Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Build game PC rondom 1000 - 1500 euro

Pagina: 1
Acties:
  • 284 views

Vraag


  • VincentRivier
  • Registratie: Juli 2020
  • Laatst online: 10-10-2020
Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Ik wil graag video's op hoge kwaliteit kunnen editten, daarnaast wil ik ook gewoon ermee kunnen gamen zonder dat ik lag ervaar.

Wat mag het systeem gaan kosten?
Budget is rondom 1500 euro. Als het goedkoper kan dan is het ook gewoon prima.

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Ik wil sowieso de Nvidia RTX 3080 erin hebben en ook een intel processor. (ik dacht misschien aan een i5 of i7 10e generatie).

Wat denk je allemaal nodig te hebben?
Ik heb niet echt verstand van componenten, ik laat de computer bouwen door een expert. Ik zorg alleen voor de componenten.

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Voor de processor wil ik een Intel hebben.

Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Geen extra wensen.

Ga je overklokken?
Dat ben ik niet van plan, de setup moet al snel genoeg zijn bij de base clock.

Wat verwacht je van ons?[i]
Ik heb niet echt verstand van het bouwen van een computer, ik ben bang dat ik iets verkeerds bestel waardoor het later niet goed meer gaat functioneren. Enige advies zal me goed helpen!

Alle reacties


  • Djarune
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 15-11 23:19
Welkom. Eigen onderzoek is verplicht op tweakers. Zie DAA beleid en Handleiding Pricewatch.

Ik wil je toch een paar tips meegeven om je op weg te helpen en je topicstart verder af te maken.

Als je persé Intel wil en niet wil overklokken gooi je behoorlijk wat prestaties weg.
Voor games is bijvoorbeeld een i9 10900k van 500 euro maar 5% sneller dan een i5 10400f van 150 euro. De core snelheden van een i5 10600k kunnen vrij makkelijk worden overklokt tot een i9 10900k als je goede koeling neemt.

Voor videobewerking is multicore snelheid van belang. De i5 10600k is dan een prima optie, maar een AMD Ryzen is op dat gebied tot op heden en zeer waarschijnlijk ook in de toekomst de winnaar.

Een RTX 3080 is puur te gamen en doet voor de prestaties voor videobewerking bijna niets tenzij je Davinci Resolve gebruikt.

Nog wat vragen puur om je dadelijk op weg te helpen:
Wie is de expert? Een winkel of vriend / familielid? Het eerste brengt behoorlijk wat kosten met zich mee.
In welke resolutie en Hz wil je video’s gaan bewerken? Gaat het om knippen en plakken of om veel video fx?
Welk videobewerkings programma?
Welke resolutie gamen en op hoeveel Hz?
Wat voor scherm heb je?

Begin eens met een RTX 3080 en 10600k een lijstje te maken. Je zult zien dat 1500 euro heel krap wordt.

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 08:06

br00ky

Moderator Harde Waren
Je topicstart is nu al vrij compleet, maar we verwachten hier ook al een eigen opzetje. Zie ook de volgende passage uit het DAA beleid.
3. Eigen onderzoek is nog steeds vereist (dit is en blijft GoT!) en we verwachten dat je zelf al een idee hebt opgedaan. Als je zelf al een configuratie hebt bedacht, post deze dan met behulp van de wenslijst in de pricewatch hier. Dat geeft je mede-Tweakers inzicht in waar je zelf aan hebt gedacht en hoe er binnen je budget betere of andere keuzes te maken zijn.

Het is dus verplicht eerst zelf met een voorstel te komen en dit voorstel te onderbouwen. Een simpele opsomming van eisen/wensen is niet wenselijk; je topic wordt in dat geval dan ook gesloten. Je kan in dat geval contact opnemen met de moderator die je topic gesloten heeft om te vragen of hij weer open mag, mits je natuurlijk wijzigingen hebt aangebracht zodat het geheel wel aan de eisen voldoet.

Een simpel antwoord als 'Ik heb heb er niet veel verstand van!' óf 'Ik ben veel sneller klaar als jullie het doen!' is uit den boze.
Dit lijkt flauw, maar enerzijds doen we dit om ervoor te zorgen dat je zélf inzicht krijgt in wat er mogelijk is en anderzijds om de kwaliteit van de topicstarts hier te bewaken. Anders vervalt dit subforum in een "ik wil een pc voor x euro, mkay dank je doei" niveau, en dat is iets dat niemand wil :). Je eerste opzet hoeft niet top te zijn, we willen alleen graag dat je er eerst over nadenkt.

Om inspiratie op te doen kun je de verschillende topics in dit subforum en de best buy guides doorzoeken.

Met de Handleiding Pricewatch dien je vervolgens een mooi lijstje te maken (dus géén copy-paste lijsten van andere sites bijv.). Met die informatie kan vervolgens gericht advies gegeven worden om het helemaal aan jouw wensen aan te passen.

Stuur me een berichtje als je een opzetje hebt samengesteld, dan gaat je topic weer open.

Succes!

Dit topic is gesloten.