Verkeerde buis gebruikt voor afvoer

Pagina: 1
Acties:

  • The-Legend-10
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 27-01 07:31
Hi,

Gisteren is de betonvloer gestort in mn garage en tot mn grote verbazing zie ik dat de loodgieter voor de afvoer van een wasbak SN2 buis (wanddikte 1,8mm) gebruikt heeft. Ook een stukje onder de isolatie (in het zand heeft hij wss met deze buis gemaakt). Hij zegt het niet gezien te hebben (hoe dan?).
De buis lag er omdat deze gebruikt wordt voor het stofzuigersysteem. Mijn vraag... kan het kwaad dat dit soort buis gebruikt is ipv de normale SN4 buis?

Thnx

  • D.deJong
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 16:12
Sn2 voldoet prima als drukloze afvoer en zeker als hij onder de beton ligt en de kans op schade nihil is.

  • The-Legend-10
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 27-01 07:31
Thnx!

  • Ivow85
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 10:03
De dunnere wand maakt dat de buis wat minder bestand is tegen mechanische belasting als stoten en druk/trekkrachten. Zolang er geen sprake is van hoge mechanische belastingen houdt dit buisje het net zo lang vol als een buis met dikkere wand.

D

Vorige woning sinds 2017 gasvrij zonder rekening van Liander. 2022 Doen we het kunstje opnieuw bij Enexis.