pennywiser schreef op zondag 28 juni 2020 @ 19:19:
[...]
Bedoel jij dat de merknaam onderdeel uitmaakt van de domeinaam? Je noemt het nl. handelsnaamx.nl oftewel, mieleoccasions.nl oid. en volgens jou is de handelsnaam (Miele) geregistreerd. Als de/een merknaam of handelsnaam voorkomt in de domeinnaam, typ dan maar vast een braaf mailtje dat de verhuiskey eraan komt.
Op de website van ICT recht vond ik dit:
"Het is echter niet zo dat een merkhouder automatisch elke domeinnaam kan opeisen waar zijn merk in verwerkt zit. Wie bijvoorbeeld uitsluitend officiële merkproducten verkoopt, heeft een legitieme reden. Uit de rechtspraak blijkt dat het toegestaan is om andermans merk te gebruiken om aan te kondigen dat men merkproducten verkoopt, gebruikt of herstelt, zolang daarbij niet valselijk wordt gesuggereerd dat men officieel dealer is. Ook is het toegestaan om tweedehands merkproducten te verkopen, of te melden dat men reparateur of specialist is in de merkproducten (of diensten).
Wel is het dan van belang dat er niets op de site staat dat valselijk een erkenning of band met de merkhouder suggereert. Een site die zich “dealer” noemt, suggereert zo’n band bijvoorbeeld. Ook een handelaar in kranen die alleen “Welkom bij Grohe Kranen” op zijn site zet, pleegt merkinbreuk: dit lijkt een officiële site van het merk Grohe te zijn. Bij handelsnamen kan een ander bedrijf met dezelfde naam een geldige reden hebben als deze niet dezelfde producten of diensten aanbiedt. Immers, er is dan geen sprake van verwarring."