Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • Bammy
  • Registratie: Augustus 2020
  • Laatst online: 19-11 16:54
Ik heb een huis met een plat dak. Ik overweeg of ik er zonnepanelen op zal laten plaatsen. Een bijkomend effect waar ik op hoop is dat het dak ook koeler blijft bij een hittegolf, omdat de zonnepanelen zorgen voor schaduw op het dak. Wie heeft er ervaring mee?

Het dak heeft goede isolatie (huis is uit 1998), maar tijdens een hittegolf warmt het toch langzaam op na een aantal dagen. Als het na een hittegolf buiten weer koeler is, blijft de verdieping onder het dak nog enkele dagen warm.

MilieuCentraal zegt: "Zonnepanelen leveren niet alleen groene stroom, maar zorgen ook nog eens voor schaduw en houden zo je dak iets koeler." Klopt dat? Hoeveel scheelt dat in opwarming?

  • AUijtdehaag
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online
Het zorgt ook voor de gratis stroom voor de airco.
Ik zou beide doen.

Ik heb een schuindak op zuid met panelen, scheelt toch wel denk ik.
Maar heb het schuine dak ook extra geisoleerd van binnenuit.
Warmte stijgt, dus je zal ook moeten koelen, als je daar niet kunt ventileren.
Er draait bij mij een fancoil, met gekoeld water van een L/W warmtepomp op zolder. Werkt ook.

[ Voor 75% gewijzigd door AUijtdehaag op 23-08-2020 19:33 ]

PVOutput Github - Div ESP TK: MHI - Clack - Marstek