Zonnepanelen: minimale inductielus / aarding

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elsdeniep
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 19-09 23:04
Beste Forumleden.

Kunnen jullie mij advies over bijgaand ontwerp?
Ik wil 2 strings van 11 panelen rondom een dakraam maken.
Ik wil een zo klein mogelijke inductielus creëren.
Hebben we het zo goed gedaan?
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/BcPUC4sibrFnH5pal4B_HDj0I-s=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/dZ5exH8fYcyT3QJWEFK5M3ce.jpg?f=user_large

Klopt de aarding van de rails ook?
De panelen zelf aarden we niet. Is dat OK?
Kan de aardedraad ook een (vervelende) inductielus veroorzaken of kunnen we die willekeurig aan alle rails verbinden.

Alvast hartelijk bedankt voor het meedenken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bvw
  • Registratie: September 2020
  • Laatst online: 14:20

bvw

Inductielussen voorkom je door + en - zoveel mogelijk parallel te leggen. Bij paneel F/G gaat dat minder netjes. Heb je niet minder lus als je DEFGHNMVUTS kiest?

LG Therma V MonoBloc HM091MR.U44 hybride | Bosch Compress 3000i (split) 5kW hybride | Home Assistant met WAF


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • blanken17
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 17-09 11:18
Om Inductielussen te voorkomen wordt overal aangegeven dat de + en - kabel zo dicht mogelijk langs elkaar moeten.

Maar hoeveel is zo dicht mogelijk langs elkaar?
gaat een en ander bv goed als ze op een meter afstand van elkaar lopen, of praten we echt over centimeters?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • naftebakje
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 15:09
Een meter is teveel, een centimeter is beter.
Maar waarom zou je een afstandhouder van 1 cm tussen de draden steken, als je ze gewoon aan elkaar kan verbinden met UV bestendige spanbandjes elke 20cm?

Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • scoobs
  • Registratie: December 2019
  • Nu online
Als leek: waarom verbind je niet paneel U ipv S met de omvormer en paneel N?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • blanken17
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 17-09 11:18
@naftebakje Bij toepassen van een optimizer sluit je het paneel aan middels een 3hoek:
In het midden bovenin de optimizer en de + loopt dan naar links en de - naar rechts.
Hierdoor komen deze kabels dus ca een meter uit elkaar.

Waarom ontstaat hier dan geen te hoge inductiespanning en bij de overige bekabeling op een meter afstand wel?

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • naftebakje
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 15:09
@blanken17 Het gaat om het totaal van je lus. Ga je over de volledige lengte waarover je kabels lopen een meter afstand houden, creëer je een groot oppervlak van je lus. Hou je de kabels tegen elkaar (rond elkaar draaien om te overdrijven) dan heb je geen oppervlak van je lus.
Met optimizers heb je blijkbaar wel een beetje lus, maar dat is redelijk beperkt. En in de optimizer kunnen ze een extra beveiliging stoppen.

Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.

Pagina: 1