Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • harst56
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 02-06-2024
Renovent excellent 300 in 2-onderéénkap nieuwbouwwoning. Wij hebben onze nieuwbouwwoning betrokken. Wij wonen er nu 19 dagen en ervaren toenemende klachten over nare luchtjes uit de WTW. Het komt en het gaat maar hoe langer we er wonen neemt de regelmaat toe.
Onze buren lijken dit probleem niet te hebben
De omschrijving is lastig want mijn vrouw noemt het rooklucht of "oude asbak" lucht en ik ervaar het als overhitte braadlucht. Als het optreedt ruiken wij buiten niets ook niet als we naast de WTW inlaat staan.
De condens afvoer heb ik nu in een emmer water staan om te voorkomen dat het rioollucht zou kunnen zijn.
Het systeem is in gebruik vanaf maart en de standaard G3 filters zijn een paar keer schoongestofzuigt.
In diverse fora lees je hierover maar als oplossing wordt vaak een ionisatie filter en/of plasma filter genoemd.
Als het niet op te lossen valt wil ik dat best doen maar als het een systeem oorzaak is zou ik dat eerst willen weten..
Herkent iemand dit probleem en heeft die een werkende oplossing gevonden?

mvg. Jaap

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stef87
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 15-07 00:56
Ik zou eerst beginnen aan het reinigen van de kanalen en een nieuw (of gewassen, indien dat mag) filter.

Model Y -P, Hyundai Inster, Daikin FTXM & 5kW Monoblock. Ex-Autotechnisch Specialist. www.GewoonDuurzaamAdvies.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jim423
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 20:18
Is het systeem wel goed aangesloten?

AMD Ryzen 5800X - 32GB DDR4 Corsair RGB - XFX 6900XT - Panasonic HIT 990Wp - AE200L WPB met cv-ondersteuning


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 1ntroduc3
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 18-07 11:36
Zit er geen onderhoudscontract op? Schakel eens met die partij

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AUijtdehaag
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online
Fototje van het dak?
Inlaat naast de uitlaat vd buren?

PVOutput Github - Div ESP TK: MHI - Clack - Marstek


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Theo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 14:58

Theo

moederbord

Die WTW filters moet je regelmatig vervangen, niet stofzuigen.Aan de andere kant, dit moet 1-2 keer per jaar, dus ze nu vervangen is nog niet nodig.


Als jullie vaak deze lucht ruiken, en dan vooral bij de inblaaspunten (dus als het echt uit de ventilatie komt), en bij de inlaat buiten ruiken jullie niks dan zit er een vervuiling in het ventilatiekanaal ergens.

Wat je nog kan doen is de WTW unit openen (niet alleen het klepje voor de filters maar met een paar schroeven de gehele voorkant er af halen) en kijken of je iets raars ziet liggen in de unit. Mocht dat niet het geval zijn kun je voorzichtig de warmtewisselaar uit de unit halen en deze schoonmaken door deze in lauwwarm water te leggen (badkuip, specie emmer)


Hoe kun je trouwens 'naast de wtw' inlaat staan? Deze zit buiten op het dak.

Verder; onderschat de overlast van houtvuur niet. Die geur/stank gaat gewoon dóór je WTW heen. Als de buren dus een paar huizen verderop een vuurtje buiten hebben, en ze gebruiken verkeerd hout (bouwafvalhout) dan kan dat de stank geven die je omschrijft. Vooral wanneer het op een kleine afstand is, maar niet direct naast jullie kan het zijn dat je deze stank/rook niet ruikt als je buiten op het terras staat, maar dat de ventilatie wél deze lucht oppakt omdat deze de lucht van het dak haalt.

7400 Wp op het dak


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • harst56
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 02-06-2024
Onze uitlaat zit op het platte dak, de inlaat zit op de oost gevel boven een uitbouw. Ik hoef maar uit een raam te stappen en sta dan onder de inlaat.

Ik heb reeds nieuwe filters besteld waaronder een koolfilter om dat maar eens te proberen als test.
De aansluiting heb nagezien en lijkt mij correct maar wordt woensdag gecontroleerd.
Het gekke is dat tijdens het klussen wij niets hebben gemerkt. De buren woonden er al een maand of twee en toen wij in het huis trokken hadden wij er geen last van, het gebeurde langzaam.

Het is net of de WTW schakelt. Dan is de lucht opvallend fris en dan opeens is die rare lucht er weer.
Het gebeurd dus met intervallen van zeg maar een kwartier tot een 1/2 uur.
De buren roken (en bq-en incidenteel) en wij dachten dat het daardoor kwam maar wij hebben het ook als er van de buren niemand thuis is.

Er zitten wel veel insecten in het inlaatfilter maar ik heb geen referentie, nooit eerder WTW gehad.
Vuurkorven of open haard is een optie maar voorlopig sluit ik dat even uit omdat we dat buiten nooit ruiken.
De omgeving is vrij open, veel groen en bomen.
Woensdag komt de leverancier en hoop dan meer te weten.

[ Voor 7% gewijzigd door harst56 op 31-08-2020 11:06 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Marcelkok724
  • Registratie: Augustus 2019
  • Laatst online: 09-07 23:14
Ben benieuwd naar de uitkomst, warmte wisselaar wellicht verontreinigd geweest?
Pagina: 1