Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hrugnir
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 10-12-2023
Ik heb een vraagje over isolatie. Ik heb van het jaar mijn spouwmuur laten isoleren. Ik zit erover te denken om op de 1e verdieping de buitenwanden te isoleren met een dunne PIR plaat met daar een gipsplaat op verlijmd zodat ik gelijk mijn PEX verwarmingbuizen kan wegwerken in de muur. Maar nu vroeg ik mij af of dit eigenlijk wel een goed idee is op deze muur vanwege vocht. Ik denk zelf dat je een spouwmuurisolatie met parels niet als dampdichte laag hoeft te beschouwen dus dat je de binnenwand wel van een dichte met folie voorziene PIR plaat mag isoleren maar daar twijfel ik dus over

edit: mijn huis is uit de jaren 70 en ik heb een dunne spouwmuur van circa 5-6cm

[ Voor 6% gewijzigd door Hrugnir op 09-08-2020 09:30 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mcDavid
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 09-09 17:48
Mevrouw de bouwkundige naast me geeft aan dat dit inderdaad gewoon moeten kunnen. Wel goed opletten dat je geen grote koudebruggen hebt. Je vloer is waarschijnlijk een koudebrug maar als de isolatie niet al te dik is, is dat niet perse een probleem.
Ook moet de isolatie goed aansluit op de kozijnen. Daar zul je mogelijk iets tussen moeten timmeren. Of misschien direct je ramen ook meenemen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hrugnir
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 10-12-2023
Top dan weet ik genoeg dank je wel! ja ga wel kijken wat ik met de kozijnen doe, die zijn ook niet echt meer in nieuwstaat. Wordt of een grote opknapbeurt of iets nieuws