Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • Blamm
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 24-10 12:54

Blamm

Niet meer Smart

Topicstarter
Wij zijn pas verhuisd van huur naar koop, en willen nu dan ook graag zonnepanelen op onze woning plaatsen. De woning heeft een opbouw als 2e etage met balkon, dus niet het hele oppervlakte is dak. Wat er aan dak is is plat en 720x500cm in oppervlakte. De voorkant richting Zuid-Oost gericht:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/njp810q3ls8k8KgRyWtwo-cOGlo=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/qQEBnHHAteokt9ZeYFjcHtna.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/k3j8xht3UO54G7UvdQiu7ZZ3Uyw=/x800/filters:strip_exif()/f/image/znLw74qE2gRnw4o1dWwjydPe.png?f=fotoalbum_large

Er is een klein schoorsteenpijpje (CV & centrale afzuiging) te zien, en een flinke boom ten zuiden voor het huis.

Ons energieverbruik lag in het vorige huis (ook een tussenwoning) op 4500 a 4800 KWh. We hebben hier wel wat zuinigere apparatuur staan, maar laten we dat maar aanhouden als uitgangspunt. In de nabije toekomst verwacht ik dat dit iets omlaag zal gaan, kinderen gaan uit huis en niet iedereen zit meer volle dagen thuis ivm Corona.

Nu heb ik zelf uiteraard al rondgekeken en gelezen en een tweetal offertes mogen ontvangen:

14x AEG 330WP
Goodwe GW4200-DNS.
2 rijen van 7 in portretstand. ZW gericht (dit hebben ze bij mijn achterburen zo aangelegd met LG panelen, past precies)4620 Wp€4651,90
14x AEG 330WP met P370 optimizers
Solaredge 3500H.
2 rijen van 7 in portretstand. ZW gericht4620 Wp€5297,85
13x Qcells Q.Peak DUO ML-G9 385Wp
Growatt 4200TL-XE.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/lS-q84xuap79YryBHhIpgNheC_I=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/SyMcZLzMbsGV5Lo7vlRLwsmo.png?f=user_large5005 Wp€4504,13


De eerste 2 zijn alternatieven van dezelfde aanbieder, met en zonder optimizers. Uit een gesprek met hem kwam naar voren dat hij ze in mijn situatie wel aanraadt gezien de grote boom recht voor mijn huis, waar ik vooral in het voor en najaar hinder van zal ondervinden en in de zomer zelfs op mijn voorste panelen waarschijnlijk. Ik kan mij hier ook wel in vinden moet ik zeggen.

Ik nijg op dit moment naar de opstelling van het laatste aanbod, maar dan met optimizers er tussen. De offerteaanvraag hiervoor ga ik nog doen.
Uiteraard zelf ook even gaan bladeren bij de bekende namen in het grote topic hier, en er achter gekomen dat het ook nog wel wat voordeliger kan, bijvoorbeeld deze opstelling bij solar-bouwmarkt. Uitgaande hier van de opstelling zoals de laatste het voorgesteld heeft:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/YK9ykdWFN6y86RHww5QA0xmaWc0=/800x/filters:strip_exif()/f/image/nEfXBUeNAMjlZxr3OLqHWkgH.png?f=fotoalbum_large

De andere 2 partijen zijn hier uit de buurt, wat mij wel wat meer aanspreekt.

Wat zijn jullie ideëen hierbij? Idealiter moet ik nog even het dak opgaan om de boel na te meten, ook qua positie van de schoorsteenpijpjes, maar mijn hoogtevrees zegt even wat anders helaas, dus ik moet het doen met de foto van Google.

Het budget is trouwens maximaal €5000 excl de BTW, hoeft niet op ;)

  • busscherski
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 21:18
Het boodschappenkarretje van SolarBouwmarkt gaat denk ik niet passen. Want die panelen zijn 1.052 meter breed en dan komen er nog klemmen bij. Een klein stukje dak overlaten aan de rand is overigens ook niet verkeerd, ivm wind.

Panelen van 1 meter breed passen dan beter als het er perse 7 moeten worden.
https://www.solar-bouwmarkt.nl/400-wp-perc.html
Maar wellicht is 6 op een rij van jouw keuze beter.

Landscape montage is overigens iets gebruikelijker, zou je ook nog kunnen overwegen.
Er zijn overigens regels wat betreft de afstand tot de buren. Op de manier zoals je het nu ingetekend hebt kunnen je buren ten noordwesten niet dezelfde opstelling maken. En als de andere buren hetzelfde doen als jou heb jij schaduw.

https://www.bespaarbazaar...%2050%20centimeter%20zijn.
Als je de afstand tot de buren neemt volgens de regels, heb je nog 4 meter dak over.

Of je zou het nu kunnen aanleggen zoals ingetekend en de boel opschuiven zodra de buren ook PV nemen.

edit:
O wacht, de afstand tot de buren lijkt mee te vallen. Ik overdreef.

[ Voor 3% gewijzigd door busscherski op 30-12-2020 22:14 ]

7,945 kWp, Atlantic Explorer 3 270 coil, 5 kW Panasonic monobloc H serie, Tesla Model Y RWD (2024)


  • Blamm
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 24-10 12:54

Blamm

Niet meer Smart

Topicstarter
Hartelijk dank voor je feedback! Ik ga er zeker nog eens in duiken met vooral de afstand tot de randen in het achterhoofd.
Landscape is veel gebruikelijker logischerwijs, maar dan kom ik net niet lekker uit lijkt het. Bij 4 panelen (a 1.70 lengte oid) zou ik 3 rijen kwijt kunnen, maar kom ik in de knoop met de schoorsteen waardoor dat er 2 of 3 zouden worden voor een totaal van 10 of 11 panelen (a 330 Wp stuk oid)

De panelen die jij voorstelt zijn 2 meter lang ruim, op een dak van 5 meter breed, met wat ruimte aan de zijkanten over blijft er dan niet veel ruimte over tussen de rijen denk ik.

Wel allemaal iets om over na te denken nog!

  • busscherski
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 21:18
Dat paneel van 2 meter lang is niet zo verstandig, dat klopt.
Je huidige paneel kan ook, maar dan gewoon eentje minder.

7,945 kWp, Atlantic Explorer 3 270 coil, 5 kW Panasonic monobloc H serie, Tesla Model Y RWD (2024)