Weet je bovendien of je browsertest resultaten wel 1-op-1 te vergelijken zijn met resultaten van een jaar geleden? Als die browsertest live online webpagina's gebruikt voor de test
Nee, pagina's zijn statisch en precies hetzelfde als een jaar geleden. Ze staan bovendien op onze eigen servers en we testen via ons eigen netwerk.
Wat gebeurt er als je de telefoons die in 2020 getest zijn nu opnieuw benchmarkt? Zijn de 2020 resultaten voor de oude generatie telefoons wél identiek aan de 2021 resultaten van dezelfde telefoons?
Dat kun je doen, maar in veel gevallen gaan telefoons na de reviewperiode terug naar de fabrikant. Bovendien speelt dan de factor tijd mee: als een telefoon intensief gebruikt wordt (bij ons gebeurt dat met reviewmodellen die niet terug hoeven bewust niet), dan kun je hem terugvragen na een jaar, maar is de accu wellicht gesleten. In hoeverre dat is gebeurd, is voor ons slecht na te gaan.
Dat is dus in theorie wat je wilt, maar in de praktijk lastig tot niet haalbaar.
Als het de soc is, dan zouden telefoons met dezelfde soc, van dezelfde stepping, met hetzelfde powerprofiel, met hetzelfde scherm, met dezelfde skin en Android versie, in dezelfde 2021 browsertest moeten presteren in dezelfde lijn
De OnePlus 9 Pro en OPPO Find X3 Pro zijn echt goed vergelijkbaar. Immers, ze hebben
- dezelfde soc, geleverd aan hetzelfde moederbedrijf (dus wellicht uit dezelfde batch, onder dezelfde voorwaarden etc)
- hetzelfde scherm, geleverd aan hetzelfde moederbedrijf
- dezelfde Android-versie
- getest op dezelfde test
Voor de S21's geldt vrijwel hetzelfde. Samsung maakt de soc en de schermen, al verschillen de schermen in formaat, maar niet in resolutie of andere belangrijke kenmerken. Dat kan een verschil veroorzaken, maar dat verschil was er vorige jaren ook.
Het enige verschil in jouw lijst bij de OPPO en OnePlus is dus de Android-skin. En daar presteren beide telefoons wezenlijk anders, op welke manier ik dat ook bereken. De accucapaciteit verschilt immers, maar daarom heb ik het ook genormaliseerd naar aantal minuten per 100mAh
Dus daarom concludeer ik: de soc is het niet