Plafond AP met 802.11ax (Wi-Fi 6) voor thuis?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GekkeRipper
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 16:11
Mijn vraag
Ik zoek een plafond Wi-Fi access point met 802.11ax (Wi-Fi 6) voor thuis. In het plafond is een loze leiding gemaakt waar ik een UTP kabel doorheen ga trekken. Daarop wil ik een access point aansluiten dat ik met PoE ga voeden. Wellicht met een switch met PoE ondersteuning, of een losse bij voorkeur met het access point meegeleverde PoE injector (als dat de juiste term is). Ik was op de Ubiquiti UniFi nanoHD uitgekomen wegens lovende reviews en goede specs, maar die ondersteunt geen WiFi 6. Sowieso vind ik maar 1 WiFi 6 'plafond' access point onder € 200, dat is toch wel mijn max budget. Dat is de Netgear WAX610. Vergelijking: https://tweakers.net/pricewatch/compare/1589772;1166225/

Wat is wijsheid? De Netgear WAX610, Ubiquiti nanoHD, of nog iets anders kopen? Ik wil er net zo lang mee doen tot het ding kapot of hopeloos ouderwets geworden is.

Relevante software en hardware die ik gebruik
  • Ik wil het AP monteren aan het plafond op de overloop van de 1e verdieping van mijn nieuwe huis. Dat is redelijk centraal voor 3 slaapkamers gescheiden door gipsblokken wanden.
  • De belangrijkste clients zijn twee telefoons (1 met WiFi 6), een laptop, Chromecast of TV en Nintendo Switch.
  • Ik moet nog een patchpaneeltje en switch (1Gbit) aanschaffen voor in de meterkast. Vanuit daar ga ik naar huiskamer, plafond 1e verdieping (daar komt het AP), slaapkamers en zolder.
  • Het modem / router van de provider zal ik gebruiken. Die werken voor mijn doeleinden vaak goed genoeg. De provider wordt waarschijnlijk T-Mobile glas 1Gbit. TV loopt dan via UTP.
  • In de huiskamer wil ik bij de TV mijn huidige Netgear R7000 of Asus RT-AC1200G+ als AP gebruiken. Of, wellicht ook vervangen door een WiFi 6 AP.
  • Het betreft een rijwoning met een appartementsgebouw tegenover op 30 meter afstand ongeveer. Hopelijk komt daar niet te veel WiFi interferentie vanaf. Primair wil ik goede 5Ghz dekking.
Wat raden jullie aan? Overige tips over andere zaken als het AP zijn ook welkom. :)

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ijske
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 10-10 20:31
hmm als je budget geen 4x4 wifi 6 accespoint toelaat neig ik meer naar de nanoHD wifi 5 aan te raden

vooral op basis dat ie meer clients simultaan kan bedienen, zelfs al is de bandbreedte per gebruiker minder..

de zendkracht van al die dingen is toch hetzelfde, afstraalpatroon hangt meer af van plaatsing dan van merk
ook is het misschien handiger om 2 dezelfde wifi punten te hebben zodat je met mooie statistiekjes kan beginnen verzamelen moest je dat boeien

  • GekkeRipper
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 16:11
Ik verwacht zelf ook dat de nanoHD een hogere bandbreedte zal geven dan de Netgear die inderdaad 2x2 is. Ook las ik dat het verschil tussen ac wave 2 en ax niet groot is. Of klopt dat niet?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • mash_man02
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 10-10 11:53
Vergeet niet dat wifi6 niet echt heel veel hogere bandbreedtes levert bij het zelfde aantal spatial streams.

De verbetering zitten met name in de efficientie onder load en veel clients, maar dan ook alleen als de clients support hebben voor wifi-6 of mu-mimo wifi5.

Ik draai zelf professionele wifi6 AP's met 8x8 mu-mimo, maar voor jou budget denk ik dat je beter af bent met Wifi5 ap's die zich al bewezen hebben dan een beperkt wifi6 AP waardoor je ook nog eens geen enkele keuze hebt over het ecosysteem waarin je deze wilt voeren.

Dus ik stem ook voor de NanoHD.

Asus X570-E AMD ryzen 5800x3D 64Gb Sapphire 7900xtx X-vapor nitro+


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • LanTao
  • Registratie: Juni 2008
  • Niet online
Ubiquiti heeft momenteel enkele WiFi 6-modellen in de early access store, dus ze komen eraan. Ik zou nu voor een nanoHD gaan en over een half jaar ofzo deze ergens anders in huis ophangen als je tegen die tijd voldoende .11ax clients hebt om een upgrade nuttig te maken.

ETA: voor plafondmontage heeft het mogelijk zin om even te kijken naar compatibiliteit van de montageplaten. Ubiquiti heeft 2-3 standaardmaten voor de verschillende modellen binnen de UniFi-lijn.

[ Voor 26% gewijzigd door LanTao op 12-09-2020 16:19 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • laurens0619
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 17:06
Lastig, aan ene kant wel je het direct goed doen maar aan de andere kant is early adopter met nieuwe technieken link

Ik zou lekker een wifi5 kopen, Helemaal waarnaar ik begreep dat wifi6 vooral voor hi density een verschil gaat maken en verder marginaal.

Beter een goed, stabiel en uitgewerkt product dan een gloednieuw wellicht haperend product :)

CISSP! Drop your encryption keys!

Pagina: 1