Ik heb net een 10Mbit netwerkje aangelegd voor adsl met hub en winroute. Hiervoor heb ik een machine met win98se. Behalve dat ik winroute niet draaiende krijg, is er dus door het volgende probleem{denk ik}. Ik kan de server en client wel vanaf de een de ander pingen. Maar binnen netwerkomgeving kan ik de andere pc niet vinden. Ik weet dus niet wat er aan de hand is, en of dit mijn winroute beinvloed. Als dat niet zo is dan zal ik nogmaals naar winroute kijken, maar volgens mij is er nog iets fout....
Kan veel oorzaken hebben.
Zelfde werkgroep? Zelfde Subnetmask? Bestanden of printers gedeeld op beide pc's? Aanmelden bij MS netwerk ingesteld?
enz.
enz.
enz.
Zelfde werkgroep? Zelfde Subnetmask? Bestanden of printers gedeeld op beide pc's? Aanmelden bij MS netwerk ingesteld?
enz.
enz.
enz.
je moet op beide pc's in iedergeval hebben aangevinkt "Ik wil mijn bestanden met andere gebruikers delen" of zoiets dergelijks. Dit doe je gewoon bij je Netwerkeigenschappen.
Ten tweede, je WinRoute, moet je toch wat meer vertellen, want dat probleem heeft waarschijnlijk niets met het andere te maken, als ik het zo lees.
Ten tweede, je WinRoute, moet je toch wat meer vertellen, want dat probleem heeft waarschijnlijk niets met het andere te maken, als ik het zo lees.
Met mijn netwerk wil ik in de eertse plaats adsl delen. Gedeelde mappen of printers boeit mij niet. Ik had dat mappen en printers delen nog niet aangezet. Heeft dat nut als ik dat niet wil?? Met winroute wil ik dus gewoon NAT draaien met statische verwijzingen. Dus 192.168.1.x voor de clients{vijf stuks}. Geen servers ofzo alleen NAT en firewall{poorten dicht}. Ik heb al naar de werkgroep gekeken {is hetzelfde}en subnet is 255.255.255.0. Verder weet ik ook niet eigenlijk wat ik precies bij de clients moet neerzewtten. Ik weet wel van de adressen subnet en de gateway+dns, maar moet dat bij de TCP/IP van de netwerkkaart of het TCP/IP zelf?? En moet ik nog iets met de client voor microsoft netwerken nog dingen neerzetten?? Ik ben niet echt een newbe, maar bij het configgen van de client weet ik het niet zo goed, ook niet het standaard werk....Wees coulant aub
Uhm.. DNS, Gatewat instellingen wijzig je in de TCP/IP binding van je netwerkkaart. Als er maar 1 NIC is, staat er ook maar 1x een TCP/IP protocol als het goed is. Zorg ook dat je alle computers gewoon op Windows Aanmelding hebt staan, daar lag bij mij een keer het probleem. Ook moet je de pc's allemaal in dezelfde IP-range zetten, dus allemaal 192.168.x.x ofzo
Verder moet je op de PC die internet gaat delen de NIC van internet NAT geactiveerd hebben, en op het internet NIC niet.
Al pingend ben ik er dus gekomen. Ik heb dus nu een halve proxy draaien. Ik heb het dus met DHCP (IP range opgegeven) en met DNS forwarder. Verder was de sleutel op de client dat ik alle verbindingen moest wissen. Het liefst heb ik gewoon een statiche toewijzingen dan DHCP maar zolang dit werkt ben ik blij...Als imand nog tips heeft dan hoor ik die graag. IGG THANX!
Zo, dan heb je lang zitten pingen, van 21.19 tot 02.19Op vrijdag 10 augustus 2001 02:19 schreef Tag-Team het volgende:
Al pingend ben ik er dus gekomen. Ik heb dus nu een halve proxy draaien
Ik ga weer verder
ben ff weggeweest, maar hij doet het. Ik had niet al mijn verbinbingen weggehaald in mijn IE explorer. En Ik had niet alleen DHCP en DNS forwarder aangezet. Maar ik heb nu een nieuw probleem met een andere client. ZIe win 95 probs+edimaxkaart
Pagina: 1