Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fuzzy-logics
  • Registratie: Januari 2021
  • Niet online
Mijn vraag:

Ik bezit de LG 55NANO866NA nu al enige maanden als monitor voor mijn pc.
Helaas is switchen tussen film kijken en andere dingen doen op het scherm zoals werken/browsen/gamen niet erg prettig.
Ik heb de televisie in de Picture mode settings op ''game'' mode gezet.

Ik moet de backlight setting op ongeveer 10/100 zetten om erop te kunnen werken zonder dat ik verblind word. Bij film/series kijken moet de backlight setting echter op 50/100 of hoger staan om veel (donkere) scenes te kunnen zien. Om deze setting te wijzigen moet ik elke keer door een heel omslachtig menu heen wat niet zo prettig werkt.

Ik kon hierover helaas geen andere topics vinden op internet (bijna alles gaat over de slechte local dimming setting die bij mij al uitstaat).

Is het mogelijk dat de tv automatisch de backlight setting correct aanpast voor games/films of is het mogelijk om dit zelf makkelijker handmatig aan te passen?

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • dmantione
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 15-09 14:02

dmantione

Moderator Beeld & Geluid
Instellingen zijn bij LG per ingang, dus ik neem aan ook op de Nano886. Dus je moet dan voor spellen/films een andere HDMI-ingang gebruiken dan voor "werken" en dan kan het.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freshouttheoven
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 22:29
Tv's zijn in beginsel niet ontworpen om als monitor te gebruiken, dit is dan ook de reden waarom het een en ander anders c.q. minder makkelijk aan te passen is.

De LG 55NANO866 heeft een IPS paneel, dit type paneel heeft een matig contrast en is de reden waarom je de helderheid hoog moet zetten om bij donkere scenes nog iets te kunnen zien.

Je kunt één beeldinstelling voor alle ingangen gebruiken, maar je kunt ook per ingang/ app dit aanpassen waarna de tv dit onthoudt. Dan hoef je alleen nog van ingang te veranderen, maar als je alles via je pc doet heeft deze optie natuurlijk geen zin.

Wanneer je de 'Energy Saving' optie op 'Auto' zet, zal de lichtsensor de helderheid automatisch aanpassen aan de omgeving.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fuzzy-logics
  • Registratie: Januari 2021
  • Niet online
Bedankt voor de reacties.
Het wisselen van hdmi-ingang is helaas niet makkelijker vanwege het grote scherm :P
Ik had gehoopt dat ik software matig hier bijvoorbeeld een sneltoets via windows o.i.d. had kunnen maken.

Ik test nu de Energy Saving optie op auto uit maar die werkt helaas ook niet optimaal.
Voortaan geen LG meer voor mij.