Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Hulp bij zonnepanelen uitbreiding op nieuwbouw

Pagina: 1
Acties:

  • ChrisML
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 22-10-2024
Dames en heren, graag vraag ik om jullie hulp bij het uitbreiding van zonnepanelen op mijn huis. Het is een nieuwbouw woning (2019) met de tuin op het zuiden (op enkele graden naar het oosten). Er liggen al 5 zonnepanelen op het dak, die inbegrepen zijn bij de aankoop van het huis. Het heeft mijn voorkeur om deze te laten liggen en met 10 zonnepanelen uit te breiden. Hieronder leg ik de situatie verder uit:
Foto's
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/-tgdTIeJkx5y0ISWNOcTqCHzS04=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/9JnOUrZVfxdnIsAdTgitRrGo.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/-MKaG2tTQUEEEIYf6TRDuRJ-8ZU=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/0fX00xOfhcUlXT5ctz5bLW3Q.png?f=user_large
Beschikbare (dak)ruimte
Onder de dakkapel is een lengte van (l x b) 1,80m x 5,60m vrij om 5 panelen neer te leggen. Bij mijn buurman op het hoekhuis liggen ook een 4-tal zonnepanelen onder zijn dakkapel. Daarnaast wil ik op mijn uitbouw van (l x b) 2,50m x 5,60m, 5 zonnepanelen neerleggen.
Schaduw
Geen last van bomen of ventilatie pijpjes. De enige schaduw veroorzakers zijn wolken.
Jaarverbruik
650 kWh (vanwege de 5 zonnepanelen die al terug leveren), zonder panelen 1900 kWh. Maar ik verwacht in de toekomst meer te verbruiken, vanwege een elektrische auto.
Huidige elektriciteitsaansluiting
3x 25 A
Budget en doel
Ik lees hier over een streef verhouding van maximaal €1/Wp(?) Hoe lager de prijs, hoe eerder ik het terug verdien. Het doel is om het dak en uitbouw vol te leggen en er de komende 10-15-20 jaar(?) niet meer aan te hoeven zitten. De WAF heeft bepaald dat het full black panelen worden, mono kristal is niet mooi genoeg.
Wie gaat het project uitvoeren
Dat ligt aan de prijs. Ik heb geen hoogtevrees en ben technisch onderlegd, maar ik heb nog nooit zonnepanelen gelegd. Hoe moeilijk is dat? Aanpassingen in de meterkast kan ik door een bevriend elektricien laten doen (die heeft al meerdere PV systemen aangesloten).
Bijhouden van data
Geen voorkeur.
Reeds verkregen offertes
Ik heb mij in een opwelling inschreven voor een collectief, hiervan heb ik een offerte gekregen. Binnenkort komt een adviseur langs om deze door te nemen. Hieronder de samenvatting:

Aantal panelen: 10x JA Solar JAM60S21-370/MR
Opbrengst totaal: 3700Wp
Omvormer: Ginlong Solis 3.6K
Prijs incl BTW: € 4325,67 (€ 1,1691 per Wp)
Prijs excl. BTW: € 3654,93 (€ 0,9878 per Wp)

Deze prijs is inclusief montage.

Ik heb zelf in Sunny Design wat zitten rommelen en ben op het onderstaande uitgekomen. Ik zou hier graag feedback op willen ontvangen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/7858CiLgOxupexrfd4bR3TaMWfA=/x800/filters:strip_exif()/f/image/4MjN5ZEg8KHiwF2xJfv1AZBv.png?f=fotoalbum_large

Aantal panelen: 10x Trina Solar Energy TSM-390DE09.08 (Vertex S)
Opbrengst totaal: 3900 Wp
Omvormer: SMA SB4.0-1AV-41
Prijs incl BTW: Onbekend
Prijs excl. BTW: Onbekend

Ik ben ook een compleet alternatief tegengekomen: https://www.sun-solar.nl/...e-2870-incl-btw-sunsolar/

Aantal panelen: 10x Trina Solar Vertex -S Mono 390Wp
Opbrengst totaal: 3900 Wp
Omvormer: Growatt MIN 3600XE
Prijs incl BTW: € 2870 (€ 0,7358 per Wp)
Prijs excl. BTW: € 2267,30 (€ 0,5813 per Wp)
Regio
Naaldwijk, Zuid-Holland.

Wat adviseren jullie om in mijn situatie te doen? Bij voorbaat dank, ik kijk uit om jullie reacties te lezen.

  • Ronald
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 10:40
Zowel de Ja Solar als de Trina zijn waarschijnlijk langer dan die bij je buurman. 1776mm en 1754mm is bijzonder lastig verhaal op 1800mm... Het water moet je goot nog in lopen.

De set van Sun solar is ruweg in lijn met wat je bij de grote dozenschuivers kan krijgen, maar platdak montagemateriaal is pittig duurder dan op pannendak... dus dat komt er nog bij... jammer maar helaas, het is het evengoed nog waard.

Bij zelf-installeren moet je nog een 2-300(incl) rekenen voor gereedschap/bekabeling/etc. Leggen zelf is niet moeilijk, maar heeft hier en daar specialistisch gereedschap nodig (krimptang(en)) ;-)
Laten doen door de dozenschuivers is 1000-1200(incl), maar daar zit gereedschap bekabeling en meterkast aanpassing in.

[ Voor 7% gewijzigd door Ronald op 28-10-2021 22:16 ]

PV Output - Obdam; SolarEdge SE5K 'Voor korte strings'; 12x350Wp Oost-West 13°; 8x415Wp Zuid 10°; Totaal 7520Wp.


  • tijmeng
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 09:14

tijmeng

Panasonic 7J

Sowieso een kleinere omvormer nemen. SMA 3KW voldoet prima in deze situatie. Overdimensioneren van je strings op 30% is meer dan prima. Die pieken haal je toch nooit. Kijk maar in sunnydesign wat de impact is (niks)

  • Ronald
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 10:40
Pieken haal je nooit? Dus 387W uit een 350Wp paneel kan niet? Okay dan...

De pieken haal je zeker wel, maar het is niet rendabel om een omvormer te kopen voor de piek van 5 minuten na een regenbui terwijl de panelen nog koud zijn en dus kort meer produceren uit hetzelfde licht? Vertel gewoon het hele verhaal?

De 3kW voldoet, ook als de panelen op de uitbouw op de 10 graden gaan liggen wat standaard is voor portrait legsysteem.. Het voldoet overigens maar net... 22kWh aftop in de simulatie...

PV Output - Obdam; SolarEdge SE5K 'Voor korte strings'; 12x350Wp Oost-West 13°; 8x415Wp Zuid 10°; Totaal 7520Wp.


  • HSA.Solar
  • Registratie: Oktober 2020
  • Laatst online: 19-09-2024
Ronald schreef op donderdag 28 oktober 2021 @ 22:13:
Zowel de Ja Solar als de Trina zijn waarschijnlijk langer dan die bij je buurman.
Niet helemaal, de Vertex zit op 1754mm, ze zijn daarentegen wel 110cm breed wat spannend gaat worden met 5 naast elkaar..

De Vertex worden ook moeilijk te krijgen voor een 'normale' prijs. Trina heeft alle contracten open gebroken deze week en prijzen gaan flink de lucht in... verwachting is dat er een schaarste is van full black panelen in December/Januari.

[ Voor 10% gewijzigd door HSA.Solar op 29-10-2021 00:49 ]

Groothandel in zonnestroom systemen - hsa.solar