slapende studiomonitors

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Veance
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 16-05 19:37
Ik heb een set JBL 305p MK2 studiomonitors die ik langs de 'balanced input' met xlr kabels aansluit aan de main output van mijn audiointerface die aan mijn pc aangesloten is via een usb-c kabel.

De audiointerface is een steinberg UR44C. Ik ben heel tevreden van deze opstelling en het warme geluid dat er uit krijg. Het volume regel ik dan via de volumeknop van mijn audiointerface. Om een idee te geven van de kracht van die monitoren in mijn kamer : om een aangenaam geluidssterkte te bekomen hoef ik het volume slechts op 30% te zetten van wat de volumeknop kan draaien.

Er is echter een iets waar ik me toch vragen bij stel :

Wanneer ik de pc opgestart heb, en muziek a wil spelen, merk ik dat ik initieel geen geluid heb. Het enige dat er op zit is tijdelijk het volume luider te zetten om de monitoren te 'jumpstarten' waardoor ze precies wakker lijken te worden. Eerst de ene, en daarna met wat extra volume de tweede. Dan regel ik het volume wat lager. En kan ik terug een tijdje luisteren. Tot die een voor een terug in slaap vallen en ik ze opnieuw moet doen schrikken. En ik schrik mijn schatjes niet graag op. :)

Iemand een idee hoe dit komt of waar ik naar kan zoeken? Extra info wil ik best geven maar wat he?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 11:09

FeaR

In GoT we trust

Volume op de JBL terugschroeven en om dat te compenseren het volume op de audio interface verhogen? Mogelijk is het signaal wat je stuurt te zwak waardoor de JBL niet actief komen/worden en ook na x tijd in stand-by gaan, zie je bij actieve subwoofers ook wel eens. Input verhogen is dan veelal de oplossing, om te compenseren dus wel op de speaker zelf terug draaien.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Veance
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 16-05 19:37
Goh ja, Die staan achteraan de monis idd op maximum. Ik was niet op die logica gekomen. Dacht dat ik zo een klein signaal extra kon versterken. Thanks. Morgen eens uitproberen.