Vervangen van Intercom

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ismael
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 25-03-2024
Beste tweakers,

Wij hebben momenteel een oud vergeeld intercom van Golmar. Volgens mij eentje uit de 900 serie (zie foto's). Wij willen deze graag vervangen met een Golmar T-510R echter komen we er niet uit met de bedrading en willen we geen storing veroorzaken voor de andere bewoners. Is hier iemand die hier meer verstand van heeft? Met name waar de + en de - moeten komen in het nieuwe toestel?

Alvast bedankt!Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/pmBPFjipkgMM3bZw1rI26H8DGrE=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/vckRI59L2ovOvv2casDwroyn.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/UNbbUP-y6U3RKSi_fVkTKh_Vf7M=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/B2TMYwMBjV8vGCD5Qo7j89sI.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jan-marten
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 14:48
Aansluitschema vlnr op oude;
+ / - (positief, negatief)
a / d (communicatie Audio, Digital)
int Intercom (niet aangesloten)
sa = solenoid extern (niet aangesloten)
HZ = pulse/timer dingetje

Zie ook deze pagina hierzo

Onderste plaatje;
7 Buzzer
10 speaker
3 Comm.
5 Mic
P1 Lock
0 Tone

bron hierzo

Lijkt mij dat dit niet compatible is ofzo? Ben geen intercom specialist verder.
Het lijkt wel dat die bovenste meer slimmigheid heeft (chip onboard) en de onderste gewoon een eenvoudige intercom eindstation is. Je mist nog iets misschien.

Zoiets als dit hierzo.

O ja, als het onderdeel is van een flat eens contact opnemen met vve :)

[ Voor 12% gewijzigd door jan-marten op 06-05-2021 15:49 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Quantor
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Intercom systemen zijn meestal gesloten bus netwerk systemen, daar kun je niet zomaar een andere type apparaat tussen hangen. Zoals Jan-Marten al aangaf, de nieuwe heeft lang niet de logica in zich zoals de oude.

Tevens is een intercom in een flat/appartement eigendom van de VVE, dus die zullen je kunnen helpen, of ze het wel of niet doen is natuurlijk een andere zaak.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Remcoder
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 15:08
Als het je alleen om de verkleuring te doen is kan je ook kijken of retrobrighting te doen is.

Daarmee kan je hem terug in de originele kleur krijgen, en kan je weer een paar jaar ertegenaan. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ismael
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 25-03-2024
heren,

Jullie hebben me overtuigd. Ik zal het bij de VVE neerleggen. Daarnaast ben ik ook al best ver gekomen met wat bleek en een sopje.

Super bedankt voor de reacties.

Thanks

  • Aad7
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 19-12-2023
Wij hebben vorige week 13 toestellen bij de bewoners (14) geplaatst de Golmar T-510R.
1 bewoner had hem al en wij hebben de draden hetzelfde aangesloten als bij hem. Nu echter is het geluid van de zoemer heel zacht geworden als er gebeld wordt, ook bij diegene die er al 1 had. Heeft iemand een idee waar wij het zoeken moeten.

  • euchromatic
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 09:29
Aad7 schreef op donderdag 30 november 2023 @ 11:43:
Wij hebben vorige week 13 toestellen bij de bewoners (14) geplaatst de Golmar T-510R.
1 bewoner had hem al en wij hebben de draden hetzelfde aangesloten als bij hem. Nu echter is het geluid van de zoemer heel zacht geworden als er gebeld wordt, ook bij diegene die er al 1 had. Heeft iemand een idee waar wij het zoeken moeten.
Bij ons in het complex waren dergelijke problemen opgelost met een nieuwe voedingstrafo voor de centrale unit: de oude trafo was in 30 jaar tijd zo veel capaciteit verloren dat de handsets te weinig stroom kregen. Misschien hebben bij jou de nieuwe handsets een hogere interne weerstand waardoor er nu onvoldoende vermogen is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aad7
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 19-12-2023
Dankjewel voor de feedback. Er is een maand geleden een nieuwe geplaatst Golmar A-150 maar kan deze nergens vinden op websites.
Als we de draad van het spreek-luister gedeelte eraf halen is de zoemer wel goed.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bvdbos
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 15:33
Er is geplaatst -> probleem installateur van maken
Je zou naar Vercoma kunnen bellen, misschien dat deze zo een oplossing weten.

Maar een A-150 staat niet de website van golmar.es, is het geen oud model voeding? Je zou een andere voeding kunnen proberen : https://golmar.es/products/tf-104#product

Kost een paar tientjes...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aad7
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 19-12-2023
Gelukkig oorzaak gisteren gevonden.
Heeft wel even tijd gekost met het schema te bekijken dat in het belplateau lag.
Lag uiteindelijk aan de verkeerde aansluiting in de telefoon.
Daarna kwam het geluid gelukkig niet meer uit de hoorn.
Geluid harder en zachter d.m.v. trilplaatje iets verbuigen.
Vriendelijk bedankt allemaal voor het meedenken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aad7
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 19-12-2023
Nog even over de trafo, deze is 1 maand geleden vervangen door een officieel bedrijf. De Golmar A-150. Ik heb ook op het internet gekeken, maar kwam hem ook nergens tegen. Weet dus ook niet of het een nieuwe of oude versie is.
Pagina: 1