Dht22 - sterk afwijkende rv tov weerstation

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Promy
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 21:21
ik heb een TFA dostmann weerstation, met hieraan 2 externe sensors (tfa 30.3127).

1 ervan heb ik in de schuur liggen en geeft de temperatuur goed aan (nu rond de 9°C) en geeft ook de relatieve vochtigheid weer (schommelt tussen de 50 en 60%).
Nu wilde ik extra metingen en heb ik vlug een esp met esp-easy voorzien van 2 dht22 sensoren en een ds18b20.
De bedoeling was om met de ds18b20 de temperatuursmeting te controleren van de dht22 sensoren en die 2 om te kijken of ze wat gelijk lopen.

Nu zie ik dat de temperatuur relatief goed overeenkomt maar de relatieve vochtigheid wijkt enorm af:
- tfa sensor: 50% bij 9,3°C
- dht22 nr 1: 91,3% bij 9,9°C
- dht22 nr 2: 92,5% bij 9,9°C
- ds1b20 : 10,06°C

De versie van espeasy is: ESP_Easy_mega_20201125_test_beta_ESP8266_4M1M

Heeft er iemand een idee vanwaar deze grote afwijking komt, en welke er correct zou zijn? De sensoren liggen op ca 40cm van elkaar, dus dat zou weinig verschil mogen maken (en het is een winddichte constructie)

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • remco_k
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 23:43

remco_k

een cassettebandje was genoeg

Lijkt mij dat die tfa sensor voor geen meter klopt. Het is veel vochtiger buiten dan die 50%. Dus dat klopt zeker niet.
Ik gebruik vaak data van buienradar om sensors te checken: https://data.buienradar.nl/2.0/feed/json
Je kan daarin een plaats opzoeken die bij je in de buurt ligt. Gemiddeld is de luchtvochtigheid nu landelijk ~99%.
Dus je 2e DHT zit er het dichtste bij. :)

Alles kan stuk.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 21:32
Een vochtigheidssensor kun je checken/calibreren door hem in een dichte pot met een oplossing van (keuken)zout in water te plaatsen. Zie bijv. https://www.allaboutcircu...ibrate-a-humidity-sensor/

Verder schijnen de DHT22 sensoren best wel last te hebben van 'zelfopwarming', dus niet te vaak uitlezen. Zoek op 'DHT22 self heating' voor meer uitleg/maatregelen.

[ Voor 26% gewijzigd door ThinkPad op 28-12-2021 23:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Promy
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 21:21
@remco_k De sensor ligt binnen in de schuur(de tfa sensor die buiten hangt geeft nu 86% aan (en is 89% cfr buienradar van een station hier 20km verder)) Maar die 50% lijkt me ook laag
@ThinkPad : ga ik eens proberen! Als ik puur tafelzout kan krijgen (sodium chloride) zou het dus rond de 75,3 rv moeten zijn.

[ Voor 10% gewijzigd door Promy op 29-12-2021 00:20 ]