Bushie schreef op zaterdag 20 maart 2021 @ 19:06:
Die BTW fout komt er vanzelf een keer uit, en dan zal je alsnog moeten betalen.
Een al dan niet foutieve factuur (verkeerde BTW-code selecteren komt best vaak voor) veranderd niets aan de initiële overeenkomst namelijk.
Ik denk dat je onderschat hoe belabberd administratieve functies binnen organisaties kunnen zijn. Daarnaast, wat maakt het uit of ze er wel of niet achter komen? Dan reserveert TS toch gewoon het resterende bedrag voor wanneer het wel uitkomt?
Ik snap de stelling, maar ik vind dit altijd wel dubbel. Ik heb vaker meegemaakt dat dergelijke foutjes het topje van een ijsberg binnen een grotere organisatie waren, welke na het melden aan het licht kwam en veel impact kan hebben. Dus ook voor een grotere organisatie. Daarnaast, wat is groot? ZZP vs MKB, of MKB vs hele keten?
Ik ben over het algemeen wat meer meegaand met de organisatie, maar wel afhankelijk van hoe ik door hen ben behandeld. Als ik ben gewaardeerd als klant en goed ben geholpen, dan neig ik eerder naar melden en restant betalen. Maar heb ik achter facturen aan moeten bellen, of zijn er veel fouten in mijn nadeel gemaakt, dan ben ik eerder geneigd de fincanciële fout als compensatie te zien.
Een simpel voorbeeld, een oud collega van mij heeft een keer een laptop 'verkocht', maar alleen de accessoires afgerekend. De dame in kwestie was dermate netjes geholpen door hem en vond het niet fair dat ze voor nog geen €200, voor €1000+ aan spullen mee mocht nemen. Zij kwam later terug naar de winkel om het restant af te rekenen. Had ze niets gezegd, dan hadden we het niet geweten.
TS, ben jij netjes behandeld? Tevreden met de geleverde dienst/goederen?
[Voor 17% gewijzigd door PhaeTom op 20-03-2021 20:59]