Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Giltix
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 13-09 10:28
Dag allemaal,

Ik heb een vraag met betrekking tot het verbeteren van de connectie tussen Router en PC met een netwerkkaart (WiFi). Even een kleine situatieschets hieronder.

Inmiddels woon ik anderhalf jaar in mijn (huur)appartement (onderverdieping van een opgedeeld huis), waar ik tot nu toe een simpel netwerk met een maximale inkomende snelheid van 300mbps van Ziggo heb. Mijn woning is een oud pand met massieve muren en een gelijksvloer opzet.

Momenteel bezit ik een standaard Ziggo Modem/Router die zorgt voor mijn WiFi dekking in huis. Doordat in mijn woning geen kabels zijn getrokken (geen enkele) en ik niet van plan ben dit te gaan doen (noch de mogelijkheid heb) ben ik dus afhankelijk van WiFi. Powerline is helaas geen optie door het prutswerk qua elektra in huis (zo heb ik op 45 m2 oppervlakte een tweetal meterkasten) - dit is getest en de verbinding was alles behalve stabiel, en dan zeg ik nog niks over de snelheid.

Ik merk dat voornamelijk op mijn PC (met een TP-Link Archer T6E en bijbehorende drivers) dat tijdens het gamen soms spikes in mijn latency onstaan en/of de verbinding even helemaal weg wilt vallen. Bij CoD Warzone zie ik regelmatig de 3 oranje/rode blokjes aan de linkerkant van het scherm, wat schijnbaar correspondeert met een packet loss. De snelheid is oké, maar maximaal 220mbps over WiFi, waar ik met mijn telefoon op andere plekken in huis toch wel tegen de 300mbps aan zit. De snelheid op mijn PC fluctueert erg.

Al met al wil ik graag mijn dekking optimaliseren en mijn verbindingssnelheid over WiFi maximaliseren. Ik heb alleen geen idee of dat ik in mijn situatie meer baat heb bij een duurdere en betere netwerkkaart in mijn PC of dat ik beter voor een Router kan gaan met een hogere dekkingscapaciteit (?, of hoe het dan ook mag heten). Daarom ben ik erg benieuwd naar jullie advies over hoe jullie dit probleem zouden aanpakken.

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • laurens0619
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:53
Er was tijdje geleden iemand met vergelijkbare case

Die heeft een asus aimesh kitje gekocht wat een goede verbinding gaf. Ik adviseer dan ook Om je dan je pc bekabeld aan die 2e node aan te sluiten voor een optimale verbinding

https://www.coolblue.nl/p...sh-rt-ax92u-duo-pack.html

Je zou het ook met het wifi5 broertje kunnen proberen
https://www.coolblue.nl/p...-ac-ct8-wit-duo-pack.html

CISSP! Drop your encryption keys!