Hoi! Ik ben sinds een tijdje de eigenaar van een gehorig jaren 30 woning.
Tijdens de verbouwing probeer ik naast de reguliere dingen zoveel mogelijk rekening te houden met geluid.
Mijn situatie is niet helemaal die van jouw. Mijn huis bestaat van binnen uit hout. Maar het resultaat blijft in principe hetzelfde.
De oplossing is wel hetzelfde: Massa.
Hoe meer massa je hebt, hoe meer geluid je kunt tegenhouden. In de VS, waar ze voornamelijk houten huizen hebben las ik heel veel over 'mass loaded vinyl'. Dit is niet direct iets wat ik heb kunnen vinden binnen Nederland en omstreken. Uiteindelijk kwam ik bij een Nederlandse retailer terecht die de juiste oplossing had.
Deze 'matten' van in principe rubber en een juten onderlaag, zodat ze vast liggen en aan de onder/boven/muur gelijmd kunnen worden. Ze zijn 8 of 16 kilo per m2. Deze oplossing is voornamelijk voor houten constructies bedoeld, maar worden ook gebruikt voor studio toepassingen waar ook gewoon steen/beton aanwezig is.
Wat ik uiteindelijk wel ben tegengekomen zijn de oplossingen van akoustiekwinkel.nl. Geen reclame overigens, maar uit m'n zoektocht naar geluidsdemping was dit de beste aanbieder. Kijk vooral naar de oplossingen die ze bieden op
https://www.akoestiekwinkel.nl/woning. Ze linken natuurlijk uiteindelijk naar hun eigen producten, maar het geeft je een goed idee wat hiervoor de correcte oplossingen zijn. Ben tot dusver ook geen andere aanbieder tegengekomen die hetzelfde had.
Terug naar m'n eigen verbouwing. Ik heb daar naast de betreffende matten ook een hoop (16m dik) isolatie tussen de balken gedrukt. Hier heb ik gekozen voor steenwol, omdat dit simpelweg een betere geluidsreductie heeft dan glaswol. Mogelijk zou je hier voor kunnen keizen voor je verlaagde plafond. Let wel, je mist dan massa. Maar het heeft sowieso een positief nut als je het goed aanbrengt.
Maar misschien nog wel belangrijker: Zorg in je interieur ook voor 'geluidsvangers'. Vroeger had je vloerbedekking, tapijt, dikke gordijnen en veel ander zacht materiaal in huis. Van nature dempt dit ontzettend veel. Tegenwoordig hebben we laminaat, eventueel een kleedje en ik zie steeds vaker huizen zonder gordijnen. Dit heeft een heel slecht binnenklimaat qua geluid. Klap in een kamer maar eens hard in je handen en je hebt gelijk door hoe de situatie is. Als je geluid blijft 'rondzingen',oftewel weerkaatsen tegen alle muren en nergens wordt gestopt, dan kun je er van uit gaan dat boven/onder/naaste buren hier met een hoger volume ook mee kunnen genieten.
Als je dus zorgt dat je tussen het plafond een stevige isolatie aanbrengt (steenwol) en zorgt dat je 'binnenklimaat' wat geluidsabsorbeerders heeft (zachte bank, gordijnen, en niet allemaal strakke lijnen) dan ben je al een stuk verder dan de gemiddelde appartementbewoner. Steenwol is in deze goed handelbaar. Een klein gat kan alweer zorgen voor een geluidslek. Zorg ervoor dat je alle gaten afdekt met isolatie, of eventuele buizen naar boven afkit.
Tips en bronnen:
https://www.akoestiekwinkel.nl/woning
https://www.realtor.com/a...s-apartment-sound-tricks/
https://www.noisestopsyst...0TVs%20and%20conversation.