Strikt genomen mag ik me denk ik nog fiscalist noemen, al ben ik al een tijdje dat wereldje uit. Maar wat ik er vooral van onthouden heb is dat de wet duidelijk zou moeten zijn maar dat verre van is. Zeker als het gaat om nieuwe onderwerpen als crypto en alles wat er omheen hangt. Ik zou staking rewards zelf onder box 3 laten vallen (en doe dat ook), en vind dat ook goed verdedigbaar, maar ik kijk er niet raar van op als de belastingdienst hier in de toekomst anders naar kijkt, zeker als het om grote bedragen gaat hebben ze daar nog weleens een handje van (en met de APY’s die ik af en toe in de slow chat langs zie komen…). Zolang er geen wet, beleid of jurisprudentie is, is het wetsinterpretatie en dan ben ik het eens met wat hier de heersende mening is, het lijkt sterk op rente dus rente. Vroeger zou ik het ook zo naar een klant verwoord hebben: 'We geven je vermogen inclusief gestakete crypto op in box 3, hou er echter rekening mee dat de belastingdienst hier vragen over kan stellen en dat ze een ander standpunt in kunnen nemen.'.
Edit: een uitzondering kan ik hier trouwens wel op maken, ik heb voorbeelden gezien van traders die bedragen kort (lees een dag/enkele dagen) tegen hoge APY's waarbij er terdege veel tijd gestoken wordt in het behalen van deze rendementen, in dat geval valt dit naar mijn mening weldegelijk in box 1 (resultaat uit overige werkzaamheden / ondernemen).
Nu is dat niet echt boeiend als het om het bedragje gaat waar ik hier mee speel, maar als het om grotere bedragen gaat, laat je dan voorlichten door een fiscalist (en niet de belastingtelefoon, die mogen in principe zeggen wat ze willen zonder dat je daar rechten aan mag ontlenen).
Het enige wat ik eigenlijk hier duidelijk wil maken is dat je best een beetje voorzichtig moet zijn met iets stellig zeggen over het betalen van belasting in Nederland. En zie dit dus ook niet als advies ingewonnen bij een fiscalist
[
Voor 20% gewijzigd door
freeki91 op 30-11-2021 10:06
]