Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TwingyTwingy
  • Registratie: Januari 2016
  • Nu online
Hallo allen,

Al bijna 10 jaar ben ik in het bezit van een Asus Eee PC 1011PX. Een klein netbook met bescheiden specs die ik af en toe als tekstverwerker gebruik, met name als ik van huis ben.

Specs:
Intel Atom N570
1gb RAM (vastgesoldeerd aan moederbord)
120GB SSD
Windows 10

De afgelopen jaren heb ik e.e.a. veranderd om hem sneller te maken. Zo is de HDD vervangen voor een SSD en heb ik het gebrek aan RAM proberen op te lossen door het virtueel geheugen in Windows naar 6GB te zetten. Dat alles heeft verbetering gebracht.

Onlangs werd ik gewezen op de mogelijkheden om de N570 te overclocken. Hetgeen mij middels SetFSB gelukt is om hem van 1,66GHz (dual core) naar 2.0Ghz te krijgen.

Probleem is echter. Iedere keer als ik Windows opnieuw opstart moet ik dit opnieuw doen, hetgeen toch een beetje vervelend wordt bij meermaals gebruik.

Daarom mijn vraag, heeft iemand hiervoor een oplossing? Op internet werd ik niet heel veel wijzer van de mogelijkheden. Maar wellicht kan iemand me hier helpen.

Andere tips om dit Netbookje zo snel mogelijk te maken/houden zijn ook van harte welkom!

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • 5erveD
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 01-07 18:09
Niet wat je wilt horen maar koop een ander ;-)

Start up script schrijven welke de juiste clockgen pakt van setfsb en deze naar de gewenste clocks brengt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hoi1234
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 28-10-2024
Zou je ook met Linux uit de voeten kunnen? Dan zou je er een heel licht distro zoals puppylinux op kunnen zetten. Dat is nog ondersteund. Maar je zou er ook Windows XP of Windows 7 op kunnen zetten als het puur een tekstverwerker is. Windows 10 is toch best zwaar voor z'n laptop.

Als je een simpele oplossing zoekt, zal je moeten uitkijken naar een tweedehands laptop. Maar een beetje tweaken om het enigszins werkbaar te krijgen, heeft ook zo z'n charme.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DukeBox
  • Registratie: April 2000
  • Nu online

DukeBox

Voor je 't weet wist je 't nie

@TwingyTwingy Ik heb een HP netbookje gehad, daar kon ik zelfs nog 3GB van maken (1GB gesoldeerd, 1 SODIMM slot) ook met een N570 en geupgrade naar een SSD. Linux was een optie maar zodra je ook maar iets moest builden dan liep je zo erg tegen de trage CPU aan dat dat ding zo een paar uur stond te blazen. Video met een browser afspelen was eigenlijk al geen doen en ik liep ook vaak tegen de 600px aan wanneer bepaalde schermen er niet tussen pasten en scrollen ook niet toelieten.

Uiteindelijk gewoon maar afscheid genomen want het ging gewoon niet meer, ik geloof dat hij naar iemand is gegaan die hem onderweg wilde gebruiken om zijn camera beelden op te backuppen/bekijken (een RAW viewer was nog net te doen).

Het enige alternatief wat ik kan bedenken is kijken of de touchpad, keyboard en scherm misschien aan een Pi Zero W te knopen zijn. Dan kan je het moederbord er voor 'wisselen'.

Duct tape can't fix stupid, but it can muffle the sound.