Volgens mij praten we langs elkaar.
In je startpost geef je aan dat het probleem is dat het gekochte product niet de software zelf is maar een licentie voor 1 jaar. Dat incenueert dat jij iets gekocht hebt dat nu na iets meer dan een jaar niet meer functioneert, want licentie verlopen.
Een aantal reacties trekken dit in twijfel omdat dit bij Microsoft Windows licenties eigenlijk nooit het geval is.
Er wordt om opheldering gevraagd welke jij levert in de vorm van een stuk uit een email, daar staat echter niets wat die kant op wijst. Het gaat daar over het retourneren van een product, dat is heel wat anders dan een licentie die verlopen zou zijn.
Kun je voor de duidelijkheid de exacte vraag die je gesteld hebt bij de webshop hier plaatsen ? En daarnaast laten zien waaruit je opmaakt dat je licentie verlopen is?