Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bluhbluh71
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 03-01-2021
Hallo Tweaker helden,

Ik ben slechtziend, heb een geweldig mooie game-desktop gekocht en wil hierbij een mooie monitor aansluiten. Omdat ik slechtziend ben heb ik iets specialistische wensen en ben bang dat ik een verkeerde keuze maak, graag jullie hulp!

Budget: max 500 euro
Wat wil ik bereiken: Scherpste beeld mogelijk, met name hoog contrast, goed kleurverschil. wil graag naar een grotere monitor kijken 27 inch of groter.
Welke games: omdat ik slechtziend ben met name World of Warcraft, Hearthstone, maar ik ga ook streamen en videobewerking doen

Opmerking: Ik wil dus wel gaan gamen, maar omdat ik slechtziend ben zal ik nooit shooters of andere super snel bewegende games spelen (WOW is de max wat ik nog kan), dus dat is ondergeschikt aan hoger contrast en kleurenverhouding.


Van de website waar ik de desktop gekocht heb werden de volgende schermen aangeraden:
GIGABYTE AORUS FI27Q 27 inch
LG UltraGear 27GL850 27 inch
LG 34UM69G 34 inch


Wellicht ten overvloede maar hieronder de nieuwe desktop waarop deze monitor wordt aangesloten:

Hardware
Behuizing:
NZXT H510 Matte Black + Red

Moederbord:
GIGABYTE X570 UD

Processor:
AMD Ryzen 7 3700x (8x 3600MHz - Turbo 4400MHz)

Processor-Koeler:
Noctua NH-D15 (Dual FAN)

Geheugen[RAM]:
16GB DDR4 3000MHz (Corsair Vengeance PRO RGB) PREMIUM RGB

Videokaart:
PRE-ORDER NVIDIA RTX 3080 10GB (GIGABYTE RTX 3080 EAGLE OC 10G)

Geluidskaart:
Onboard 7.1 Surround Sound

Harde schijf 1:
480GB Solid State Drive (Crucial BX500)

Harde schijf 2:
2000GB (2TB) Hard Disk Drive

Netwerk:
WiFi - ASUS PCE-AC55BT - (2.4Ghz + 5Ghz - 1167Mbps + Bluetooth)

Voeding:å
850Watt - Corsair RM850

Enorm bedankt voor jullie advies en hulp, ik kijk uit naar jullie reacties!

Paul

[ Voor 0% gewijzigd door bluhbluh71 op 10-10-2020 20:35 . Reden: Typo ]

Beste antwoord (via bluhbluh71 op 14-10-2020 19:36)


  • stin00
  • Registratie: Mei 2013
  • Niet online
Mo-Fantasy schreef op zondag 11 oktober 2020 @ 12:15:
IPS panelen zeker een aanrader voor hoog contrast. Ik heb zelf een VA paneel en die raad ik je dus enorm af wegens een lage contrast verhouding.
Heh? IPS panelen hebben vaak een contrast van 1:1000 terwijl VA richting de 1:3000 gaat. Ik denk dat je ze door elkaar haalt. IPS panelen kunnen zwart niet goed weergeven.

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mo-Fantasy
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 02-06 23:42
Als mede-tweaker met slechte ogen geef ik je het advies om in elk geval een 144hz of hoger scherm te halen. Ik heb zelf onlangs de overstap gemaakt en moet zeggen ja, veel meer rust voor mijn ogen. (Ik heb zelf een focus probleem, dus bij mij zie ik even scherp, maar datgene waar ik naar kijk bepaalt voor hoelang het scherp blijft) Dus een hoog contrast en refresh rate helpt de boel rustig te houden dat het scherp blijft.

IPS panelen zeker een aanrader voor hoog contrast. Ik heb zelf een VA paneel en die raad ik je dus enorm af wegens een lage contrast verhouding.

Success met je zoektocht!

Acties:
  • Beste antwoord
  • +1 Henk 'm!

  • stin00
  • Registratie: Mei 2013
  • Niet online
Mo-Fantasy schreef op zondag 11 oktober 2020 @ 12:15:
IPS panelen zeker een aanrader voor hoog contrast. Ik heb zelf een VA paneel en die raad ik je dus enorm af wegens een lage contrast verhouding.
Heh? IPS panelen hebben vaak een contrast van 1:1000 terwijl VA richting de 1:3000 gaat. Ik denk dat je ze door elkaar haalt. IPS panelen kunnen zwart niet goed weergeven.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hackus
  • Registratie: December 2009
  • Niet online

Hackus

Lifting Rusty Iron !

@bluhbluh71 Ik denk dat je beter kunt gaan kijken in de winkel. net wat je visuele beperking is, zul je daar denk ik het beste kunnen ervaren wat voor jou het fijnst is.

Kiest als MTB' er voor het mulle zand en drek, ipv het naastgelegen verharde pad.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • True
  • Registratie: April 2011
  • Niet online

True

Dislecticus

Nog niet genoemd maar wellicht wel een toevoeging, heb je een monitorstand en helpt het om het scherm dichterbij te hebben? Met een goede bureaustand kun je het scherm gemakkelijk wat dichterbij brengen en boven je toetsenbord laten hangen indien dit het voor jou gemakkelijker maakt.

VW ID.7 Tourer Pro S | 5670 Wp JA Solar - 14x405 33° op Zuid | Twente


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bluhbluh71
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 03-01-2021
Tot dusver goede feedback allemaal bedankt! ik Reageer even voor een paar adviezen in 1x

1.het is inderdaad fijn om een standaard te hebben, maar omdat ik al een PN paneel heb staan nu lzat ik sowieso al te denken aan een ophangingssysteem, waar ik ze naast elkaar kan hangen en dan dus ook dichter bij kan halen
2. Ik heb na kijken in de winkel en op advies van de computershop de shortlist zelf gevonden zoals bovenin aangegeven, dat is zonder PN en VA panelen, PN begreep ik is perfect voor 1ms refresh rate (dat voor mij iets minder belangrijk is) en VA is me eigenlijk nog niet veel eerder genoemd. Kreeg het idee dat IPS panele weer heel mooi met kleuren en kijkhoek zijn en AV juist weer betere contrast.

Alvast bedankt tot zover, ik hoor graag als jullie goede ervaringen met een bepaald scherm hebben of bijvoorbeeld mijn shortlist wat jullie daarvan denken
Pagina: 1