Ervaringen met smart elektrische radiator?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • coazter
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 05-05 18:12
Bij het plaatsen van onze keuken is een bestaande radiator afgedopt, en bij die aansluiting kunnen we niet meer (is ook bevestigd door een loodgieter). Er moet echter wel weer verwarming komen, want het is daar nogal koud. Een elektrische radiator is eigenlijk het enige alternatief, en ook geen probleem. Alleen, hoe zorgen we nu, dat die tegelijk aan en uit gaat met de rest van de verwarming? Of in ieder geval slimmer is dan werken via een programma met ingestelde tijden?

Wifi is in ieder geval een voorwaarde voor het instellen, maar GH (of Nest) integratie zou helemaal super zijn. Nu weten jullie hier ongetwijfeld meer van als ik de topics hier zie. Iemand die ervaring heeft met een slimme elektrische design radiator voor aan de muur?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Slaut
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 22-05 16:56
Als je een elektrische kachel hebt die je enkel op juiste momenten aan/uit wil schakelen, is een Shelly Plug een goede optie (neem wel de 16A variant). Deze kan je samen laten werken met Google Home.
https://shelly.cloud/prod...t-home-automation-device/

Op deze manier scheid je de kachel en de slimme functie. Je keuze voor kachel blijft breed en als je over 5 jaar plotseling een andere vorm van slime functie wil, kan dat ook. Als je nu een slimme kachel koopt, kan het zijn dat over 5 jaar de servers uitgeschakeld worden en de kachel bij het oud vuil kan.

[ Voor 36% gewijzigd door Slaut op 16-12-2020 08:54 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Ep Woody
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 03-05 21:20
Kun je geen nieuwe aansluiting laten maken? Bijvoorbeeld vanuit de kruipruimte oid? Permanent verwarmen via een elektrische radiator gaat je enorm veel meer kosten dan verwarmen met een normaal verwarmingsapparaat (zoals een CV ketel of warmtepomp). 4 tot 5x zoveel ongeveer. Nu is het een relatief beperkte ruimte, maar wel enorm zonde om het op die manier te doen.

Waarom is de radiator eigenlijk afgedopt en is er niet een nieuwe radiator geplaatst?

Je kunt een domme elektrische radiator ook slim maken met een slimme schakelaar. Zolang die maar voldoende sterk is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • coazter
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 05-05 18:12
De radiator stond voor het raam, die ruimte hebben we gebruikt om een hoekkeuken te kunnen plaatsen. E.e.a. is voorbereid door een slechte installateur die ons heeft verzekerd dat de aansluiting nadien prima te gebruiken is. Ze zitten echter zo ver weg dat dit geen optie is, je komt er gewoon niet goed bij, tenzij je de keuken demonteert. Een nieuwe aansluiting gaat hem niet worden, vloer en afwerking is al gedaan. Op zich zitten we er ook weer niet heel vaak, dus hij zal niet permanent aanstaan. Enkel met avondeten of als er iemand een laptop neerzet.

Een 16A plug heb ik nog wel liggen, dat geeft inderdaad de nodige vrijheid in de keuze voor een model radiator, goede tip. Die kan ik meenemen in routines.. Het lijkt me dan alleen nog een kwestie van uitzoeken of de radiator direct aan gaat als er stroom op komt, of dat er ook nog een aan/uit knop ingedrukt moet worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MadDog11
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 00:06
Zou eens kijken naar een zogenaamde Kickspace, dit is een radiator met ventilator, deze wordt in de plint van het keukenblok gezet: https://www.warmteservice...ming/Plintverwarming/c/51

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • No Hands
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 12:06
MadDog11 schreef op woensdag 16 december 2020 @ 21:11:
Zou eens kijken naar een zogenaamde Kickspace, dit is een radiator met ventilator, deze wordt in de plint van het keukenblok gezet: https://www.warmteservice...ming/Plintverwarming/c/51
Ook elektrisch en die ventilatoren zijn vreselijk irritant, altijd geluid.

Ik zou toch een stukje keuken demonteren en gewoon een normale radiator proberen te plaatsen, dan is het maar 1 keer extra werk. Voor altijd plezier van.

Veroordeel niet, verwonder u slechts


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MadDog11
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 00:06
No Hands schreef op woensdag 16 december 2020 @ 21:18:
[...]


Ook elektrisch en die ventilatoren zijn vreselijk irritant, altijd geluid.

Ik zou toch een stukje keuken demonteren en gewoon een normale radiator proberen te plaatsen, dan is het maar 1 keer extra werk. Voor altijd plezier van.
Vond het geluid niet irritant, had op slaapkamer geen ruimte voor normale radiator, dus Kickspace onder bed gemonteerd, aangesloten op de cv buizen, bed werd voorverwarmd als het koud was en ging uit boven 19 graden via smart plug via domoticz/homey etc. Aqara Temperature sensor meet in slaapkamer.
Pagina: 1