dat jij dat ook moet hebben. Goede kans dat die specialist volledig ontdooit wanneer jij interesse toont en laat zien dat je van hem leert.
Klopt helemaal wat je zegt over kwaliteit, alleen zie ik dat wel als 2 verschillende dingen en dat andere zelfs vaak ook waar de extreem goede werknemers niet goed in zijn (mijn ervaring maar dat terzijde). Dat andere is je verplaatsen in de werkgever die jou het salaris geeft, jou beoordeeld en inschat of je een match bent voor het bedrijf. Vakinhoudelijk is maar een klein deel in het sollicitatieproces.BLACKfm schreef op woensdag 9 februari 2022 @ 14:13:
[...]
Managerstermen als 'junior, medior, senior' ben ik doof voor. De worst van toekomstperspectief die de werkgever je voorhoud. En het staat verder leuk op je e-mail handtekening als je er 'senior' onder kan zetten. Om dan aan de andere kant van de lijn uitgelachen te worden door een 'junior' die afvraagt hoe zo iemand die titel krijgt als je het resultaat ziet...
Ik ga helemaal mee met je in het beoordelen van collega's op basis van wat ze kunnen (titels zijn BS), ik ga alleen ook helemaal mee met het HR verhaal om dat voor mij zo goed mogelijk geregeld te hebben.
e.g. als je goed bent verkoop jezelf beter als 'senior cad tekenaar' dan 'cad tekenaar'. Als je het dan waar maakt is er niks aan de hand en heb je hoogstwaarschijnlijk een makkelijker voorwaarden gesprek.
"It needs but one foe to breed a war, not two, master Warden. And those who have not swords can still die upon them" - Eowyn