Foto's
Woonhuis + garage. Buren links op foto hebben zonnepanelen o.a. op garage liggen.:strip_exif()/f/image/LiO50Oo39Rv3wokWS0SQte4u.jpg?f=fotoalbum_large)
Bij buren verderop in de straat heeft men 11 panelen geplaatst.
:strip_exif()/f/image/jfaYDxk4prin5unHR21N4IgS.jpg?f=fotoalbum_large)
Voorkant huis ligt op Zuid-Westen volgens Google Earth.
:strip_exif()/f/image/xhyxNs48ZfYLVJg4iYnfG6zG.jpg?f=fotoalbum_large)
Beschikbare (dak)ruimte
Huis: Doordat de dakkapel een rond dak heeft wat naar boven taps toe loopt passen er maar weinig panelen op. Ik denk dat ik er maximaal 12 panelen op kwijt kan. Dak is ongeveer 6,8 x ~6,5 meter groot. Helling 38 graden. Materiaal: Kunst-Lei.Garage: Dak is 3,5 x ~4,4 meter groot. Helling 38 graden. Materiaal: Kunst-Lei.
Schaduw
Huis: Alleen rechtsboven een ventilatiekaneel.Garage: Mijn woonhuis creëert schaduw op garage tot 14:00 uur in de middag.
Jaarverbruik
Huidig jaarverbruik is 3500 kWh. Ik ben van plan om over 2 jaar een hybride auto aan te schaffen. Een volledig elektrische auto zie ik niet komen. Misschien later nog een warmtepomp.Huidige elektriciteitsaansluiting
Enkelfase 35Ampere. Of het voor de hybride auto zinvol is om naar 3 fase om te bouwen weet ik niet.Budget en doel
Een echt budget heb ik niet, maar ik hoop voor 7000 ex btw wel klaar te zijn.Wie gaat het project uitvoeren
Een installateur moet deze gaan installeren.Bijhouden van data
Ik vind het leuk om periodiek te zien hoe elk paneel presteert. Ik heb een voorkeur voor micro-omvormers.Reeds verkregen offertes
Ik heb 1 offerte pas binnen, maar die is alleen gebaseerd om mijn huidig verbruik van 3500 kWh af te dekken. 12x 335W ==> 4963 ex btw met Enphase omvormers.Regio
Noord-Holland Noord.Vragen/Opties
Voor een hybride auto staat dat je gemiddeld 5-6 panelen extra moet installeren. Ik streef nu naar een opbrengst van 5000 kWh. Veel plaatsingsmogelijkheden zie ik niet.Optie: Ik zou maximaal 8 panelen extra op de garage kunnen plaatsen, maar zo als ik al eerder aangaf zijn ze pas schaduw vrij omstreeks 14:00 uur en blijven beschenen tot zonsondergang. Hoe rendabel is dat?
Een andere optie is om ze op het andere dakdeel van het huis te plaatsen. Ruimte genoeg, maar ja dat dak ligt op het Noord-Oosten en de rendement is max 60%. Wat is wijsheid hierin?
Hopelijk kunnen jullie meedenken hierin?