Geluidswerende schutting advies / ervaringen?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • socommeister
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 16-02 17:40
Hallo allemaal,

Ik en mijn vrouw hebben vorig jaar een nieuw huis gekocht. Het bevalt ons goed, echter het valt ons op dat het geluid van de overburen erg goed te verstaan is in onze woning als wij de deuren open hebben en de buren binnen of buiten praten. De overburen zitten pal tegenover ons, de afstand is zo'n 29 meter (van gevel tot gevel) en er zit een sloot tussen.
De overburen hebben geregeld de kleinkinderen op bezoek met normaal geluid, maar wel hinderlijk voor ons.

Nu hebben wij vorig jaar een nieuwe haag laten plaatsen (portugese laurier). Die is nog niet dichtgegroeid, maar ik vermoed niet dat deze erg geluidsreducerend zal zijn.
Nu heb ik zitten zoeken naar geluidswerend materiaal, zoals een kokowall of betonschutting. We willen graag het gedeelte van de overburen dan een schutting voor laten plaatsen achter de portugese laurier en de andere helft van de tuin open laten, zodat we nog wel zicht hebben op het water.

Heeft iemand ervaring met degelijke betonschutting of kokosschutting?
Zou dit genoeg helpen?

Groet,

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lensent
  • Registratie: Mei 2015
  • Laatst online: 03-06 10:44
Ga vrijstaand wonen. Klinkt lullig, niet zo bedoeld.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • bbbrumbrum
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Lensent schreef op zondag 4 juli 2021 @ 15:54:
Ga vrijstaand wonen. Klinkt lullig, niet zo bedoeld.
En waarom zou 29mtr gevelafstand niet vrijstaand zijn dan?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jannus66
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 10:22
bbbrumbrum schreef op zondag 4 juli 2021 @ 16:11:
[...]

En waarom zou 29mtr gevelafstand niet vrijstaand zijn dan?
Omdat ze nu nog steeds last hebben van de overburen?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • socommeister
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 16-02 17:40
@jannus66 @Lensent
Wij wonen al vrijstaand in de randstad. Echter de percelen zijn niet zo groot dat je niets meer hoort. Het is een perceel van 600m2 en buren zitten zo rond de 30 meter afstand. Echt enkel aan de overkant hoor je elkaar heel duidelijk. Denk door de watercombi en dat iedereen de tuinen vrij open heeft.

We hebben ook allemaal.vlonders waardoor de afstand minder is als je op vlonder zit. Ik de k zo'n 20 meter.

[ Voor 18% gewijzigd door socommeister op 04-07-2021 16:51 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 16:38
Beste is om eerst te meten en testen om te bepalen welk geluid hoe in de tuin arriveert.

Er kunnen namelijk ook reflecties zijn tegen gevels, water, en andere objecten welke zich niet noodzakelijk bevinden in de rechte lijn tussen bron en ontvanger.

Naast blokkeren (kaatsen) van geluid moet je ook denken aan absorptie ervan.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • MeTooPV
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 16:35
Geluid tegenhouden is pittig. De bron is helder, waar het terecht komt is ook helder. Iets gesloten er tussen zetten helpt mischien iets. Maar er zijn geen wondermiddelen. Van absorptie zou ik niet teveel verwachten. Beste effect is wellicht een betonwand van 3,5 m hoog.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • pizzacabonara
  • Registratie: April 2020
  • Laatst online: 13-12-2024

pizzacabonara

It's a put on..

socommeister schreef op zondag 4 juli 2021 @ 16:49:
@jannus66 @Lensent
Wij wonen al vrijstaand in de randstad. Echter de percelen zijn niet zo groot dat je niets meer hoort. Het is een perceel van 600m2 en buren zitten zo rond de 30 meter afstand. Echt enkel aan de overkant hoor je elkaar heel duidelijk. Denk door de watercombi en dat iedereen de tuinen vrij open heeft.

We hebben ook allemaal.vlonders waardoor de afstand minder is als je op vlonder zit. Ik de k zo'n 20 meter.
Dat komt waarschijnlijk doordat het geluid kaatst via al het steen. Meer groen, gras.

Poah dikke Massey.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Admiral Freebee
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
Ik heb geen ervaring met een harde schutting maar groen alleen blokkeert niet veel geluid. In onze buurt zitten mensen die vrij veel geluid produceren in hun tuin. Er staat een rij hoge, dikke en dichtgegroeide struiken tussen hen en ons maar het houdt zo goed als niets tegen. Het geluid reflecteert dan ook nog eens tegen onze gevel waardoor het op ons terras luider klinkt dan elders in de tuin.

Geluidshinder oplossen is erg moeilijk en zeker op langere afstand omdat het geluid vele paden kan nemen naar de ontvanger.

Persoonlijk denk ik dat een afscheiding die toe is wel kan helpen maar mogelijk niet voldoende omdat het geluid wellicht ook deels over de afscheiding kan en errond via andere buren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 39993

Dus je hebt een sloot met daraan open tuinen met vlonders. Dan komt dit toch niet als een verrassing? Die mensen zitten in een soort van klankkast (hun terras, meestal zetten mensen die aan de zijkanten dicht tegen de wind en inkijk), die jullie kant op gericht is. Als je dan semi alles van harde reflecterende materialen maakt, dan geloof ik best dat je nog kunt horen dat de overbuurman een scheet laat en kunt tellen hoeveel kopjes koffie hij 's ochtends drinkt (als hij melk of suiker gebruikt).

Ben geen specialist, maar kan het zijn dat bovenstaand verhaal van die klankkast klopt? Hebben die mensen inderdaad de zijkanten van hun terras dichtgezet met bijv. een schutting(deel)? Dan kan ik me voorstellen dat het terras van de overburen aankleden met absorberende materialen misschien weleens het beste zou kunnen werken. :)

Gewoon wat groen ertussen helpt niet heel veel, zoals iemand hierboven al opmerkt. Wij hebben een vrij dichte bamboe haag van 3 meter hoog, maar qua geluidsdemping hoef je daar niet veel van te verwachten. Je hebt massa nodig en dan wordt het meestal niet heel "elegant". En dan hoor je het nog, maar minder hard.

[ Voor 15% gewijzigd door Anoniem: 39993 op 22-07-2021 13:07 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Amphiebietje
  • Registratie: Augustus 2017
  • Laatst online: 07:50

Amphiebietje

In de blubber

Voor weggeluid werkt groen + een geluidscherm best goed. Schuurtje diep in de tuin + klimop?

Slootjes werken altijd goed om geluid ver te doen reiken...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gertraaf
  • Registratie: Juni 2014
  • Laatst online: 04-06 13:40
Water draagt geluid nou eenmaal erg goed.
Denk dat een hogere schutting wel wat tegen kan houden. Echter moet deze wel dicht zijn. Of je moet testen door hem dicht te maken met bijv. Rubberen platen.
Pagina: 1