[3d printer] Rechtopstaande gaten niet perfect rond

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BasXcore
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 18-04 08:59
Hoi,

Ik heb een probleem met mijn Ender 3 pro printer. Met prints waar rechtop, dus niet plat op het bed worden geprint, dan zijn deze niet perfect rond. Ze zijn horizontaal ovaal.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/SU9iYUfMEnP-a-vnth10uFfjvqc=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/2tNRjz585XsWu28ifQlwZGUW.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/liyqiwglQ2Kdf6URbyABbPnoWdY=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/lBymg1HXLWa1ToZRTJVznBWr.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/UOgSUrrQ2hYRsm0Uvvo8Go6zIio=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/QOM0tqZp5GU0NLjg9MrpadDJ.jpg?f=fotoalbum_large

Ik heb alles goed vast zitten, ik kan nergens speling ontdekken. Heeft iemand een idee waar dit aan zou kunnen liggen en hoe ik dat op zou kunnen lossen?

Alvast bedankt,
Bastiaan

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mavamaarten
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 11:20

Mavamaarten

Omdat het kan!

Dat komt omdat je gewoon niet zwevend kan printen. Dat kan, maar dan hangt het filament een beetje door. Dat effect wordt versterkt als je flow te hoog is, je kan mogelijks met een flow kalibratie wel wat verbetering behalen.

Om het probleem helemaal te verhelpen kan je supports gebruiken, je print dan gewoon wat plastic in het midden van de gaatjes, die kan je er dan met een fijn tangetje uitpeuteren. Supports moet je dan wel op "everywhere" zetten ipv enkel "touching buildplate".

Android developer & dürüm-liefhebber


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • absrnd
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 12:19
Die komt inderdaad door hangend materiaal, en zou je support aan moeten aanbrengen.
of je moet je laagdikte, print temp, flow, koeling of snelheid aanpassen.

Als ik gaten in een object moet printen, en ze moeten exact zijn, dan print ik ze kleiner, met extra wand dikte,
zodat ik ze met een boor exact kan na boren.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • AlexanderB
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 09-05 19:05

AlexanderB

7800 rpm

Het is ook gewoon een artefact van slicing, de onderkant en bovenkant van het gat zullen altijd een beetje afgeplat zijn, de bovenkant valt meer op omdat die inderdaad doorhangt omdat het een bridge is.

Een andere oplossing is de gaten druppelvormig maken (punt aan de bovenkant, zodat die niet naar beneden kan hangen)

Hangt af wat je er mee wil of dat helpt of niet natuurlijk.

edit: of het puntje afknippen van de druppel, zelfde effect met een ronder gat.
Afbeeldingslocatie: https://lh3.googleusercontent.com/proxy/7PJ26SwnlKdO-_aT2SJFpiy9DvN1CXmh_IztpKrJ9jNuioWTC4cPLd349qHXN_zvLwwPvwj30LMKfLdj0j6ga9WNpde-Ih7Mt6Qlrs0Qmuvr1jM5Pk6huEBOJQ_Kr3wHag

[ Voor 67% gewijzigd door AlexanderB op 06-02-2021 02:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _ferry_
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

_ferry_

Moderator Tweaking

Nipple Tweaker

Eens met bovenstaande.
Wel kun je nog een testcube printen of je product nameten om te kijken of de z-as qua schaal klopt.