Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hoite
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 09-05 13:14

Hoite

Goed verhaal

Topicstarter
Ik heb momenteel een Synology DS2415+ met daarop twee opslagpools en twee volumes:

* Opslagpool 1:
  • 5x WD60EFRX (6TB)
  • ~15.86TB SHR1 volume
* Opslagpool 2:
  • 2x WD20EFRX (2TB)
  • ~ 4TB RAID 0 volume
Opslagpool 1 is een pool die ik heb verplaatst vanuit mijn oude nas (DS215j) naar mijn huidige NAS (DS2415+)
Ik heb recent de vijfde HDD toegevoegd aan de opslagpool (1) en ik probeer nu het volume even groot te maken als de opslagpool (16TB -> 22 TB)

Nu ben ik tegen de volumelimiet aangelopen van Synology en in het speciaal de limiet mijn oude NAS.

Dit artikel had ik nog niet gelezen in de tijd dat ik mijn nieuwe NAS aan het installeren was en ben vrolijk verder gegaan met schijven toevoegen.

Nu zou ik graag het volume willen vergroten, ik begrijp uit het gelinkte artikel dat dat dus niet kan. Echter kan ik ook niet het huidige volume verkleinen, om een nieuw volume aan te maken, de data te kopieeren, het oude volume te verwijderen en het nieuwe volume uit te breiden. Dus ik loop tegen een probleem aan.

Hoe kan ik dit het beste oplossen?
Nog een schijf kopen, pool 1 weer uitbreiden om een volume te maken dat groot genoeg is om het heen en weer te kunnen kopieeren of gaat dit niet werken?

Graag advies, ik zie wel mogelijke oplossingen, maar weet niet zeker of ze gaan werken.

Wat ondersteunende afbeeldingen:

Synology Opslagpools:
Synology Opslagpools

Synology Volumes:
Synology Volumes

Synology volumes verkleinen onmogelijk:
Synology volumes verkleinen onmogelijk

[ Voor 1% gewijzigd door Hoite op 28-02-2021 18:37 . Reden: Verduidelijking bij plaatjes + typenummer fout (215j ipv 115j) ]

Lekker kort.

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • fyr0
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:04
Jouw optie (extra schijf > storage pool uitbreiden > nieuwe Volume 3 > Volume 1 overzetten naar nieuwe pool, Volume 1 verwijderen, Volume 3 uitbreiden) werkt het beste.

Je kan het ook iets omslachtiger (maar goedkoper) doen, want ik zie dat je een Back-up pool hebt met veel ruimte over:

1. Een nieuwe volume (V3) aanmaken in Storage Pool 1
2. Shared folders overzetten van Volume 1 naar V2 & V3
a. 5,5 Tb overzetten naar V3
b. Resterende 3 Tb overzetten naar V2
c. Als de Shared folders te groot zijn, data op zichzelf overzetten
3. V1 verwijderen
4. V3 uitbreiden met overgebleven ruimte van V1
5. Data van V2 overzetten naar V3

Overigens moeten alle packages ook overgezet worden van volume. Dit kan het makkelijkste door opnieuw installeren van packages. Of handmatig overzetten, via deze link