Tja
Ik heb zelf een Nissan Micra 1999 gehad, qua aanschaf/onderhoud kostte het niet gek veel.
Bij zo'n oude auto's moet je echter geluk hebben, als je ergens flink roest hebt, kun je 'm weggooien.
Versleten remkabels vervangen was ook relatief prijzig.
Momenteel een Suzuki Swift (model 2005>).
De vriendin rijdt een Fiat Punto.
Beide eigenlijk weinig problemen gehad.
De Punto heeft de airco een keer lek gehad (waarschijnlijk steenslag/pech?, maar dat was best duur).
Maar, daarnaast APK/olie/banden heb je bij elke auto als kosten.
Maar als student zou ik er niet aan beginnen, als je het nodig hebt voor je werk (en vergoeding krijgt en dus maandelijks genoeg geld over hebt) dan kun je het overwegen.
Maar zelfs dan kun je vaak beter eentje kopen die iets nieuwer is dan een '99 barrel (dat is namelijk vaak zo'n 50/50 gok).
Check of je een oude auto kan kopen van iemand die je kent, wellicht dat ze al een tijdje een nieuwe auto overwegen.
Het voordeel is dan dat je de historie van de auto beter kunt inschatten en niet de hoofdprijs betaald.
De rest van de goedkopere auto's op marktplaats hebben zo'n: "ik verkoop 'm maar, want ik denk dat ie volgend jaar niet door de APK komt." vibe.
[
Voor 17% gewijzigd door
Accretion op 31-03-2021 08:46
]