Externe case voor vervangende M.2 SSD MacBook Pro late 2013

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dlare
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 28-05 12:13
Ik heb vorig jaar een SSD upgrade aangeschaft voor mijn MacBook Pro late 2013. Er zat een 1TB SSD in (origineel) en ik ben toen voor een 2TB SSD gegaan. Deze upgrade bestond uit een M.2 SSD en een kleine adapter waarmee de SSD in het moederbord wordt geprikt. Dit heeft altijd goed gewerkt.

Voorbeeld van zo'n adapter: link

Inmiddels heb ik een nieuwe MacBook Pro. De oude MacBook heb ik inmiddels klaargemaakt voor verkoop. Daarbij heb ik de 1TB SSD teruggeplaatst en de 2TB SSD met adapter er dus weer uitgehaald. De 2TB SSD wil ik nu (zonder die adapter) in een externe USB-C behuizing stoppen, maar daarvoor moet ik eerst weten welke.

Kijk ik in de pricewatch (externe behuizingen, filter M.2 80mm, filter USB 3.2 USB-C, dan heb ik 65 resultaten.

Daarna moet ik nog kiezen welke intern bus-type ik wil, maar daar kom ik niet helemaal uit.
- M.2 (PCI-e 2.0 x2)
- M.2 (PCI-e 3.0 x2)
- M.2 (PCI-e 3.0 x4)
- M.2 (SATA)

Op de 2TB SSD staat niet welke ik moet hebben.
Vraag is dan ook of iemand hier een antwoord op heeft.

Ik heb hier gekeken, en dan kom ik tot de conclusie dat het zou gaan om een PCI-e 2.0 x4 of x2 versie.
Aangezien de x4 variant niet in de filteropties staat: zijn de andere PCI-e bussen compatibel?

Wie kan hier zijn licht over laten schijnen?

Alvast bedankt!

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Daedalus
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online

Daedalus

Moderator Apple Talk

Keep tryin'

Wat is het merk en type van je 2TB SSD? V.z.i.w. zijn dit soort adapters om een standaard M2 SSD te kunnen gebruiken met een Apple computer (met dito proprietary stekker). De SSD is niet Mac-specifiek.

Daarnaast maakt het niet veel uit of het een x2 of x4, ze zijn backwards compatible. Het enige is dat je mogelijk niet de maximale prestaties krijgt.

“You know what I've noticed Hobbes? Things don't bug you if you don't think about them. So from now on, I simply won't think about anything I don't like, and I'll be happy all the time!” | 宇多田ヒカル \o/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dlare
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 28-05 12:13
Dank voor je reactie. Het is een merkloos ding (van Ali). En inderdaad is die adapter ervoor om in de mbp te passen.
Geldt de backwards compatibiliteit ook voor PCIe 2.0 en 3.0? Zo ja, dan maakt t dus niet uit welke ik kies.

Ssd zelf bevat geen info op basis waarvan ik kan zien welke het is.
Zie foto voor mijn ssd.
Deze lijkt er als 2 druppels op.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/-7T2tJGtfi4Xe-dps2uHwpxsAZM=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/gJCmKp8OFAy3qdthFgc7VzVL.jpg?f=fotoalbum_large