Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maarten00
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 01-09 13:43
Ik wil mijn netwerkapparatuur upgraden. Ik heb nu de experia box v10 en losse switch en router in bridge mode op de eerste verdieping. Mijn bereik binnen is op sich prima, maar mag wel iets beter. Mijn voornaamste probleem is de achtertuin, achterin onze tuin valt het bereik meestal weg. In theorie zou ik prima gewoon zo goedkoop mogelijk een tweede AP neer kunnen zetten in de berging om dit op te lossen, maar ik vind het ook wel leuk om eens een keer met iets nieuws te prutsen, dus het leek me een goed idee om Ubiquiti apparatuur aan te schaffen.

Het is een nieuwbouwwoning (2019) met binnenmuren en vloeren van gewapend beton, de buitenmuren zijn baksteen. De berging heeft een enkelsteens muur zonder isolatie. Ik heb overal cat5e of cat6 kabels liggen, ook naar de berging. Om daar optimaal gebruik van te maken vind ik het belangrijk dat de apparatuur wired backhaul ondersteunt.

Wat is je budget?
Maximaal €500

Heb je bepaalde (merk)voorkeuren?
Ubiquiti maakt volgens mij mooi spul, maar in principe zou iets anders ook prima zijn. Ik heb enigsinds verstand van networking, maar ik vind het niet leuk om er uren lang mee te prutsen. Veel instelmogelijkheden zijn fijn, maar belangrijker is dat het 'gewoon werkt'.

Specificeer het systeem en de omgeving waarin je het product gaat gebruiken.?
In de praktijk denk ik dat er maximaal 10 wireless clients tegelijk verbonden zullen zijn, waarvan 2-3 veel data zullen gebruiken. Ik zou het prettig vinden als AP roaming goed werkt, zodat ik niet elke keer mijn wifi aan/uit hoef te doen als ik naar boven of beneden loop.

Ik had al ongeveer uitgedacht dat ik dit aan zou kunnen schaffen:
#CategoryProductPrijsSubtotaal
1MoederbordenRaspberry Pi 4 Model B (2GB ram)€ 39,55€ 39,55
2Netwerk switchesTP-Link TL-SG1005P€ 40,40€ 80,80
1Access pointsUbiquiti UniFi AC Mesh (1-pack)€ 90,-€ 90,-
2Access pointsUbiquiti UniFi AP-AC LITE (1-Pack)€ 79,19€ 158,38
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 368,73


En dat zou er dan ongeveer zo uit zien:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/SbzXK-t7vDP0jB-taZRZiGVBlmk=/800x/filters:strip_exif()/f/image/VtmJsufzuf45BNpgP5EtevWs.png?f=fotoalbum_large

Het AP aan de berging zou ik dan buiten hangen, maar als een AP Lite of iets anders een stuk beter is zou ik die ook binnen op kunnen hangen. Omdat het enkelsteens is zou dat denk ik ook een prima optie zijn.


Eventueel zou ik nog een USG kunnen toevoegen, maar ik hecht wel waarde aan een stabiele IPTV ervaring. Ik had gelezen dat het wel mogelijk is met een USG, maar in het Ubiquiti iptv topic zie ik al dat het niet altijd stabiel werkt. Als het echt een grote meerwaarde heeft zou ik het overwegen. (Mag dan ook een dream machine zijn)
De RPI had ik toegevoegd om de controller software op te draaien, ik weet niet zeker of dat in het alledaagse gebruik iets toevoegt, behalve logging/statistieken.
Zou dit een optimale setup zijn, of kan ik beter ergens anders naar kijken of het anders inrichten?

[ Voor 10% gewijzigd door Maarten00 op 20-07-2020 14:19 ]

Beste antwoord (via Maarten00 op 24-07-2020 20:00)


  • MacPoedel
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 04-09 22:34
Maarten00 schreef op maandag 20 juli 2020 @ 14:19:
[...]
• Ik heb in de meterkast 6 netwerkaansluitingen nodig, elke ruimte heeft één netwerkkabel.
Een extra kabel trekken naar de ruimtes waar je een switch én AP wilt is dus geen optie vermoed ik? Ik zou het zo eenvoudig mogelijk proberen houden, gewoon centraal één switch met PoE en op de kamers simpele unmanaged switches met eigen voeding.

Idealiter heb ik alleen in de meterkast 230V nodig. Op de eerste verdieping en in de garage heb ik die wel beschikbaar als het zou moeten, maar zonder is natuurlijk altijd mooier. Had ik nog niet goed bij nagedacht inderdaad! Ik heb de wenslijst wat aangepast met TP-link POE switches. Ik kan alleen niet vinden of die ook via POE gevoed kunnen worden (voor de 1e verdieping) of alleen output geeft.
De meeste PoE switches hebben alleen PoE output, geen input. De pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch Flex Mini (5-poorts) die je wou gebruiken doet dan weer alleen input en geen output. De pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch USW-Flex of pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch 8-poorts doen in- en ouput, dat heet PoE passthrough en is niet echt standaard op switches (er zijn vast ook andere merken). Bij Ubiquiti opletten dat je dan niet deze pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch (8-poorts, 60W PoE) neemt want die heeft dan weer geen PoE passthrough maar zou wel een goede switch kunnen zijn om centraal te plaatsen. Het wordt dan wel ingewikkelder hoeveel vermogen de switch kan leveren, je zou dan moeten na rekenen wat je nog op de switch wilt aansluiten en hoeveel vermogen dat nodig heeft als dat ook met PoE gevoed moet worden.

Als ik het begrijp heb je alleen in de hal geen 230V en wil je daar een switch en AP, dus alleen daar PoE passthrough nodig. Wat ik dan nog mis, wat moet er nog op die switch in de hal aangesloten worden dat wél een ethernet poort heeft en géén 230V aansluiting? Een slimme deurbel/bewakingscamera? Of is het alleen voor uitbreidingsmogelijkheden? Zo ja, dan zou ik dat probleem pas oplossen als het zich stelt, kan best zijn dat als je er later iets op wilt aansluiten, het vermogen toch niet volstaat. Ondertussen dan alleen het AP aansluiten zonder switch.

Voor de slaapkamer heb je dan ook
  • nog een switch met PoE passthrough nodig,
  • of je sluit eerst een AP aan en verbindt door naar een switch (doodnormale, moet zelfs geen PoE hebben als je die dan met 230V kan voeden). Je moet dan wel een AP hebben dat ethernet kan doorvoeren, bv pricewatch: Ubiquiti UniFi AP AC PRO (1-Pack),
  • of een PoE switch, je brengt dan van de router/centrale switch gewoon ethernet tot aan je slaapkamer, en dan voedt je de AP met de lokale switch
De "mooiste" oplossing is waarschijnlijk overal switches met PoE passthrough en centraal ook een PoE switch, maar als je later aan die switches iets wilt toevoegen dat ook PoE nodig heeft, zou ik er niet zomaar vanuit gaan dat dat zal werken als je een ketting van PoE spullen creëert zonder het vermogen te berekenen. En dan zit je daar met een PoE switch die eigenlijk een AP kan voeden. Vandaar mijn voorkeur om de AP's rechtstreeks vanuit een centraal punt te voeden.

Ik gebruik nu mijn Experia box en de router op de 1e verdieping als switch, die mogen er allebei uit. (De experia box blijft wel als router fungeren ivm iptv, dus in principe zou ik die ook gewoon als switch kunnen blijven gebruiken)
• Een managed switch heeft waarschijnlijk inderdaad geen nut, goed punt. Heb hem weggehaald
Met geavanceerde features zoals PoE passthrough, zul je alsnog op een managed switch uit komen, je bent dan al lang niet meer op doorsnee consumenten terrein.
• Ze komen inderdaad op dezelfde plaats, de ap's zijn inderdaad niet heel handig als je ze neer wilt zetten.. Maar daar is vast wel iets op te verzinnen. (Misschien wel een mooie stand :D )
Mooie stand wel, had ik kunnen gebruiken toen ik AP-AC Lite AP's een paar jaar lang gewoon plat op de kast had liggen, kon ze niet ophangen in een huurhuis (zei ik toch tegen mezelf.. omdat ik dat gaatje achteraf niet dicht wou maken).

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MacPoedel
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 04-09 22:34
Die pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch Flex Mini (5-poorts) was nieuw voor mij, ik loop meestal wat achter bij Ubiquiti. Ik heb zelf een aantal AP-AC-Lites en vroeg me af waarom je die specifieke switches dan vlakbij de AP's zou gebruiken en niet centraal een switch met PoE zou plaatsen. Waarschijnlijk omdat je op die plaatsen ook andere apparatuur wilt aansluiten?

Dan heb je volgens mij de verkeerde switch gekozen, deze wordt gevoed met PoE maar geeft geen PoE door. Dus dan moet je alsnog de PoE injector van die AP's gebruiken om die te voeden, en dan schiet je er niets mee op dat je een PoE gevoede switch hebt als die injector toch een 230V aansluiting nodig heeft. Bovendien mis ik hier dan nog ergens (centraal in de meterkast waarschijnlijk) een PoE switch die die kleine switches (en AP's) moet voeden, of je wou die switches met de USB-C aansluiting voeden maar dan vind ik dat ook maar een dure switch. Of je moet de PoE injectors in je meterkast hangen en daar de Flex Mini switches mee voeden (als dat kan), maar dan nog heb je niets om de AP's te voeden.

Voordat ik meer suggesties doe, rijzen er bij mij toch een paar vragen:
- Hoeveel kabels wil je trekken? 1 voor AP en 1 voor switch per locatie of gewoon 1 per locatie?
- Waar heb je 230V aansluiting? Wou je alles met PoE voeden?
- Wat voor switch heb je nu? Wil je die herbruiken?
- Heeft een managed switch zoals die Unifi wel zin als je gewoon wilt dat het werkt? De meerprijs is aanzienlijk.
- Komen de AP's en de switches effectief op dezelfde plaats? Deze AP's zijn meer ontworpen om tegen het plafond of de muur te bevestigen, die switches niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maarten00
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 01-09 13:43
MacPoedel schreef op maandag 20 juli 2020 @ 13:44:
Die pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch Flex Mini (5-poorts) was nieuw voor mij, ik loop meestal wat achter bij Ubiquiti. Ik heb zelf een aantal AP-AC-Lites en vroeg me af waarom je die specifieke switches dan vlakbij de AP's zou gebruiken en niet centraal een switch met PoE zou plaatsen. Waarschijnlijk omdat je op die plaatsen ook andere apparatuur wilt aansluiten?

Dan heb je volgens mij de verkeerde switch gekozen, deze wordt gevoed met PoE maar geeft geen PoE door. Dus dan moet je alsnog de PoE injector van die AP's gebruiken om die te voeden, en dan schiet je er niets mee op dat je een PoE gevoede switch hebt als die injector toch een 230V aansluiting nodig heeft. Bovendien mis ik hier dan nog ergens (centraal in de meterkast waarschijnlijk) een PoE switch die die kleine switches (en AP's) moet voeden, of je wou die switches met de USB-C aansluiting voeden maar dan vind ik dat ook maar een dure switch. Of je moet de PoE injectors in je meterkast hangen en daar de Flex Mini switches mee voeden (als dat kan), maar dan nog heb je niets om de AP's te voeden.

Voordat ik meer suggesties doe, rijzen er bij mij toch een paar vragen:
- Hoeveel kabels wil je trekken? 1 voor AP en 1 voor switch per locatie of gewoon 1 per locatie?
- Waar heb je 230V aansluiting? Wou je alles met PoE voeden?
- Wat voor switch heb je nu? Wil je die herbruiken?
- Heeft een managed switch zoals die Unifi wel zin als je gewoon wilt dat het werkt? De meerprijs is aanzienlijk.
- Komen de AP's en de switches effectief op dezelfde plaats? Deze AP's zijn meer ontworpen om tegen het plafond of de muur te bevestigen, die switches niet.
  • Ik heb in de meterkast 6 netwerkaansluitingen nodig, elke ruimte heeft één netwerkkabel.
  • Idealiter heb ik alleen in de meterkast 230V nodig. Op de eerste verdieping en in de garage heb ik die wel beschikbaar als het zou moeten, maar zonder is natuurlijk altijd mooier. Had ik nog niet goed bij nagedacht inderdaad! Ik heb de wenslijst wat aangepast met TP-link POE switches. Ik kan alleen niet vinden of die ook via POE gevoed kunnen worden (voor de 1e verdieping) of alleen output geeft.
  • Ik gebruik nu mijn Experia box en de router op de 1e verdieping als switch, die mogen er allebei uit. (De experia box blijft wel als router fungeren ivm iptv, dus in principe zou ik die ook gewoon als switch kunnen blijven gebruiken)
  • Een managed switch heeft waarschijnlijk inderdaad geen nut, goed punt. Heb hem weggehaald
  • Ze komen inderdaad op dezelfde plaats, de ap's zijn inderdaad niet heel handig als je ze neer wilt zetten.. Maar daar is vast wel iets op te verzinnen. (Misschien wel een mooie stand :D )

Acties:
  • Beste antwoord
  • 0 Henk 'm!

  • MacPoedel
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 04-09 22:34
Maarten00 schreef op maandag 20 juli 2020 @ 14:19:
[...]
• Ik heb in de meterkast 6 netwerkaansluitingen nodig, elke ruimte heeft één netwerkkabel.
Een extra kabel trekken naar de ruimtes waar je een switch én AP wilt is dus geen optie vermoed ik? Ik zou het zo eenvoudig mogelijk proberen houden, gewoon centraal één switch met PoE en op de kamers simpele unmanaged switches met eigen voeding.

Idealiter heb ik alleen in de meterkast 230V nodig. Op de eerste verdieping en in de garage heb ik die wel beschikbaar als het zou moeten, maar zonder is natuurlijk altijd mooier. Had ik nog niet goed bij nagedacht inderdaad! Ik heb de wenslijst wat aangepast met TP-link POE switches. Ik kan alleen niet vinden of die ook via POE gevoed kunnen worden (voor de 1e verdieping) of alleen output geeft.
De meeste PoE switches hebben alleen PoE output, geen input. De pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch Flex Mini (5-poorts) die je wou gebruiken doet dan weer alleen input en geen output. De pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch USW-Flex of pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch 8-poorts doen in- en ouput, dat heet PoE passthrough en is niet echt standaard op switches (er zijn vast ook andere merken). Bij Ubiquiti opletten dat je dan niet deze pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch (8-poorts, 60W PoE) neemt want die heeft dan weer geen PoE passthrough maar zou wel een goede switch kunnen zijn om centraal te plaatsen. Het wordt dan wel ingewikkelder hoeveel vermogen de switch kan leveren, je zou dan moeten na rekenen wat je nog op de switch wilt aansluiten en hoeveel vermogen dat nodig heeft als dat ook met PoE gevoed moet worden.

Als ik het begrijp heb je alleen in de hal geen 230V en wil je daar een switch en AP, dus alleen daar PoE passthrough nodig. Wat ik dan nog mis, wat moet er nog op die switch in de hal aangesloten worden dat wél een ethernet poort heeft en géén 230V aansluiting? Een slimme deurbel/bewakingscamera? Of is het alleen voor uitbreidingsmogelijkheden? Zo ja, dan zou ik dat probleem pas oplossen als het zich stelt, kan best zijn dat als je er later iets op wilt aansluiten, het vermogen toch niet volstaat. Ondertussen dan alleen het AP aansluiten zonder switch.

Voor de slaapkamer heb je dan ook
  • nog een switch met PoE passthrough nodig,
  • of je sluit eerst een AP aan en verbindt door naar een switch (doodnormale, moet zelfs geen PoE hebben als je die dan met 230V kan voeden). Je moet dan wel een AP hebben dat ethernet kan doorvoeren, bv pricewatch: Ubiquiti UniFi AP AC PRO (1-Pack),
  • of een PoE switch, je brengt dan van de router/centrale switch gewoon ethernet tot aan je slaapkamer, en dan voedt je de AP met de lokale switch
De "mooiste" oplossing is waarschijnlijk overal switches met PoE passthrough en centraal ook een PoE switch, maar als je later aan die switches iets wilt toevoegen dat ook PoE nodig heeft, zou ik er niet zomaar vanuit gaan dat dat zal werken als je een ketting van PoE spullen creëert zonder het vermogen te berekenen. En dan zit je daar met een PoE switch die eigenlijk een AP kan voeden. Vandaar mijn voorkeur om de AP's rechtstreeks vanuit een centraal punt te voeden.

Ik gebruik nu mijn Experia box en de router op de 1e verdieping als switch, die mogen er allebei uit. (De experia box blijft wel als router fungeren ivm iptv, dus in principe zou ik die ook gewoon als switch kunnen blijven gebruiken)
• Een managed switch heeft waarschijnlijk inderdaad geen nut, goed punt. Heb hem weggehaald
Met geavanceerde features zoals PoE passthrough, zul je alsnog op een managed switch uit komen, je bent dan al lang niet meer op doorsnee consumenten terrein.
• Ze komen inderdaad op dezelfde plaats, de ap's zijn inderdaad niet heel handig als je ze neer wilt zetten.. Maar daar is vast wel iets op te verzinnen. (Misschien wel een mooie stand :D )
Mooie stand wel, had ik kunnen gebruiken toen ik AP-AC Lite AP's een paar jaar lang gewoon plat op de kast had liggen, kon ze niet ophangen in een huurhuis (zei ik toch tegen mezelf.. omdat ik dat gaatje achteraf niet dicht wou maken).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maarten00
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 01-09 13:43
Dit is precies een beetje waar ik naar op zoek was, voor mij genoeg informatie om even te kijken hoe ik de samenstelling optimaal kan maken. :)

Heeft de RPI als controller nog een functionele/kwalitatieve toevoeging?