Zijn mijn componenten goed afgestemd op elkaar?
Wat wil je doen met je nieuwe systeem?Ik wil met deze desktop voornamelijk muziek maken: daarbij gebruik ik veel real-time audio effecten en soft-synthesizers. Ook ga ik weer After Effects en Premiere Pro gebruiken in de toekomst. Daarnaast wil ik ook graag games als COD Warzone en Apex Legends spelen op dit systeem. Natuurlijk zou een i9 de meest ruime oplossing zijn voor audio productie in mijn scenario maar gezien mijn budget ben ik voor een i5 10600k gegaan (het is nog steeds een grote stap in performance vs. i7-4720hq die ik momenteel heb.) Later wil ik kijken of een overstap naar (10th of 11th) gen i7 of i9 nog mogelijk is.
Wat mag het systeem gaan kosten?
Mijn totaal prijs zit nu rond de 1040.
Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Ik neem onder andere al mijn huidige randapparatuur mee naar het nieuwe systeem en ook een SSD:
- Beeldscherm,
- Focusrite 2i2 (1th gen),
- Axiom 49 midi keyboard,
- TP links USB hub,
- Logitech G502 hero en
- Razer Blackwidow Elite.
- Samsung 860 EVO SD 1tb
Op mijn lijst staan: (allemaal van megekko)
# | Category | Product | Prijs | Subtotaal |
1 | Processors | Intel Core i5-10600K Boxed | € 289,- | € 289,- |
1 | Moederborden | Gigabyte Z490M | € 150,65 | € 150,65 |
1 | Videokaarten | Gigabyte GeForce GTX 1660 Gaming OC 6G | € 245,30 | € 245,30 |
1 | Interne harde schijven | WD Blue 3,5" (64MB cache, 5400rpm), 2TB | € 57,90 | € 57,90 |
1 | Behuizingen | Zalman T7 | € 0,- | € 0,- |
1 | Processorkoeling | be quiet! Dark Rock Pro 4 | € 74,05 | € 74,05 |
3 | Ventilatoren | Cooler Master Silent Fan 120 SI1, 120mm | € 4,95 | € 14,85 |
1 | Geheugen intern | Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2A2666C16 | € 74,90 | € 74,90 |
1 | Voedingen | Cooler Master MWE Gold 550 Full Modular | € 76,- | € 76,- |
1 | Solid state drives | Samsung 860 EVO 1TB | € 145,04 | € 145,04 |
1 | Overclocking | Thermal Grizzly Kryonaut (1 gram) | € 5,90 | € 5,90 |
Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 1.133,59 |
Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
De redenen waarom ik niet voor AMD heb gekozen zijn als volgt:
- Sommige programma's die ik heb draaien doen het beter met intel CPU's (bijv. Rekordbox heeft alleen support voor Intel)
- Mocht ik in de toekomst mijn audio interface upgraden dan acht ik de kans groot dat hij met AMD niet even goed werkt als Intel en vooral op lagere buffersizes .
- Intel heeft nog een hogere clockspeed per core wat voor mijn scenario nog veel belangrijker is dan het aantal cores.
Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Ik ben wel fan van een iets stiller systeem tijdens het produceren vandaar ook de beQuiet cooler en silent fans.
Ga je overklokken?
Waarschijnlijk ga ik in de toekomst wel proberen te overklokken mocht dit nodig zijn voor grotere projecten.
Wat verwacht je van ons?[i]
Ik heb eigenlijk drie vragen:
- Past deze PSU bij deze componenten? Ik kom met een psu calculator tussen de 450W en 475W uit. Maw is de PSU calculator correct?
- Kan ik met deze setup dan ook gelijk enigszins overclocken zonder daarvoor een nieuwe CPU cooler of PSU te moeten aanschaffen?
- Heb ik iets over het hoofd gezien wat jullie wel gelijk spotten in deze build?
Ik hoor het graag!
[ Voor 47% gewijzigd door LNDN op 29-05-2020 23:52 . Reden: toevoeging tabel pricewatch ]