Oke, maar het kan wel bijdragen aan jouw wereldbeeld dat er op meer dan 1 plek data kan lekken, gestolen kan worden, in verkeerde handen terecht kan komen.
Ik heb gewoon een simpele vraag, en zou graag een simpel antwoord willen hebben zonder meteen in een conspiracy hoek gedrukt te worden.
Hoezo conspiracy? De bronnen die ik post dat jouw data of jouw "informatie" elders terecht komt, is toch gewoon helder? En ik eindig met " zeker als je enige vorm van "veiligheid" wil hebben?" maar had ik daar dan een uitroepteken moeten zetten?
Ik zal even duidelijk maken dat dit puur een interesse vraag is.
Mag ik dan ook een puur antwoord hiervoor bemachtigen?
Dus als iemand meteen had gepost "Nee", dan was dat een antwoord waar je tevreden mee was? Want 1 persoon zegt "JA" (namelijk die eigenaar van die zaak). Dus dan had je 1-1 gestaan met antwoorden.
Je eigen startpost bevat meerdere (impliciete) vragen en invalshoeken. Dan kan het voorkomen dat je meer dan 1 antwoord krijgt. Dat zie je ook; anderen geven andere / aanvullende / half-tegenstrijdige antwoorden.
Ik vond het persoonlijk wat ver gegrepen, dat bijna alle merken schermen op een of andere manier kunnen registreren (zoals keyloggers) wat je allemaal doet, maar voor vandaag de dag, niet eens onlogisch, misschien wel te verwachten.
Euh, ik had het nog niet eens bedacht in je eerste vraag maar "keyloggers op schermen". Tada, die zijn er! Namelijk touch-screens waar een virtueel keyboard onder zit. En met heatmapping op bijvoorbeeld een website, is het tot op zekere hoogte bijna 100% terug te herleiden wat je aangeklikt (en niet getikt) hebt.
Ander voorbeeld: die touchscreens bij McDonalds. Geen idee of je er wel eens komt. Opgevallen dat de snelste manier om iets te bestellen zo ver mogelijk uit elkaar zit op bepaalde schermen? Tuurlijk, want dat hebben ze geleerd door duizenden klanten "anoniem" te analyseren. En om meer te verkopen / weergeven, zetten ze op de volgende schermen de frietjes nog eens extra in beeld tussen je actuele bestellijst en de knop <verder>.
De eigenaar claimde dat ik dan dus naar Samsung moest kijken, maar ik heb een antipathie tegen dat merk.
Dus omdat een merk niet aanstaat, ben je maar niet erop gaan Googlen of verder zoeken, want? Laat Tweakers het maar uitzoeken voor me?
Die polarisatie vind ik echt super vervelend worden.
Volgens
Wiki: Polarisatie is het veroorzaken van een conflict of het versterken van tegenstellingen tussen partijen of bevolkingsgroepen. Dus, het feit dat ik een ander antwoord geeft dan je hoopte / verwachtte, is meteen polariserend? Je staat nu lijnrecht tegenover me met het spreekwoordelijke schuim op de mond, klaar om de strijd aan te gaan?
Fijn weekend alvast, en volgende keer misschien een simpeler, zonder prejudice, antwoord graag.
Nog zoiets. Prejudice? Dat is op de
Engelse Wiki onder andere: feeling, favorable or unfavorable, toward a person or thing, prior to, or not based on, actual experience.
Nou kan ik best lastig klinken maar jij komt hier toch met een vraag die niet gebaseerd is op reden of daadwerkelijke ervaring. En gebaseerd op "van horen zeggen" en "geen zin om naar Samsung te kijken"? En ik post toch juist feitelijke bronnen die wel gebaseerd zijn op reden en ervaring (van anderen).
De eigenaar van de zaak zegt A, ik zeg B en jij vindt eigenlijk geen van beiden echt wat je wil horen? Dan is het wel een lastig iets; ik weet niet of jij liever D had gehoord en met welke achtergrond of argumenten. Misschien is D ook een goed antwoord. Maar je motiveert / bakent jouw vraag ook niet echt af, zeg maar.
En dan gaat het vooralsnog alleen over "monitoren"; de rest van jouw vraag zoals
en zo ja, zijn er dan ook interne settings (zoals op sommige smart-tv's) waarmee je dit dan zou kunnen uitzetten
dat is ook een gebed zonder end. Het antwoord is kort "nee, het zit in de firmware dus je kan het niet uitzetten".
Maar een TV van LG (met WebOS als operating system) werkt anders dan een TV van OnePlus (met Android als operating system); beide fabrikanten hebben andere belangen bij bepaalde data van jou. En ze hebben ook bepaalde andere belangen om die data weer te delen met anderen.
Echter, je hebt het ook over
smart tv's worden ook steeds vaker beschuldigd van privacy schending.
Die bronnen kan ik niet vinden? Oftewel, ik wil wel eens bronnen zien dat een fabrikant van een smart TV of de fabrikant van het bijbehorende OS voor de rechter is gedaagd. Er is namelijk een vrij substantieel en breed verschil tussen de juridische term "privacy schending" en de spreekterm "privacy schending".
Dat LG bijhoudt hoe vaak je zapt, of dat je liever alle speakers in stereo zet of dat je slechts de TV 3 uur per week aan hebt; dat is geen "direct herleidbare data" en zal op geen enkel moment onder AVG / GDPR vallen en is "dus" geen juridische privacy schending.
Echter, als LG
zou bijhouden in de linkerbovenhoek welke zender jij kijkt en hoe lang je dat elke dag doet en op welke tijdstippen, dan
zou LG inderdaad een profiel kunnen opbouwen van jou of je
bijvoorbeeld een voorkeur hebt voor Nederlandse taal en NPO2 en dat het vaakst tussen 14:00 en 16:00 doet en "daardoor" ben je voor LG eerder betrokken bij een bepaalde politieke voorkeur of een bepaalde leeftijdsgroep.
En dat is "wel" juridische privacy schending / AVG / GDPR etc. En met dat bewijs dat LG dat doet, kan je gewoon een rechtszaak beginnen.
Allicht heb je er wat aan; misschien brengt het een (extra) inzicht over op wat voor manieren data "in een scherm" kan worden verzameld & hopelijk toch een goed weekend

99ruud99 schreef op zaterdag 11 juli 2020 @ 12:47:
Ik zou eerder bang zijn voor hetgeen je hier neerzet dan dat je monitor afgelezen zou worden.
Waarmee stuur je de monitor aan? Waarom zou dat niet afgelezen kunnen worden?
En waarmee maak je verbinding?
etcetc
Sowieso, het kan allemaal nog veel vreemder als je
https://www.zdnet.com/art...-using-pc-fan-vibrations/ leest bijvoorbeeld. Andersom, als je
IMDB: Zero Days (2016) bekijkt, dan "zou" je pas echt bang moeten worden en continu op je achterhoofd krabben wat er sindsdien allemaal mogelijk is.
[
Voor 5% gewijzigd door
MAX3400 op 11-07-2020 13:20
]