Adata verandert stilletjes de controller van XPG SX8200 Pro

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jadaia
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 18-09 19:56
Ssd Best Buy Guide - Oktober 2020
https://tweakers.net/revi...y-guide-oktober-2020.html

Vijftig NVMe-ssd's Round-up
https://tweakers.net/revi...oedkoper-consistency.html

@Tomas Hochstenbach @Redactie Tweakers

Adata heeft de SM2262EN controller van de XPG SX8200 Pro vervangen door een lager geclockte SM2262G waarmee hij (theoretisch) langzamer is.
Zie: https://www.tomshardware....200-pro-controller-change

De meetresultaten van Tweakers kunnen dus afwijken met de daadwerkelijke prestaties van het product.
Mogelijk even een kanttekening maken bij de Best Buy Guide. Zo zuur als je er pas later achter komt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tomas Hochstenbach
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 18:16

Tomas Hochstenbach

Redacteur componenten
Hoi @jadaia, we hebben beide door ons geteste varianten even geïnspecteerd. Het 512GB-model blijkt de nieuwe controller (SM2262G) te hebben, de 2TB-variant heeft een SM2262ENG. Uiteraard is het lastig te zeggen of een deel van het prestatieverschil echt door de controller komt, naast dat kleinere ssd's per definitie langzamer zijn. Hoe dan ook hebben we deze informatie toegevoegd aan beide artikelen. Dank voor de aanwijzing!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jadaia
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 18-09 19:56
Ik zie het, top. Enige punt dat ik op te merken heb is dat de kanttekening nu bij de SSD techniek staat en niet in de conclusie waar hij sterk wordt aangeraden en die denk ik ook vaker wordt gelezen. Dit terwijl het verschil vrij significant kan zijn. Als de vergelijking tussen Tom's Hardware en ServerTheHome overeind blijft (ondanks de verschillende systemen) hebben we het over een prestatieverslechtering van 23-31% in de ATTO benchmark.

En nog even voor de volledigheid, er staat volgens mij een verdwaald vraagteken bij de controller van de Adata XPG Gammix S50 Lite (SSD techniek), jullie hebben die zelf eerder bevestigd als de SM2267 (nieuws: Adata kondigt PCIe 4.0-ssd's van 1TB en 2TB met dikke heatspreader aan)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • World Citizen
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 25-09 10:27

World Citizen

FreeReef.nl

Tomas Hochstenbach schreef op maandag 9 november 2020 @ 16:16:
Uiteraard is het lastig te zeggen of een deel van het prestatieverschil echt door de controller komt,
* World Citizen trekt hooivork en fakkel uit de kast.

FreeReef.nl


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • jadaia
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 18-09 19:56
World Citizen schreef op woensdag 11 november 2020 @ 20:53:
[...]


* World Citizen trekt hooivork en fakkel uit de kast.
Heb ik ook geprobeerd maar prestaties bleven hetzelfde, alleen airflow verbeterde :+

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jadaia
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 18-09 19:56
@Tomas Hochstenbach
Update: de prestaties met de nieuwe controller en andere versies zijn opnieuw getest door Tom's Hardware en het blijkt dus inderdaad dat er significante verschillen in snelheid zijn:

https://www.tomshardware....ssd-makers-swapping-parts

De nieuwe revisies zouden naar hun schrijven in tegenstelling tot het origineel waarschijnlijk niet op hun beste SSD lijst zijn beland.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Cerebro
  • Registratie: Maart 2015
  • Niet online
Naar aanleiding van dit artikel: Fabrikanten: stop met sjoemelspecs
Ik moet hier ook nog even wat aan toevoegen.
Het Toms Hardware artikel vermeld 3 verschillende configuraties.

Nou ben ik ook in bezit van een XPG SX8200 Pro 1TB.
En mijn exemplaar heeft schijnbaar nog weer een andere configuratie.
Namelijk de SM2262ENG controller paired met het Micron 96L TLC Flash NAND
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/DqAmziftQRn94mnO7_FS6U0w4qU=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/xo0pUgsHwffEKRYryd8D2CPI.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 11% gewijzigd door Cerebro op 24-01-2021 08:17 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • neos1991
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 30-07 12:54
Ik schrok behoorlijk van het artikel. Zeker omdat ik op zoek was naar de hoge performance op het level van een 970 evo plus. Ik had gisteren de drive binnengekregen, gelukkig een ENG variant. Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/KhuVG_Ece4B0AJ84ifKLTSzCikU=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/M036zFTfY99MSq6A2ROTEiKs.jpg?f=fotoalbum_large
Pagina: 1