Omgebouwd, hybride of puur EV

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Croga
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 07:49

Croga

The Unreasonable Man

Topicstarter
Over reviews: Omgebouwd, hybride of puur EV - Platforms eGolf, XC40 P8, ID.3 en 4 ...

Ik denk dat het slim is te vermelden dat het hier gaat over een Column. Dit is geen "achtergrond", dit is een opinie stuk waar de schrijver's voorkeur voor electrisch rijden in iedere paragraaf te lezen is door de toegevoegde bijwoorden.

Opmerkingen als accus die provisorisch ingebouwd zijn is een mening, geen feit en zeker geen achtergrond.
Ook de opmerkingen over hybrides zoals "Door de grote verbrandingsmotor is het ontwerp niet ideaal" is een, slecht onderbouwde, mening (alle moderne hybrides werken met een veel kleinere motor om plaats te maken voor het hybride deel).

Ofwel: Zet er even bij dat het een opiniestuk is, een column. Dat maakt het een stuk prettiger leesbaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cid Highwind
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 23:25
Als ik zo de commentaren op het artikel lees, is dat eigenlijk nog het minst belangrijke commentaar.

Onder vrijwel ieder automotive artikel komt de vraag wat het raakvlak is met Tweakers' klassieke onderwerpen. Dit artikel valt voor mij persoonlijk onder de categorie veel geblaat, weinig wol. Maar dat is waarschijnlijk omdat ik al behoorlijk veel lees over auto's en dus al weet hoe elektrische wagens gebouwd kunnen worden en dat deze drie categoriën nu niet bepaald iets nieuws zijn. Net zozeer als dat het gebruik van platformen zoals in het intro genoemd niet werkelijk iets is van de laatste 10 jaar. Het woordje "tegenwoordig" is wat dat betreft wat misplaatst.

Het artikel gaat wat mij betreft echter vooral te veel in op zaken waarvan ik als lezer überhaupt niet gedacht had dat deze in scope waren. Het complete stuk over de Volvo interface maakt een 180 graden ommezwaai om het ineens over infotainment te hebben. Drie alinea's die niks met het artikel te maken hebben. Hetzelfde geldt voor de verkoopbabbel bij de ID3. Het ging toch over de verschillen tussen de platforms? Waarom een review van de individuele modellen?

Inhoudelijk gezien hoort de Mercedes EQC overigens tot de ombouw-EV's, niet de hybride. Er is niet eens een frunk beschikbaar omdat men de motorruimte voor andere zaken moest benutten. Er is ook geen enkele indicatie dat het MRA platform is ontwikkeld om elektrische- of hybride wagens voor te ontwikkelen wanneer je de berichtgeving uit 2014 er op terugleest. Dit blijkt ook wel over hoe voor de hybride modellen de acctu's gewoon in de kofferbak zijn gelegd. Maar Daimler moest wel, want ze liepen ver achter de feiten aan, hadden hun aandelen Tesla verkocht en straffen van de EU vanwege een te hoge CO2 uitstoot hingen als het zwaard van Damocles boven het hoofd.

In de conclusie had ik ook graag nog wat meer gelezen over de toekomst. Welke platformen zijn er in ontwikkeling? Komt Daimler met een exclusief EV platform, of moeten we het blijven doen met SUV's omdat de accu's enkel als extra laag toegevoegd kunnen worden, wat een sedan te laag zo maken? Is er nog toekomst voor Renault's aanpak met accuhuur/-wissel? Wordt het hybride-platform in leven gehouden eventueel voor een brandstofcel-platform?

TL;DR
Liever meer focus en diepgang m.b.t. het daadwerkelijke onderwerp, dan er algemene zaken bij betrekken. Uit de commentaren blijkt ook dat er een grote behoefte is aan meer diepgang met betrekking tot de infotainment en hoe hier te tweaken valt, maar natuurlijk ook zaken als veiligheid en data beveiliging, wat altijd een heet thema is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • warhamstr
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 26-12-2023
Qua techniek en tweakbaarheid is een Ice veel interessanter...

P50/Xeon E3-1505M/64GB/2Tb/Q M2000M 4GB/4K