[Instagram] Ongevraagd follow ik veel accounts

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stevenP
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 12:29
Hello!

Al enkele jaren ben ik actief aan het bladeren op Instagram en met vlagen post ik er wel wat op. Verre van influencer / business gerelateerd of dikke insta-addict :9

Nu merkte ik dat in mijn feed er veel 'grote' namen tussendoor kwamen die ik absoluut nooit heb geabboneerd / gevolgd. Ik zit zelf erg in het straatje van meubelontwerp en -maken, ontwerp en architectuur en volg dan ook best wel wat andere makers maar wel vrij specifiek en niche. Nu ik er op ging letten volgde ik ineens de gemiddelde "daily design posts!" met 200 hashtags per post met foto's van overduidelijk niet hun eigen werk - of bijvoorbeeld National Geographic Brazilia.

Ik ben hard gaan unsubscriben in de afgelopen dagen en ben van 1309 naar 900 (!!) follows gegaan en er zal vast nog wat in rondzwerven. Ruim 400 accounts dus die ik echt niet interessant vind en dus ook nooit bedacht had om te gaan volgen.

- Ik heb geen apps ooit toestemming gegeven, de lijst is dan ook leeg bij mijn settings
- Bij nieuwe logins krijg ik een mailtje. Toevallig laatst op een verse Bootcamp install ingelogd en werd keurig gerapporteerd
- Door het grote aantal kan ik het niet 100% zeker zeggen, maar ik heb het idee dat ik sommige accounts alweer terug zag in mijn feed. Maargoed, dat kan ook een Gopro worldwide en Gopro EU zijn oid.
- Geen enkele account was spam, allemaal júist met 50k+ followers en een heel team erachter. Nagenoeg alles was ook wel business gerelateerd, een enkele was van een "huismoeder met kinderfoto's"
- Inmiddels wachtwoord gewijzigd

Via google een reddit gevonden waar wel wat gezegd werd over apps / sites die follower statistieken kunnen genereren maar daar doe ik allemaal niet aan.
Hebben anderen hier ervaringen mee of ideeën over? Ik begin toch te vermoeden dat FB / Instagram zelf bedacht heeft dat ik dit wel interessant vind en dus subscribed voor me..

Gasloos! 3100Wp Z, 2150Wp W, Panasonic 5J monoblock, Panasonic 150L WPB

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • F_J_K
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

F_J_K

Moderator CSA/PB

Front verplichte underscores

Kan het idd niet zijn dat ze door het systeem zijn toegevoegd? Het is immers hun hele business model.

edit:
ik heb er geen account dus zeg dit zonder enige kennis van zaken...

[ Voor 28% gewijzigd door F_J_K op 11-08-2020 08:32 ]

'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stevenP
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 12:29
F_J_K schreef op dinsdag 11 augustus 2020 @ 08:31:
Kan het idd niet zijn dat ze door het systeem zijn toegevoegd? Het is immers hun hele business model.

edit:
ik heb er geen account dus zeg dit zonder enige kennis van zaken...
Ik kan er dus weinig over vinden, en wat ik vind is ontkennend. Een enkele suggestie is kan best leuk zijn , maar hier hebben we het over nagenoeg 50% meer follows (van 900 naar 1300+).

Gasloos! 3100Wp Z, 2150Wp W, Panasonic 5J monoblock, Panasonic 150L WPB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marly
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 29-05-2021
stevenP schreef op dinsdag 11 augustus 2020 @ 08:16:

Ik begin toch te vermoeden dat FB / Instagram zelf bedacht heeft dat ik dit wel interessant vind en dus subscribed voor me..
Gebruik je de officiële Instagram app voor iOS/Android, of een andere? Dat kan ook nog weleens schelen.

Doe zelf weinig met Insta, kijk soms dagen niet, maar krijg uiteraard wel de bekende suggesties: "Omdat je xxx volgt, vind je misschien yyy ook interessant." Maar dan moet ik toch echt zelf op 'volgen' drukken, anders gebeurt er niets.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MAX3400
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 16-06 13:21

MAX3400

XBL: OctagonQontrol

Ik zou me er niet druk om maken; ik heb vorige week een slapend Insta maar weer eens geactiveerd. Blijkbaar komt de info elders vandaan want na een week krijg ik ineens mailtjes dat justinbieber en kimkardashian nieuwe posts hebben.

Iets met WTF want sowieso heb ik in beiden 0 interesse noch heb ik anderen gevolgd die iets met Bibi hebben.

Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Racing_Reporter
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 27-06 14:52

Racing_Reporter

Contentmaker

Is je account niet gekraakt geweest, verdachte activiteit of inlogs?

Als je dit leest, heb je teveel tijd.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stevenP
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 12:29
Racing_Reporter schreef op dinsdag 11 augustus 2020 @ 14:40:
Is je account niet gekraakt geweest, verdachte activiteit of inlogs?
Nee, hier heb ik niks van terug kunnen vinden / ontdekken.. En mijn theorie is toch wel dat ik dan een bult aan obscure spam-accounts zou volgen, ipv Nat Geo en grote merken als Vitra of Gopro.

Gasloos! 3100Wp Z, 2150Wp W, Panasonic 5J monoblock, Panasonic 150L WPB

Pagina: 1