Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Mini-ITX game pc voor in de woonkamer

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • bblloocckk
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 22-10 08:22
Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Het systeem komt in de woonkamer te staan en dient vooral ter vervanging van mijn oude console (PS2). De PS2 staat al een tijd te verstoffen. In de tussentijd speelde ik wel eens spellen op m'n iMac, maar dat is nooit ideaal geweest en aangezien die inmiddels ook aardig verouderd is lijkt het op dit moment ook simpelweg niet meer mogelijk.

Hij wordt aangesloten op de tv en zal vooral voor gamen gebruikt worden. De zwaarste spellen op dit moment zouden denk ik GTA V of Red Dead Redemption 2 zijn.

Wat mag het systeem gaan kosten?
Ik in eerste instantie een max van 1000,- in gedachte voor de pc-componenten, maar als ik 100+ bij moet leggen en dit gaat een goed verschil maken ben ik bereid om dat te doen. In m'n onderstaande voorstel kom ik op ±850,- uit, en dat heeft vooral te maken met m'n GPU keuze op dit moment.

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Nee

Wat denk je allemaal nodig te hebben?
Ik heb de afgelopen maanden flink onderzoek gedaan en kom op het volgende pakket:

#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core i5-10400F Boxed€ 151,75€ 151,75
1MoederbordenASRock Z490M-ITX/ac€ 159,05€ 159,05
1VideokaartenASRock Radeon RX 5600 XT Phantom Gaming D2 6G OC€ 327,86€ 327,86
1BehuizingenFractal Design Node 202€ 74,-€ 74,-
1Geheugen internKingston HyperX Predator HX432C16PB3K2/16€ 78,09€ 78,09
1VoedingenCorsair SF450€ 87,34€ 87,34
1Solid state drivesKingston A2000 1TB€ 101,-€ 101,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 979,09


Aangezien het op dit moment heel lastig is om aan GPU te komen leek het me goed om een oud model te kiezen en te wachten tot de storm is gaan liggen. Ik heb een tijd met het idee gelopen om te wachten tot de 3060 (non-ti) ergens in januari verschijnt. Als ik echter zie hoe dat op dit moment met de nieuwe kaarten qua wachtlijsten gaat hebben ik niet meer de behoefde om daar risico te lopen. Ik heb eigenlijk ook gewoon niet zo'n zien om nog een maand of langer te moeten wachten tot ik het in elkaar kan zetten.

M'n huidige tv stelt niet veel voor (hd-ready, 32 inch). Ik zou dan kunnen overwegen om te sparen en na de zomer een goede investering in videokaart + tv te kunnen doen.

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Ik zit er nog niet diep genoeg in om voorkeuren te hebben denk ik, hoe wel ik wel erg gecharmeerd ben van de Node 202 case. Als alternatief heb ik nog wel de Cooler Master MasterBox NR200P Wit (€ 112,09), maar dat is alleen als die Node 202 echt niet mogelijk is.

Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
- WIFI heeft de voorkeur qua het internet. Hij komt een paar meter van mijn router te staan, en een kabel leggen is toch een aanzienlijke lengte... Ook denk ik niet meteen aan multiplayer spellen (hoewel ik het ook niet uitsluit in de toekomst)
- Bluetooth gaat ook een rol krijgen aangezien ik graag met een controller wil spelen.
- Als het qua geluid zachter is dan mijn blazende macbook pro ben ik al tevreden

Ga je overklokken?
Nee, niet van plan. Ik acht mezelf nog niet ervaren genoeg om hiermee te experimenteren.

Wat verwacht je van ons?[i]
Ik heb een aantal vragen:
- GPU issues: Kan ik dan met uit de voeten met de RX 580 RX 5700xt voorlopig? En klopt mijn redenatie over videokaarten onder m'n wenslijst een beetje?
- Past alles wat ik nu gekozen heb in de Node 202 case
- Stel dat ik over een tijd toch bijvoorbeeld een 3060 (non-ti of ti) koop, zou deze voeding dan nog voldoen?
- Aangezien dit mijn eerste build is, weet ik niet of ik zaken over het hoofd zie of niet. Dus als er iets anders opvalt hoor ik het graag ;)

**Extra: En waarom niet gewoon een console zouden jullie misschien denken? Ik heb al best wat op mijn Steam account en veel spellen daarvan zijn ook niet te vinden op PS of Xbox. Op PC zijn deze spellen wel te spelen.

Ik hoop dat ik jullie zo een compleet beeld heb kunnen geven! :)

Alle reacties


  • monofear
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 03-09 11:20
Voeding past niet in de case. Ga voor een SFX:
Corsair sf450 of sf600.
Ik heb zelf ook een soortgelijke itx build met coolermaster nr200p:
#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core i5-10400F Boxed€ 151,75€ 151,75
1MoederbordenASRock Z490M-ITX/ac€ 159,05€ 159,05
1VideokaartenInno3D GeForce RTX 3060Ti Twin X2 OC€ 0,-€ 0,-
1BehuizingenCooler Master MasterBox NR200P Zwart€ 96,-€ 96,-
1Processorkoelingbe quiet! Pure Rock Slim€ 23,95€ 23,95
2VentilatorenArctic F12 PWM PST, 120mm€ 5,45€ 10,90
1Geheugen internHyperX Fury black HX432C16FB4K2/32€ 134,95€ 134,95
1VoedingenCorsair SF450€ 87,34€ 87,34
1Solid state drivesKingston A2000 1TB€ 101,-€ 101,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 764,94

  • bblloocckk
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 22-10 08:22
Goeie opmerking @monofear! Ik heb het aangepast naar een sf450. (nu weet ik meteen of dat genoeg is voor een eventuele 3060 :) )

Aangezien jij hetzelfde moederbord hebt gekozen: Klopt het dat deze goed met bluetooth en wifi overweg kan?

Ik heb ook eens nog goed nagedacht voor de GPU en zojuist de RX 580 omgewisseld naar een RX 5600 tx. Hij past goed binnen mijn budget en volgens mij kan ik daar nog best een tijd mee uit de voegen gezien de spellen die ik speel. Dan kan ik later nog eens naar een betere gpu kijken.

[ Voor 30% gewijzigd door bblloocckk op 26-12-2020 11:46 ]


  • Karchief
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 16-11 22:23
Ik volg dit topic ook even, heb precies dezelfde vraagstukken :)

Ziet er interessant uit.

  • monofear
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 03-09 11:20
Geen idee wat “goed” is betreffende bluetooth & wifi. Daar heb ik geen verstand van haha, de opties zijn er wel. Gebruik ze echter niet.

  • LievenD
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 19-11 21:28
Ik vraag mij af of de videokaart wel gaat passen, het kan zijn dat het past, maar ik zou het toch maar even nazien. En er kan sowieso geen fan boven of onder de videokaart. Als je een 10 mm fan wil plaatsen, mag de videokaart maximaal 50 mm dik zijn, deze is 53.

Mijn advies zou daarom zijn om een videokaart te kiezen die maximaal 2 slots in beslag neemt.

  • bblloocckk
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 22-10 08:22
Ook weer een goed punt @LievenD! Is het aan te raden een fan bij de GPU te plaatsen? Ik heb dat in andere builds (met deze behuizing) niet terug gezien. Processor koeling soms wel, maar aangezien ik niet ga overclocken leek me dat nu niet relevant.

Als een fan aan te raden is en ik me tot 2 slot GPU's beperk beweeg ik weer terug naar de Radeon RX 580. Andere opties zijn eventueel nog Nvidia GTX 1060 of 1660(S), maar als ik het goed begrijp zijn die weer slechter op voorraad...

  • BTFD
  • Registratie: Maart 2016
  • Nu online
Heb hier ook een node 202 in de woonkamer staan met een 6700k en GTX 1070, als ga gamen haal ik de kap eraf omdat de fans anders 100% draaien (herrie) en alsnog veel te warm wordt..

Neem dit mee in de overweging als je voor formaat 'pizzadoos' kiest!

When daytrading, you can earn 2000% of your money, but you can only lose 100%. Do the math..


  • bblloocckk
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 22-10 08:22
Bedankt. Ik lees in veel reviews dat het juist best meevalt met de herrie en temps die niet mega hoog zijn. En anders kan ik zal alsnog moeten overstappen op de NR200P... Daar zou alles sowieso in moeten passen lijkt me.

Na een tijdje zoeken zie ik inderdaad dat fans voor de GPU geen overbodige luxe zijn, dus het zal een 2-slot gpu worden, en dan zoek ik er 1 of 2 fans bij. GPU ga eerst tweedehands kijken voor een tijdje kaart.
Pagina: 1