PS + BenQ scherm + Speaka HDMI Switch

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KaiseRRuby
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 28-09 17:48
Heb de vraag ook gesteld in het PS5 topic maar wil het ook hier even onder aandacht brengen want het is mij een volkomen raadsel.

Ik heb een PS5 gekocht en die wil ik aansluiten op mijn scherm plus op een Sonos Beam die ik nog had liggen van de PS4. PS5 heeft geen optical dus aansluiten wordt lastig.

Dus ik heb een Speaka Switch gekocht - deze: https://www.conrad.nl/p/s...turn-channel-3840-1360279

Opstelling is als volgt

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/7O1SB_068yEgnFEtk5FsLBumHO0=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/wwPBy3gch72ZSO7KQNVOBBoU.jpg?f=fotoalbum_large

Wanneer ik de PS5 rechtstreeks op het scherm zet werkt alles perfect, 4k en 60hz, zie info:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/OwDbBKihqGLIk7-lZl40Rb3_rYk=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/LhOoOhY1nwab0Hsl8bxzvafK.jpg?f=fotoalbum_large

Op 1080p ziet het er zo uit:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/rOJPbyKEptgaKNJTrVhYuHaS67s=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/XN6A0jqegByFcUt6hUIh6E7c.jpg?f=fotoalbum_large

Want, het probleem is dus: ik krijg geen beeld op 4k input via de switch. Waar zit het probleem? In die HDMI 1.4 kabel naar de Sonos? Of zie ik iets over het hoofd?

Edit: weer wat testen verder, de audio passthrough doet het, dus dat is niet afhankelijk van de input van het scherm. Het probleem zit hem volgens mij echt in het doorgeven van 4K. Op het moment dat ik 4K selecteer als output in de PS5 stopt overigens ook de audio passthrough.

Wanneer ik probeer te schakelen terwijl ik in de PlayStation alle onderdelen uit zet, zoals HDR dan doet hij het nog steeds niet.

[ Voor 8% gewijzigd door KaiseRRuby op 27-03-2021 11:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • lt2k3
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 10-06 22:48
Ik denk dat de switch geen HDMI 2.1 heeft ofzo. Ik zoek zelf een switch met HDMI2.1 maar kan het nergens vinden

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mxmemx
  • Registratie: Maart 2015
  • Laatst online: 28-09 08:36
Als alles waar de hdmi 2,1 in gaat 2.1 ondersteunt, wat ik betwijfel, zou het gewoon moeten werken.
Ik verwacht echter dat je "Speaka" nog geen hdmi 2.1 heeft dus gaat daar het signaal naar 2.0 (of minder).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KaiseRRuby
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 28-09 17:48
Ik kan het antwoord helaas niet vinden. De switch is retour gestuurd, de Beam krijgt een andere bestemming en ik heb besloten om gebruik te gaan maken van de audio jack van de monitor. Zit nu een setje Bose Companion III op. Werkt eerlijk gezegd ook beter dan de Beam. Dat was met thuiswerken en connecten nogal onhandig.

Conclusie: Beam in combinatie met een monitor is niet de ideale oplossing.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BM
  • Registratie: September 2001
  • Nu online

BM

Moderator Spielerij
Voor de administratie nog even naar het juiste subforum :)

Xbox
Even the dark has a silver lining | I'm all you can imagine times infinity, times three