Hoe heet dit onderdeel? "Elektrisch bedienbare blokkeerpin"

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tinuz___
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22:59
Dit onderdeel zit in een vacuümkamer. Het is een pin die op een transport rail gemonteerd zit en d.m.v. een spoel (24V) omhoog kan worden getrokken. Hiermee kan transport via de rail dus geblokkeerd of juist vrijgegeven worden. De pin heeft een diameter van ongeveer 15mm en een travel van zo'n 20mm. De spoel is ongeveer 60mm hoog. Probleem: hij werkt niet meer goed, vermoedelijk mechanische slijtage of kortsluiting in de spoel; bij inschakelen komt hij een klein beetje omhoog maar niet voldoende om de rail vrij te geven.
Ik vermoed dat het een standaard onderdeel is, maar hoe heet het? Heb gezocht op termen als blokkeerpin, hefpin, hefmagneet, maar kom niet verder. Wie o wie kan mij helpen? Een leverancier zou natuurlijk helemaal top zijn. Bedankt vast!
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/E1aL7AzVpVpDiX78hIauJCwIbh4=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/N9TN1Roj8hRJHmdfGkJVzCSj.jpg?f=fotoalbum_large

Beste antwoord (via Tinuz___ op 29-05-2020 12:17)

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DrivinUCrazy
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 21:14

DrivinUCrazy

Vechte, valle en opstoan

Zoek eens op "solenoid". :)

't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.


Acties:
  • Beste antwoord
  • +2 Henk 'm!

  • base_
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 22:24

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tinuz___
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 22:59
Top, dank voor je snelle hulp:
@DrivinUCrazy : zoeken op solenoid leverde vooral klep(aansturingen) op, dit is net iets specifieker