Harde schijf ziet zichzelf als vol maar is het niet

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TomdeGruijter
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 08-05-2020
Beste iedereen,

Ik heb een probleem met mijn Macintosh, deze laat zien dat de schijf vol zit.Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Q0L8K_goMcSwxuHLjo6a1YLtqJE=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/qW4A9Zpn7l90rkdKDlkXDIGZ.jpg?f=fotoalbum_large

De 'overig' zit volledig vol en blijft ook vol zitten. Nu heb ik met Disk Inventory X mijn harde schijf gescanned om erachter te komen wat er dan vol zit. Nu blijkt dat deze aangeeft dat de harde schijf maar voor 63.9GB vol zit.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/_czyyPz4WDZfbIIPRk6oTxOX-2I=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/fPQaYk6KfVhnX1h8hA6EY07u.jpg?f=user_large

Heeft iemand enig idee waarom er andere waarden aan worden gegeven, waarom de 'overig' zo vol zit en hoe ik dit op kan lossen?

Met vriendelijke groet,
Tom de Gruijter

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • corporalnl
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 26-04 11:38
Wat heb je zelf al gedaan en gevonden?

Als je beetje zoekt vind je al verschillende dingen waaronder:

https://www.iculture.nl/t...g-mac-vinden-verwijderen/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TomdeGruijter
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 08-05-2020
Cache verwijderen heb ik al geprobeerd, dit heeft helaas niks uitgehaald!

Ook heb ik met spotlight geprobeerd de schijf te herformatteren

[ Voor 31% gewijzigd door TomdeGruijter op 07-05-2020 14:16 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • corporalnl
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 26-04 11:38
https://www.appletips.nl/os-x-spotlight-opnieuw-indexeren/

Dat al geprobeert?

Daarnaast is je info nog steeds summier. Wat heb je al gedaan. Wat heb je en welke versie etc.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TomdeGruijter
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 08-05-2020
Ja dat bedoelde ik met herformatteren, haalde de termen even door elkaar. Dat heeft helaas niet geholpen.

Het is een Macbook air, update hem altijd. Ik heb het herformatteren geprobeerd, die app laten draaien en een cleanup app gedaan. Heeft allemaal niet geholpen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remi
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 26-04 22:27

Remi

Moo!

Met 0kb aan opslag zou je zeggen dat je Mac niet meer kan functioneren. Het kan dus ook goed een foutieve weergave zijn van het OS. Lukt het je wel om een bestand van een paar GB op te slaan?

Ik heb het ook wel eens gehad met een iPhone die volgens dit overzicht beweerde vol te zijn maar het in werkelijkheid niet was.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TomdeGruijter
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 08-05-2020
Ja mij lijkt het ook al een fout van Mac OS, maar ik krijg wel de melding dat de opslag vol zit en ik kan ook geen bestanden meer downloaden.

Ik kan op google ook geen goede manier vinden om de Overig minder groot te maken

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PhilipsFan
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 25-04 18:43
Ik zou beginnen met de Mac in te stellen op Engels. En dan Googlen op de correcte Engelse term. Je vindt dan veel meer (en relevante) informatie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Daedalus
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online

Daedalus

Moderator Apple Talk

Keep tryin'

Welke versie van macOS gebruik je precies? Heb al 'ns geboot in veilige modus en weer geherstart? Heb je al 'ns geboot in macOS Recovery en vervolgens je hardeschijf gecontrolleerd met Schijfhulpprogramma?

“You know what I've noticed Hobbes? Things don't bug you if you don't think about them. So from now on, I simply won't think about anything I don't like, and I'll be happy all the time!” | 宇多田ヒカル \o/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maiken
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 26-04 13:52
Heb je misschien dropbox of iets soortgelijks geïnstalleerd met de optie 'smart-sync'? Dit fenomeen heb ik eerder gezien op Macs waarbij niet alle bestanden 'echt' op de schijf stonden, maar meer een verwijzing waren.

https://www.dropboxforum....p-local-space/td-p/284499

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • TomdeGruijter
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 08-05-2020
Ik heb het probleem gevonden. Er bleken nog oude gebruikersaccounts op de Laptop te staan die samen 50 gb aan ruimte innamen. Al deze data werd gezien als overig, vandaar dat deze zo groot was. Bedankt voor de suggesties!
Pagina: 1