Tweede hypotheek afsluiten?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fernando23
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 27-06-2021
De situatie:
Twee personen met een eigen huis en eigen hypotheek willen samen een hypotheek aanvragen voor een hobbyruimte/opslagruimte. In de toekomst kan deze ruimte eventueel gebruikt worden voor gezamelijke bedrijfsmatige doeleinden. Er is echter nog geen bedrijf opgericht. We zijn benieuwd of dit (eenvoudig) theoretisch mogelijk is, ongeacht van de persoonlijke (relationele en financiële) redenen waarom je dit wel of niet met iemand samen moet aangaan.

Wat denken jullie van onderstaande punten?
  • Wat zijn de haken/ogen aan het aanvragen van een extra hypotheek?
  • Is het handig deze hypotheek samen aan te gaan of op één iemand te zetten?
  • Is het handig om toch eerst een bedrijf op te richten en via deze weg de ruimte te kopen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 12:23
Veruit de makkelijkste en goedkoopste is om eventuele overwaarde op de eigen woningen op te nemen en het pand cash te betalen (elk 50%).

En wees duidelijk: je wilt (samen) een pand. Een hypotheek is hooguit noodzaak, maar niet iets dat je wilt en al helemaal niet met een 'vreemde'.

[ Voor 40% gewijzigd door Rukapul op 27-06-2021 13:05 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RocketKoen
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 30-05 10:47
Een 2e hypotheek moet altijd op dezelfde naam staan als de 1e.
Als je hobbyruimte niet op dezelfde kavel staat als je huis, dan is de hypotheekrente voor deze 2e hypotheek niet aftrekbaar.

En omdat je van plan bent om de ruimte bedrijfsmatig te gebruiken is het belangrijk dat je goed nadenkt over de bedrijfsvorm. Als het pand eigendom wordt van het bedrijf dan is het startkapitaal en betaal jij dus inkomstenbelasting over alles wat je verdient. Als je het pand verhuurt aan je bedrijf dan betaalt je bedrijf jou huur, en dat is volgens mij een stuk goedkoper qua belasting.

Oftewel: Regel eerst je bedrijfsplan voordat je over gaat op financiering en aankoop van vastgoed.

TheS4ndm4n#1919


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Frogmen
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Als je iets samen wil gaan doen zal je dat vast moeten leggen als je ook samen iets wilt financieren. Die samenwerking kan garanties krijgen van personen op grond waarvan je een hypotheek kan krijgen. Zou dus eerst naar de notaris gaan om te kijken welke vorm je de samenwerking wilt geven.

Voor een Tweaker is de weg naar het resultaat net zo belangrijk als het resultaat.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cryptapix
  • Registratie: Januari 2001
  • Nu online
Rukapul schreef op zondag 27 juni 2021 @ 13:01:
Veruit de makkelijkste en goedkoopste is om eventuele overwaarde op de eigen woningen op te nemen en het pand cash te betalen (elk 50%).

En wees duidelijk: je wilt (samen) een pand. Een hypotheek is hooguit noodzaak, maar niet iets dat je wilt en al helemaal niet met een 'vreemde'.
Dit dus. Mits:
- de hobbyruimte op een ander kavel staat dan de woningen (anders zit je met toestemming eerste hypotheekhouder en het feit dat de eerste hypotheekhouder door natrekking ook een hypotheek op de hobbyruimte krijgt);
- de hypotheekrente laag is (anders kan het interessanter zijn een nieuwe hypothecaire lening af te sluiten).

En verder, zijn de vragen van TS wel erg algemeen en open. Daar kun je hele boeken over schrijven. Maar goed, als je de ruimte later bedrijfsmatig wil gebruiken, is het wel goed om daar nu goed over na te denken. Wil je het pand inbrengen in een onderneming? Wil je de onderneming het pand laten lopen of huren? Welke rechtsvorm krijgt de onderneming?

[ Voor 19% gewijzigd door cryptapix op 28-06-2021 11:13 ]