Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • dimitri84
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 21-07 11:47
Ik heb in november zonnepanelen laten plaatsten. Het gaat om 12 Suntech panelen van 400wp per stuk met s440 optimizers en een omvormer van Solaredge 4000. De panelen zijn op een plat dak gelegd in 4 rijen. Nou viel mij vandaag twee dingen op die ik niet kan verklaren en iemand anders misschien wel.

* Als ik inlog bij Solaredge monitoring en alles op de "logische layout" zet, zie ik verschillende opbrengsten. De som van de panelen is ruim 9kwh terwijl er op de omvormer 6,8kwh staat. Als string is het ook 9,18kwh. Is er hier een meetfout of iets anders aan de hand?

* buurman heeft zelfde dak, zelfde vermogen, zelfde opstelling maar ander merk panelen. Hij heeft het ook recent geplaatst en had vandaag ruim 9kwh opgewekt terwijl ik op 6,8kwh zat. We hebben allebei geen last van schaduw. Zo'n groot verschil is denk ik niet te verklaren op basis van merk en kwaliteit of wel?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/7-x_eOY-gi8WJhRpn0hvdJwR5_U=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/8vwdQ1QgXDVbA10jbpddr7C4.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/0RB_dCFyek7dl4D_-uUJ7ZK_DNw=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/0cV24rB0hgF2vGQ10IlkNjw2.jpg?f=fotoalbum_large

  • Ronald
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 23:55
Ik denk dat de per paneel / string opbrengst de ruwe opbrengst is van de panelen. Dat gaat omvormer verlies nog af. Het verschil is bij jouw echter erg groot.

Vraag je installateur om de hoogste toegang, je kunt nu niet de gedetailleerde grafieken bekijken. Er zijn erg grote verschillen tussen de panelen. Kun je een foto van het systeem posten?

Het gevoel bekruipt me dat dit systeem en 'teleurstellende performance Solaredge systemen' (zoek dat topic op in forum).

Zodra je de toegang hebt gekregen van installateur, graag de grafiek met de optimizer spanning van alle panelen posten van deze dag.

PV Output - Obdam; SolarEdge SE5K 'Voor korte strings'; 12x350Wp Oost-West 13°; 8x415Wp Zuid 10°; Totaal 7520Wp.