Antieke kettingtakel opknappen en ophangen

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dirickteur
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 10:15
Hallo beste klussers,

Sinds enkele weken woon ik in een loft in een oud pakhuis. Dat betekent dat boven de eettafel het plafond bijna 6 meter hoog is. Ik heb via Marktplaats, in de stijl van het oude pakhuis, een antieke kettingtakel kunnen kopen. Deze wil ik aan het plafond bevestigen en daar een industriële lamp aanhangen.

Nu heb ik hierbij de volgende vragen:
- de ketting en de takel zijn licht geroest aan de oppervlakte. Hoe kan ik dit het beste schoonmaken/behandelen? En moet ik na het ontroesten nog een bescherming aanbrengen? Het mag natuurlijk nog wel een oude uitstraling houden.

- hoe kan ik deze takel het beste ophangen aan het plafond? Hij moet ca. 50 centimeter lager dan het plafond hangen. Ik had een paar ideeën:
Het monteren van een aantal schroefogen en chemische ankers en daartussen een staalkabel monteren. Maar dat is niet zo mooi, dan lijkt het net alsof de takel in de lucht zweeft.

Er zit nog een dikke ketting bij, maar die past net niet om de haak. Voor dit idee ben ik dan op zoek naar een serieuze ketting met ogen waar een haak van 3 centimeter dik door kan. Maar dan nog: hoe bevestig ik die ketting dan aan het plafond? Wellicht met een extra haak, maar ook dat kan ik niet zo snel vinden op internet.

Het derde idee was om twee oogplaten aan het plafond te bevestigen en dan zo'n ketting daaraan te bevestigen. Maar dat past dan weer net niet helemaal in de stijl van die oude ketting.Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/k9yXry6iglsjg8tKIt7waDj6QbY=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/IOR6ZeOCjM3tvECXd0WiSAYZ.jpg?f=user_large

De takel met kettingen weegt denk ik rond de 40 a 50 kg. En ik wil natuurlijk zeker weten dat dat ding niet naar beneden komt donderen, dus wellicht nog een veiligheidszekering met een staalkabeltje? Het plafond is overigens gewoon beton, de appartementen zijn relatief nieuw.

Hier nog twee plaatjes, voor zover het duidelijk is.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/T1hlDupphOV_w21JePDvcZaHq2E=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/m9SaBQDDEQFM574Dv2qIVzF9.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/x7FgL3v2SGAJi69lKXTxZnscl70=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/NZ40bgRn64xFOSGXz8pIodRq.jpg?f=fotoalbum_large

Ik ben reuze benieuwd naar jullie ideeën en suggesties!

Alle reacties


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • sypie
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
De roest? Niks aan doen! Dat is juist wat zoiets oud laat lijken. Ga je de roest er af poetsen dan krijg je bling-bling kettingen aan je plafond te hangen, dat is niet wat je wilt.

Je kunt het geheel schoonmaken met een natte doek, zodat de vettigheid en troep er mogelijk af is. De roest gaat niet verder dan de oppervlakte bij deze dingen, zeker niet wanneer de boel netjes binnen komt te hangen. Daar gebeurt niks mee.

Heb je niet toevallig een H of I-balk boven je ruimte zitten? In dat geval zou je een balkklem kunnen gebruiken om de takel aan op te hangen. Anders een stevige roestige plaat met een paar ogen er aan, die je vervolgens met een stuk of 4-6 bouten in het plafond vastzet. Moet genoeg zijn voor dat gewicht.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • wauskoek
  • Registratie: November 2021
  • Laatst online: 14-08 20:05
Je zou met een doek dat vochtig gemaakt is met gekookte lijnolie de ketting een beetje in kunnen smeren om het te conserveren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sgrovert
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 16-08 19:19
Dirickteur schreef op maandag 6 december 2021 @ 22:24:
Er zit nog een dikke ketting bij, maar die past net niet om de haak. Voor dit idee ben ik dan op zoek naar een serieuze ketting met ogen waar een haak van 3 centimeter dik door kan. Maar dan nog: hoe bevestig ik die ketting dan aan het plafond?
Voor bevestigen van kettingen worden shackles gebruikt.
Zoek even op Google en koop een paar passende.

Lost In Music


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sypie
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Oftewel een paar goede harpsluitingen.

Maar bij deze is dat niet zo aan de orde zie ik. Op de foto zie je 2 haken. 1 Aan een ketting en 1 boven aan de katrol. Daarvoor zou ik juist geen harpsluiting doen, heeft niet zoveel zin in dit geval.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FirePuma142
  • Registratie: April 2004
  • Niet online

FirePuma142

Sergius Bauer

Good taste is for people who can’t afford sapphires

Pagina: 1