Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ploxgod
  • Registratie: Juli 2019
  • Laatst online: 03-01-2023
Dag Allemaal,

Ik ben vorig jaar afgestudeerd met een bachelor in de toegepaste informatica.
Ik zou graag later of in de korte toekomst werken in het onderwijs, ik wil dan ook over een aantal maanden beginnen aan een educatieve bachelor zodat ik pedagogisch bekwaam ben voor les te geven.

Nu merk ik toch op dat veel uren in het secundaire onderwijs informatica komen van echte informatica richtingen in de 3e graad TSO. Omdat ik maar een bachelor heb gedaan vroeg ik mij af of ik mag lesgeven in de 3e graad TSO en of ik hier dan ook in vast benoemd kan worden.

Daarnaast vroeg ik mij af of ik wel genoeg kennis heb om les te geven in de 3e graad. Ik weet zelf niet precies wat er allemaal gezien word en hoe hoog het tempo ligt in deze jaren.

Ik weet natuurlijk dat ik niet alles kan weten en dat voor deze soort richtingen veel voorbereiding nodig is.
Natuurlijk is er wel een verschil tussen voorbereiding en zelf het volledige boek moeten leren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pizza_Boom
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 29-09 01:02
Als ik terug denk aan mijn eigen tijd informatica (15 jaar terug), dan was dat vooral erg basic:
- Word en excelkennis
- In de bovenbouw nog access database erbij
- Een simpele HTML website maken

Ik denk dat het beter computervaardigheden dan informatica genoemd kon worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bernard0343
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 21:13
Beste @Ploxgod

Ik begrijp dat je van Vlaanderen bent. Ik kan je niet vertellen wat het curriculum van het vak informatica in België is. Máár, ik kan mij niet voorstellen dat de Vlaamse (of federale of Brusselse of...., jullie hebben teveel bestuurslagen ;) ) overheid geen richtlijnen voor de vakinhoud heeft opgesteld. Daarnaast, wat let je om je oude, of een andere school te bellen en eens een kopje koffie met de docent informatica te drinken of om eens een dagje mee te lopen?

No AI tools were used in writing this post. It's a product of human stupidity.