Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!
Vraag
Alle reacties
Pixel 9 Pro XL | NAS: HP Gen8 e3-1265L v2 16GB 12TB unRAID 6.9.2 | D: Ryzen 5600x 16GB 3000mhz RX 6800 XT MB Acer 27" IPS 144hz | Suzuki Swift 1.2 (2013)
Vooropgesteld; ik rij zonder kinderen en vaak s nachts maar mijn eerste stop zou dan pas Karlsruhe zjin vanuit Den Haag; mogelijk ook omdat Duitsland het soms nog wel toelaat om wat harder te rijden (waardoor dus de reistijd korter is dan je verwacht).
Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!
https://www.raststaetten.deMerkin Muffley schreef op zondag 26 juli 2020 @ 19:44:
Binnenkort gaan mijn vrouw en ik samen met onze kinderen op vakantie naar Duitsland. Aangezien ze nog niet zo oud zijn wil ik af en toe stoppen langs de Autobahn om ze er even uit te 'gooien'. Kunnen ze lekker ravotten, spelen en zo. Is er een website waar 'alle' parkeerplekken staan langs de snelweg in Duitsland?
en: https://www.ichspringimdr...rfreundliche-rastplaetze/ (zie midden vanaf #1)
[ Voor 10% gewijzigd door CyberMania op 26-07-2020 19:56 ]
"Als je concurrentievoordeel afhankelijk is van mensen die iets waardevols of unieks moeten maken, dan mag je geen normaal personeel hebben" (Daniel M. Cable)
Boldly going forward, 'cause we can't find reverse
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!
Dit is zeker een optie, je vermijdt ook de A61. Als ik het goed lees is alleen de A61 bij Bergheim afgesloten.Will_M schreef op zondag 26 juli 2020 @ 19:59:
Ik weet niet waar je vandaan moet komen maar als je naar Gerolstein wilt dan kun je mijn inziens beter (lees: mooier) via Maastricht rijden. We rijden met de motor vaak even een dagje op en neer naar dat stukje Eifel vanuit de regio Eindhoven
Ja dus
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!
Een site met vooral veel kaarten van alle snelwegen in Duitsland met daarbij de parkeerplaatsen, tankstations etc.
Pak de legenda erbij om te zien wat alle iconen betekenen. Het is erg gedetailleerd.
True... Echter, Gerolstein ligt (met de wind mee) op een half uur van Maastricht... Zuid-Duitsland zoals Munchen is nog eens 500km verderopspijkerhoofd schreef op zondag 26 juli 2020 @ 20:33:
Ik ging vroeger met mijn ouders veel naar Zuid Duitsland...
Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof
Helemaal gelijk, om nog maar te zwijgen naar Oostenrijk door te rijden! Ik heb nog pijn billenpijn als ik eraan denkMAX3400 schreef op zondag 26 juli 2020 @ 20:38:
[...]
True... Echter, Gerolstein ligt (met de wind mee) op een half uur van Maastricht... Zuid-Duitsland zoals Munchen is nog eens 500km verderop
Juist jaren geleden was het nog goed te doen om in één keer vanuit Nederland tot in Süd-Tirol (Noord-Italië) of tot ver in Salzburgerland te rijden.
Dat was, van deur-tot-deur, makkelijk haalbaar binnen 12 uur. En dan praat ik over met z'n vieren in een Citroën GSA, of met z'n tweeën in een Peugeootje 205, 1.1, zonder stuurbekrachtiging, de Stelvio Pas over!
Maar de afgelopen jaren, met het toenemende toerisme is het eigenlijk, ondanks de veel comfortabelere auto's, lastiger, en vooral vermoeiender om in één ruk door te rijden.
Ondanks dat ik de routes, inclusief alle Umleitungen, zowat uit m'n hoofd ken.
@Merkin Muffley I.p.v. Raststättes, kun je ook stoppen bij een Autohof. Meestal niet aan de Autobahn, maar er net een stukje vandaan.
Maar vanuit Nederland naar Gerolstein? Dat rijd je zowat in één keer.
https://www.anwb.nl/vakan...nformatie/auto-en-verkeer
https://www.autohof.net/
https://www.autohof-guide.de/
[ Voor 6% gewijzigd door ehtweak op 26-07-2020 21:35 ]
* The Eagle verlangt wel eens terug naar die tijd als zijn kroost weer eens op de achterbank zit te keten
Maar als ik zie waar je moet zijn, waarom niet Maastricht Luik Spa Malmedy Sankt Vith en dan richting Gerolstein? In de Ardennen zitten vziw veel meer stopmogelijkheden en je zit niet met een drukke autobahn.
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
Verwijderd
The good old days.... Toen zoiets aangegeven werd met een P icoontje op een papieren kaart. Gewoon vertrekken en wel zien bij welke P er even gestopt moest worden. Dat kon je zien aan de benzinemeter en horen aan het geluid achterin.
Je moet niet je hele vakantie willen plannen
[ Voor 30% gewijzigd door FastFred op 26-07-2020 21:34 ]
1:30u ongeveer via E42MAX3400 schreef op zondag 26 juli 2020 @ 20:38:
[...]
True... Echter, Gerolstein ligt (met de wind mee) op een half uur van Maastricht... Zuid-Duitsland zoals Munchen is nog eens 500km verderop
Kiest als MTB' er voor het mulle zand en drek, ipv het naastgelegen verharde pad.
Neen maar de beenruimte was te klein voor mijn lange stelten.ehtweak schreef op zondag 26 juli 2020 @ 21:13:
@spijkerhoofd Hoezo? Kreeg je op je donder dan, onderweg?![]()
Juist jaren geleden was het nog goed te doen om in één keer vanuit Nederland tot in Süd-Tirol (Noord-Italië) of tot ver in Salzburgerland te rijden.
Dat was, van deur-tot-deur, makkelijk haalbaar binnen 12 uur. En dan praat ik over met z'n vieren in een Citroën GSA, of met z'n tweeën in een Peugeootje 205, 1.1, zonder stuurbekrachtiging, de Stelvio Pas over!
Mijn ouders(of mijn moeder) reed met tussenstoppen meestal in 9 uur naar Vorarlberg of Tirol. Mijn vader kan niet rijden ivm epilepsie dus we stopten meestal een stuk of 5 keer. Goede herinneringen aan Oostenrijk en de bergen
Vergeet vooraf geen lening af te sluiten, want dan moet je met 300 door België. En het is daar redelijk prijzig als je te hard rijdt, zeker als ze aan het werk zijn.MAX3400 schreef op zondag 26 juli 2020 @ 20:38:
[...]
True... Echter, Gerolstein ligt (met de wind mee) op een half uur van Maastricht... Zuid-Duitsland zoals Munchen is nog eens 500km verderop
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Als je via Maastricht naar Gerolstein gaat, dan kom je niet langs VenloHackus schreef op zondag 26 juli 2020 @ 21:35:
[...]
1:30u ongeveer via E42maar goed, dit rij je zonder onderbreking als je net lekker bij de MAC in Venlo hebt gegeten met kids
Vroeger kwam je langs de Mac in Maastricht naast het MVV stadion, nu de tunnels er zijn is de meest logische Mac die bij Gronsveld.
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Als ze nog heel klein zijn, bepaal je gewoon zelf wanneer je even wilt stoppen.
Of is het meer dat je bang bent dat je stopt op een parkeerplaats met enkel chauffeurstoiletten, om vervolgens 5km verderop langs een parkeerplaats met picknickpark en speeltuin te rijden?
Ik weet zo niet hoe uitgebreid de informatie langs de snelwegen is in Duitsland, maar ik weet nog van Frankrijk dat daar telkens aangegeven werd hoe ver de volgende parkeerplaats was en welke gelegenheden er waren.
Ik geloof dat sommige navigatiesystemen dat ook aangeven.
[ Voor 20% gewijzigd door LA-384 op 27-07-2020 07:29 ]
Als vader van twee kinderen (2 en 4) moest ik hier heel hard om lachen.LA-384 schreef op maandag 27 juli 2020 @ 07:27:
Ik heb geen kinderen [..]
Als ze nog heel klein zijn, bepaal je gewoon zelf wanneer je even wilt stoppen.
[..]
Vorig jaar met de kindjes in de auto naar Noord-Italie gereden vanuit Breda. Halverwege Duitsland een hoteletje geboekt en eigenlijk tussendoor weinig tot geen problemen met de kids gehad.
Veelal hebben ze geslapen of gewoon lekker gespeeld op de achterbank. Toch komt er een moment dat ze niet meer lekker zitten, moeten plassen (de oudste was toen nét zindelijk) of gewoon er even helemaal klaar mee zijn. Dan is een tussenstop maken op een parkeerplek met een speeltuin een hele fijne oplossing.
Dan kunnen de kindjes even naar het toilet en vervolgens hun energie kwijt in de speeltuin. Na drie kwartier prop je ze weer in de kinderstoelen en kun je weer verder rijden.
Zelf ben ik niet gecharmeerd om via dorpjes te rijden omdat je daar niet even snel kunt stoppen om naar het toilet te gaan (zelf ook nogal een zwakke blaas) dat gaat op de snelweg toch wat makkelijker. Ook zijn in Duitsland de parkeerplaatsen (t.o.v. Frankrijk/Spanje) erg goed uitgerust.. zowel sanitair als speelvoorzieningen.
*sowieso
Ah zo.. ja zeker.. zo hebben wij dat dus ook gedaan. Je kan zoveel plannen als je wilt.. als de kleine moet plassen dan stop je waar het uitkomt, of dat nu in de planning stond of niet.LA-384 schreef op maandag 27 juli 2020 @ 07:44:
@DonJuniorMet die zin bedoel ik niet dat je alleen stopt wanneer je er zelf aan toe bent, je kunt er bijvoorbeeld voor kiezen om halverwege even te stoppen. De snelwegen kennen genoeg parkeerplaatsen denk ik zo, dus na een goed uur rijden hou je in de gaten wanneer je er een nadert.
*sowieso
Die van ons zitten nog in de luiers, dus geen last van. Maar als ik zelf moet dan stop ik echt direct bij de eerstvolgende parkeerplaats. Niets beroerder dan met een volle blaas op een hobbelige autobahnDonJunior schreef op maandag 27 juli 2020 @ 07:54:
[...]
Ah zo.. ja zeker.. zo hebben wij dat dus ook gedaan. Je kan zoveel plannen als je wilt.. als de kleine moet plassen dan stop je waar het uitkomt, of dat nu in de planning stond of niet.
Mwah, ligt er echt aan. We hadden nooit problemen met onze kinderen als we naar Engeland, Denemarken of Zweden gingen. Het principe werkte best goed, bij een aankomende rustplaats checken of een toiletbezoek nodig was, zo niet dan door. Waren we zelf na 2 - 3 uur aan pauze toe dan maakten we een lange stop. We zorgden wel voor voldoende entertainment op de achterbank: puzzeltjes, zoekspelletjes, walkman (die bestond toen nog) etc. Mijn vrouw bood dat gedoseerd aan, na iedere 2 uur een nieuw dingetje vaak verpakt als cadeautje. Als ze in slaap gesukkeld waren lieten we ze gewoon slapen.DonJunior schreef op maandag 27 juli 2020 @ 07:33:
[...]
Als vader van twee kinderen (2 en 4) moest ik hier heel hard om lachen.Helaas werkt dit niet zo simpel als je het hier omschrijft.
Wat wel minstens iedere vakantie voorkwam was: "moet er iemand plassen?", het antwoord was dan meestal nee, zodra we de rustplaats voorbij waren: "ik moet plassen"
Mijn schoonouders wonen op +2 uur rijden dus ze zijn wel langere autoritten gewend.
Als je vanaf Maastricht naar Gerolstein rijdt, dan kan je normaal het beste in België nog even tanken. Op de E42/A27 neem je dan afslag 13 (Amel/Recht). Daar zit een ACPL (adres voor navigatie: Gewerbezone Kaiserbaracke 62, 4770 Amel, België). Op dit moment kost een liter EURO (E10) daar € 1,239.Pizza_Boom schreef op maandag 27 juli 2020 @ 01:49:
(daar doe ik het nog wel eens om, alhoewel ik liever gewoon in het Ruhrgebied tank, is nog goedkoper dan net over de grens)
Dat is een kilometer of 20 voor de Belgisch-Duitse grens en nog een kilometer of 60 tot Gerolstein.
Maar de Duitsers hebben de BTW omlaag gekieperd. Dat is goed nieuws. In Gerolstein kan je nu bijvoorbeeld bij ED tanken voor € 1,219.
Dus als je economisch het meest voordelig wil uitkomen dan zou ik zorgen in Nederland dat je tank nog vol genoeg zit om Gerolstein te halen en dan daar te tanken
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Doet me denken aan die nacht dat ik bij de vader van een maat van me in de auto zat.Dets schreef op maandag 27 juli 2020 @ 08:19:
[...]
Mwah, ligt er echt aan. We hadden nooit problemen met onze kinderen als we naar Engeland, Denemarken of Zweden gingen. Het principe werkte best goed, bij een aankomende rustplaats checken of een toiletbezoek nodig was, zo niet dan door. Waren we zelf na 2 - 3 uur aan pauze toe dan maakten we een lange stop. We zorgden wel voor voldoende entertainment op de achterbank: puzzeltjes, zoekspelletjes, walkman (die bestond toen nog) etc. Mijn vrouw bood dat gedoseerd aan, na iedere 2 uur een nieuw dingetje vaak verpakt als cadeautje. Als ze in slaap gesukkeld waren lieten we ze gewoon slapen.
Wat wel minstens iedere vakantie voorkwam was: "moet er iemand plassen?", het antwoord was dan meestal nee, zodra we de rustplaats voorbij waren: "ik moet plassen"![]()
Mijn schoonouders wonen op +2 uur rijden dus ze zijn wel langere autoritten gewend.
Maat: ' Pap stop ff....'
Pap: 'Hoezo stop ff moet ik hem in de berm zetten?'
De rest: doe maar, hij moet kotsen.
[ Voor 69% gewijzigd door R20141016 op 27-07-2020 08:31 ]
Dat is hoe het werkt ja. Als een kind een P ziet, moet ie plassen. Ook al ben je net gestopt. Vraag maar aan Eagle Sr.Dets schreef op maandag 27 juli 2020 @ 08:19:
[...]
Mwah, ligt er echt aan. We hadden nooit problemen met onze kinderen als we naar Engeland, Denemarken of Zweden gingen. Het principe werkte best goed, bij een aankomende rustplaats checken of een toiletbezoek nodig was, zo niet dan door. Waren we zelf na 2 - 3 uur aan pauze toe dan maakten we een lange stop. We zorgden wel voor voldoende entertainment op de achterbank: puzzeltjes, zoekspelletjes, walkman (die bestond toen nog) etc. Mijn vrouw bood dat gedoseerd aan, na iedere 2 uur een nieuw dingetje vaak verpakt als cadeautje. Als ze in slaap gesukkeld waren lieten we ze gewoon slapen.
Wat wel minstens iedere vakantie voorkwam was: "moet er iemand plassen?", het antwoord was dan meestal nee, zodra we de rustplaats voorbij waren: "ik moet plassen"![]()
Mijn schoonouders wonen op +2 uur rijden dus ze zijn wel langere autoritten gewend.
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
TS wil via Venlo en Max3400 praat over Maastricht. vanaf Venlo is het krap 2u en vanaf Maastricht 1:30u via E42. (Mac Tegelen kan prima) -weet niet eens waar TS vandaan komt, misschien wel uit OverloonDrardollan schreef op zondag 26 juli 2020 @ 21:42:
[...]
Als je via Maastricht naar Gerolstein gaat, dan kom je niet langs Venlo![]()
Vroeger kwam je langs de Mac in Maastricht naast het MVV stadion, nu de tunnels er zijn is de meest logische Mac die bij Gronsveld.
Kiest als MTB' er voor het mulle zand en drek, ipv het naastgelegen verharde pad.
Ik rijd gemiddeld elke 4 weken naar Gerolstein, via Maastricht of Venlo. Ik heb een idee van de routeHackus schreef op maandag 27 juli 2020 @ 12:22:
[...]
TS wil via Venlo en Max3400 praat over Maastricht. vanaf Venlo is het krap 2u en vanaf Maastricht 1:30u via E42. (Mac Tegelen kan prima) -weet niet eens waar TS vandaan komt, misschien wel uit Overloon-
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Precies wat ik bedoel. Ik heb van de week net over de grens getankt (300 meter) en zat op 1,289 voor een liter E5. E10 deed 1,259. 't Is nog steeds ruim de moeite waard als je er 40 liter in gooit en het goedkoopste in de omgeving (NH) alweer rond de 1,50 zit.Drardollan schreef op maandag 27 juli 2020 @ 08:29:
Maar de Duitsers hebben de BTW omlaag gekieperd. Dat is goed nieuws. In Gerolstein kan je nu bijvoorbeeld bij ED tanken voor € 1,219.
Dus als je economisch het meest voordelig wil uitkomen dan zou ik zorgen in Nederland dat je tank nog vol genoeg zit om Gerolstein te halen en dan daar te tanken
[ Voor 7% gewijzigd door Pizza_Boom op 27-07-2020 12:44 ]
Ik rij dagelijks in Duistland, ben net weer in NL vanuit Berlijn vanmorgen vroeg.Drardollan schreef op maandag 27 juli 2020 @ 12:43:
[...]
Ik rijd gemiddeld elke 4 weken naar Gerolstein, via Maastricht of Venlo. Ik heb een idee van de route
Kiest als MTB' er voor het mulle zand en drek, ipv het naastgelegen verharde pad.