Beste Home Cinema keuze B&W, KEF, Vocal, Klipsch, Dali + TV?

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JayBexx
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 29-01-2022
Hi specialisten,

Ik zit even met een dilemma.
September wordt mijn nieuwe woning opgeleverd.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/BUkzEQ0uBlUUidGnETF2tZ_X6t4=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/gEOrRtJqAGDzdum5zySk0BL3.jpg?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/tuhu6akO-OUw-fVlBf5djLip7tA=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/dXPEHoxfT1OoIwGGpSqQWvea.jpg?f=fotoalbum_large

Mijn woonkamer is 6 x 9 meter.

Er komt een Home Cinema wall van 6 meter.
Hierin wil ik 3 speakers hebben (L/C/R)

Graag wil ik een 7.2.4 opstelling.

4 inceilings
2 side
2 rears maar deze moeten ook inceiling met waarschijnlijk een draaibaar membraam.

Ik wordt door Hifi Klubben continue geadviseerd op de ombouw lijn van B&W

Voor 3x de CT7.5
Aangesloten op een Denon x4500h
De side inbouw van B&W uit de 600 serie
En ook de Atmos en rear inceilings van B&W 600 serie waarvan de rears ook in ceiling worden geplaatst omdat mijn bankstel vrij in de ruimte staat.

Dit geheel weer met 2subs van B&W

Ik wil t geheel modulair opbouwen.
Dus starten met de gehele front en versterker. En dat direct of geheel uitbreiden.

Mijn probleem is dat ik homecinema belangrijk vind maar af en toe ook een thuisfeestje heb met 20 man en keiharde house wil draaien (multistereo) en mn vrouw is zangeres. Dus mooie vocalen zijn een mooie toevoeging (stereo). Daarnaast neig ik qua TV naar de Samsung 65 inch Q90.

Zelf heb ik de B&W opstelling gehoord maar dit was in alle gevallen de grote broer van t geen ik ga kopen (budget verhaal)

Mijn totale budget is ca. 3000 euro (excl TV)
Het liefst heb ik alles inbouw maar dit is geen extreme noodzaak.

Zelf dacht ik om nog een goedkopere versterker aan te sluiten op de 2 vrije zones en hier eventueel 2 bookshelves van B&W 707 S2 (Dit is nog even niet in t budget meegenomen en kan later...)

Hoop dat iemand zn expertise met mij wil delen.
Alvast bedankt.

Gr. Jay.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LuisjeNL
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 02-05 22:55
Die Denon x4500 heeft maar 9 versterkte kanalen, dus daar zul je een extra versterker op moeten zetten (simpele stereo versterker werkt prima voor speaker 10 en 11) Je zone 2 komt daarmee ook te vervallen.

Je rear speakers in het plafond gaat nooit werken met 4 Atmos speakers. Qua geluidsbeeld niet en qua plaatsing (als je conform Dolby wilt doen) al helemaal niet. Daar zul je dus wat anders voor moeten verzinnen


Draai nog even 1 van je plaatjes om, is wat makkelijker kijken en teken je speakers in, dan is het voor ons meteen duidelijk wat qua plattegrond je plan is.

Lichtpuntje...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 08:51

FeaR

In GoT we trust

Aankoopadvies doen we in Consumentenelektronica Aankoopadvies, ik schop het topic die kant op: AUD > CEA.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jorgen
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 12:59

Jorgen

Moderator Beeld & Geluid

AV Liefhebber

Ten eerste: luisteren, luisteren, luisteren. En dat doe je zelf. Je hebt de beoogde speakers dus NIET gehoord. Een "grote broer" kan anders klinken. Ik heb de Focal 926 hier staan. Uit diezelfde serie, maar qua formaat een stuk groter heeft Focal nog 2 andere opties. Die vond ik minder fijn klinken.

Ten tweede zou ik persoonlijk niet kiezen voor inbouwspeakers. De klankkast van een normale speaker is veel meer geschikt cq geoptimaliseerd voor het produceren van geluid dan een inbouwspeaker. Voor surroundspeakers is dat allemaal minder erg (want puur effecten en geen dialogen, etc), maar voor je F, C en L wil je dat niet.

Ten derde: heb je die 4500h wel nodig? Of missen er juist nog dingen op? Zie Jorgen in "Keuze tussen receivers"

Ten vierde: waarom deze tv? Niet liever OLED?

Your Friendly Neighborhood Moderator