Video EN geluid afspelen via V-AUX op Denon AVR-1804

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • luvene
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 09-08 05:56
Hoi hoi,

Hoop dat ik het kan uitleggen..... ik ben zeker geen digibeet of volslagen leek maar ik raak van het probleem hieronder giga in de war en mogelijk kan het ook helemaal niet? Ik wil gekopieerde films afspelen vanaf een micro SD kaartje op mijn smartphone naar mijn TV en tegelijkertijd van het geluid genieten van mijn receiver van Denon.

Ik heb een Denon Receiver uit 2004, een AVR-1804, super tevreden mee, enkel zonder HDMI aansluitingen. Ik wilde in eerste instantie een mogelijkheid om eenvoudig muziek af te spelen vanaf mijn smartphone, een Samsung A50. Ik heb daar een Jack naar tulp voor gekocht, wel een goede dubbel afgeschermde kabel van 3m. Werkt perfect en mijn geripte CD's naar FLAC klinken meer dan voortreffelijk. De aansluiting naar V-AUX zit vooraan op de receiver, wel zo makkelijk. Nu heb ik op dit moment 2 van de drie tulpingangen benut, logisch, het is immers puur voor Audio nu. Maar er zit ook nog een derde aansluiting op (!) voor video. Kan ik die derde aansluiting ook gebruiken om video door te lussen naar de TV? Maar hoe dan? En wat voor kabel heb ik dan nodig of zijn er andere mogelijkheden of misschien helemaal niet???? Ik wil een aantal DVD's, zowel films als ook een aantal muziek-DVD's kopieren naar mijn Micro SD kaartje van 256Gb waar ook mijn geripte muziek vanaf CD op staat. Maar hoe kan ik dat dan afspelen via mijn TV en tegelijk het geluid benutten via mijn receiver? Moet ik dan die derde tulp aansluiting benutten van de V-AUX aansluiting voorop mijn AVR-1804? En wat voor kabel heb ik dan nodig? Misschien een Jack naar 3 tulpaansluitingen waarvan 2 Audio en 1 Video. Maar werkt dat dan? Hoe weet die receiver dan hoe het beeld te transporteren naar de TV? Klinkt al vreemd natuurlijk..... oops......

Ik zie het ff niet meer hoe dit te doen? Met een "gewone" DVD is het simpel, ik zet de receiver aan en druk op 4 (DVD). Maar straks speel ik de film en/of muziek films via mijn smartphone. Ik ben dan misschien al aardig op leeftijd (62) maar nooit TE oud om te leren.

Mijn Samsung A50 is up to date met de laatste Android versie en streamen middels een chromecast of equivalent wil ik niet. Heb ik mijn redenen voor, dus gewoon bedraad vanaf mijn smartphone.

Ik hoop op reacties in Jip en Janneke taal, raak al gauw in de war van deze materie.... :$

Groet,
Johan

Groet,
Johan

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GarBaGe
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 22-09 10:26
Je Denon is een AVR, met de V voor video :)
Alleen dit oudere type ondersteunt geen digitale video (zoals HDMI), maar analoog in de vorm van S-video en tulp/RCA.
Op de achterkant van je AVR zitten dan ook uitgangen hiervoor.
Als je zo'n uitgang aan je TV koppelt, krijg je ongetwijfeld beeld op je TV.
Gebruik je S-video of tulp/RCA naar je TV?
Kwa ingang kies je dan (vermoedelijk) voor AUX of V-AUX om hiermee je voor ingang te selecteren.

Ryzen9 5900X; 16GB DDR4-3200 ; RTX-4080S ; 7TB SSD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DjVe
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 21:46

DjVe

Hatsaflats!

Wat je wilt is inderdaad een beetje lastig. Welke TV gebruik je? Wellicht dat die het wel mogelijk maakt :)

Mijn idee zou zijn:

TV gebruiken om alle bronnen op aan te sluiten en mogelijk dat je via USB dan je bestanden kan afspelen. Als dat niet gaat, dan kom je toch snel op een mediaspeler zoals een Chromecast uit.

De digitale geluidsuitgang van de tv op de input van de receiver zetten. Dan zou je mogelijkheden moeten hebben om beeld en geluid te streamen vanaf je telefoon naar je tv (met geluid over je versterker)

[ Voor 15% gewijzigd door DjVe op 16-05-2021 09:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wagenveld
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Een telefoon heeft geen analoge video uit, dat is wat voorop je receiver zit. Al was dat wel zo, denk aan kwaliteit camcorder jaren 90.
Je hebt dus een apparaat nodig om video te streamen naar je TV en audio naar je receiver (of audio doorlussen via TV). Als je zegt geen Chromecast oid te willen dan wil je waarschijnlijk kijken naar een simpele mediaspeler, evt met ingebouwde opslag.

Zoiets? Al wat ouder, maar met digitale audio uit en zelfs een microSD slot.
pricewatch: Eminent EM7680 4K TV Streamer powered by LibreELEC Kodi

[ Voor 25% gewijzigd door wagenveld op 16-05-2021 09:45 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • luvene
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 09-08 05:56
Hoi hoi, allemaal super bedankt voor de snelle reacties! ik denk dat ik het gewoon ga vergeten, heb geen behoefte om zo'n streamapparaat aan te schaffen. Mijn receiver is van 2004 en mijn TV, een plasma van Panasonic is van 2006. Ik heb 2 HDMI op de TV, beiden benut, 1 voor de chromecast en 1 voor de verbinding tussen de Media Box Next van ZIggo en de TV. Ik heb de TV met de receiver verbonden via gewone tulpstekkers (rood/wit).